Keď mi pred 10 rokmi náhle zomrel manžel, môj svet sa zosypal ako domček z kariet, pretože odišiel najdôležitejší človek môjho života. Zostali mi síce dve dospelé dcéry, ale ony mali už svoje rodiny a žili si svojim životom.
 
Utápala som sa v žiali a smútku. Stále som si kládla otázku, prečo sa to stalo práve mne. Hnevala som na manžela, že on si pokojne zomrie a mňa tu len tak nechá. Chvíľu som uvažovala, že by bolo najlepšie odísť za ním.

Mladšia dcéra za otcom tiež veľmi žialila. Povedala som si, že keby som zomrela i ja, tak by ju to úplne položilo a možno by zomrela i ona. Mala dve malé deti a rozhodne mala pre koho žiť.

Mojou hlavnou životnou náplňou sa na niekoľko rokov stala pomoc dcére s deťmi. Navštevovala som aj kouča, s ktorým som sa veľa rozprávala o živote, o minulosti, súčasnosti i budúcnosti.

Z najhoršieho som sa síce dostala, ale niečo mi v živote predsa len chýbalo – spoločnosť človeka v mojom veku. So starými kamarátkami ma rozhovory veľmi nebavili, pretože ony väčšinou riešili svoje zdravotné problémy a to ma počúvať dlho nebavilo. A hlavne rozhovory s nimi boli veľmi ubíjajúce – žiadna radostná perspektíva, iba čakanie na trpký koniec.

No a nájsť muža v mojom veku tiež nie je jednoduché, tým skôr, že som si po svojom boku vôbec nevedela predstaviť iného chlapa.
 

Na kurz „Aktivizácia podvedomia pre osobný rozvoj >>>“ som išla hlavne zo zvedavosti, či to bude fungovať aj mne. Bola som zvedavá, či ma tam niečo osloví.

Na kurze sme všetci účastníci pod vedením psychológa a hypnoterapeuta Dr. Zíku často vstupovali do zmeneného stavu vedomia – tranzu. Bola som prekvapená, ako ľahko sa mi do tranzu vstupovalo a ako ma to dokázalo zbaviť napätia, ako som načerpala sily a ako sa mi zlepšila nálada.

Najsilnejšie na mňa zapôsobila technika, keď sme boli v tranze a Dr. Zíka nám hovoril, že vidíme na stole dva hrnčeky. Predstavila som si dva konkrétne modré hrnčeky, ktoré sme si s manželom kúpili ešte na začiatku nášho manželstva. Dr. Zíka nám povedal, že sa máme v duchu pozrieť nabok a keď som sa v duchu pozrela na stôl znova, hrnčeky tam už neboli.

Pohľad na stôl, na ktorom už neboli tie dva hrnčeky som mala dlho v mysli. Bol to pre mňa taký symbol toho, že veľmi pekná a veľmi dlhá kapitola môjho života s mojim manželom skončila. Bolo to výnimočné, bolo to veľmi pekné, ale je to už minulosť a treba ísť ďalej. Zažila som pocit veľkej úľavy a oslobodenia.
 

Dnes som veľmi rada, že som sa toho školenia zúčastnila. Otvorilo mi to nový pohľad na svet a pomohlo mi to vyrovnať sa s minulosťou. Teraz som otvorenejšia pri komunikácii s vonkajším svetom a začínam vidieť možnosti, ktoré som predtým nevidela. Dokonca si už viem predstaviť po mojom boku aj inú spriaznenú dušu, ako bol môj manžel.

Vstúpiť do tranzu som chcela s tým, že chcem, aby sa môj život zmenil k lepšiemu. Bola mi ukázaná cesta, ako sa človek môže zmeniť, ako si môže sám pomôcť. Dôležité je vedieť sa na chvíľu utíšiť, byť chvíľu sama so sebou a počúvať chvíľu sama seba, aby som prišla na to, čo vlastne v živote chcem. Dnes viem, že keď položím otázku, odpoveď príde, len ju treba počúvať.

Vstup do tranzu spustil vo mne zmeny, ktoré som vo svojom živote dlho chcela, ale nedarilo sa mi ich uskutočniť. Vďaka nemu som sa na svoju minulosť pozrela z iného uhla a začala som nový život. Dnes mám nielen chuť na zmenu svojho života, ale tú zmenu aj robím, aj sa mi to darí. Mám z toho dobrý pocit, skutočne to zaktivizovalo môj vnútorný potenciál.
Pavlína.

Tento email som dostal od účastníčky 3 mesiace po školení.

 

Ak aj Vy prechádzate podobným ťažkým obdobím svojho života, práca s podvedomím Vám môže uľahčiť hľadanie novej životnej rovnováhy.

Mojim poradenstvom, koučovaním a emočným odblokovaním pomáham ľuďom prekonávať ťažké životné situácie. Prečítajte si o tom viac tu >>> alebo sa objednajte na 15 min. konzultáciu zdarma. Mob: 0904 864 912.

 

Alexander BirčákPrajem Vám úspešný deň.
 

RNDr. Alexander Birčák
Kouč a školiteľ.
 
Albisa s.r.o.
Mob: +421 904 864 912