Ako jednať s výkonným, no problémovým podriadeným.

Výkonný, no problémový podriadený sa môže stať nočnou morou každého šéfa. Na jednej strane dokáže podať skvelý výkon, na druhej strane robí vrásky na čele svojim kolegom, aj vám. Niekedy si možno aj vravíte, či vám jeho výkony stoja za tie nervy, ktoré kvôli nemu zažívate.

Áno, je to prekérna situácia. A v tej situácii to najhoršie, na čo môžete spoliehať je NÁDEJ. Nádej, že dotčný dostane rozum a všetko sa na dobré obráti. Sami najlepšie viete, že rozum nedostane. Prečo by aj mal, veď vďaka svojim výkonom je nedotknuteľný. On je pánom situácie.

Čo je dosť veľký paradox, veď šéfom ste predsa vy. Ale pánom situácie je aj tak on (ona).

 

portrét

.

Presne toto je chvíľa, kedy by ste sa mali naučiť hrať s kartami, ktoré máte. Mali by ste sa naučiť používať autoritu etickým a kontrolovaným spôsobom.

Áno, sú ľudia, ktorí okolo seba sekajú hlava-nehlava a nerobia si z toho ťažkú hlavu. Ale vy takí nie ste. Vy sa usilujete s ľuďmi vychádzať po dobrom. Akurát s tým dotyčným to nejako nefunguje.
 

Ak ste sa v predchádzajúcich riadkoch našli, tak práve pre vás som pripravil online školenie Asertivita pre šéfov >>>.

Dozviete sa na ňom, čo vám bráni používať svoju autoritu, prečo vás dotyčný tak vytáča a hlavne ako chirurgicky reagovať na jeho nevhodné správanie.
 

Školenie „Asertivita pre šéfov“ sa koná online už zajtra, v utorok 28.04. od 9:00 – 16:00 hod. Prihláste sa na školenie tu >>>
 

Alexander Birčák

Prajem Vám úspešný deň.
S pozdravom,

RNDr. Alexander Birčák
Manažérsky kouč a školiteľ.

PS 1: Ak máte o školenie záujem, ale nevyhovuje vám zajtrajší termín, odpíšte mi na tento email, dohodneme si iný termín školenia.

PS 2: Ak je to s tým podriadeným / kolegom vážne a chcete to začať riešiť hneď, objednajte sa na manažérsku konzultáciu tu >>>
 

 

 

 

Photo by Sebastian Herrmann on Unsplash

Zanechaj komentár