Pozor na usmievavé paradajky

Pozor na usmievavé paradajky

Pred časom ma oslovil redaktor TV Markíza s tým, že si našiel moje školenie o motivácii na webe. Chcel vedieť, čo má urobiť, ak chce obyčajné paradajky na tržnici predať za dvojnásobnú cenu.

 

Vysvetlil som mu, čo je motivácia a rôzne spôsoby manipulácie a poradil som mu, aby vymyslel svojim paradajkám nejakú pridanú hodnotu. Najlepšie takú, ktorá pôsobí na city ľudí. Napríklad nech predáva USMIEVAVÉ PARADAJKY. Keď k tomu pridá bájku o tom, ako sa ich pestovatelia na ne chodia dvakrát denne usmievať, pretože ich práca baví, úspech má zaručený.

Pán redaktor sa ma na to opýtal – keď to urobí, bude to motivácia, alebo manipulácia? Odpovedal som mu – ak sa na tie paradajky budú ich pestovatelia skutočne usmievať, tak to je motivácia. Ak nie, tak je to manipulácia a podvod.
 

 
Pozrite si video, ako to nakoniec dopadlo (2,38 min).


 

Redaktorove otázky sú užitočné aj pre Vás, ak vediete ľudí a potrebujete ich k niečomu motivovať.
 

Predtým, než zadáte členom svojho tímu nejakú úlohu:

1, opýtajte sa sami seba, prečo by mali chcieť Vašu úlohu urobiť? (Pohľadajte, akú pridanú hodnotu to bude pre nich mať. Niekedy úplne stačí, že ich taký druh práce baví.)

2, opýtajte sa ich, prečo by mali chcieť tú úlohu urobiť?

3, pripravte si „Plán B“, ak tú úlohu nebudú chcieť urobiť.
 

Ak Vás zaujíma, ako motivovať ľudí k vyšším výkonom, príďte na ONLINE školenie:
 

Tajomstvo motivácie ľudí odhalené >>>
v utorok 28.9.2021 od 9:00 – 16:00 hod.
 
 

Alexander Birčák

Prajem Vám úspešný deň.
S pozdravom,

RNDr. Alexander Birčák
Manažérsky kouč a školiteľ.

Albisa s.r.o.
 
PS: Školenie „Tajomstvo motivácie ľudí odhalené“ sa koná online – takto máte istotu, že sa uskutoční, aj keby sa hygienické opatrenia sprísnili. A zúčastníte sa ho z pohodlia svojej kancelárie, alebo obývačky. Prihláste sa na školenie tu >>>.
 

 

 

 

16712

Zanechaj komentár