Chodíte na networkingové stretnutia?

Chodíte na networkingové stretnutia?

Networking je slovo označujúce vytváranie siete (obchodných, odborných) kontaktov. Business networking je osobné stretnutie manažérov, podnikateľov a rôznych odborníkov, pri ktorom nadväzujú a budujú odborné a obchodné kontakty. Tiež pri tom vytvárajú a rozvíjajú obchodné príležitosti v rámci určitej komunity.

Networkingové stretnutia majú rôzne podoby – od náhodného stretnutia niekoľkých podnikateľov, po plánované stretnutia organizované eventovou agentúrou. Tie majú potom podobu konferencií, seminárov, networkingových stretnutí, business raňajok a podobne.

Networking funguje aj na Facebooku, kde vznikajú rôzne facebookové skupiny zamerané na určitý typ podnikania. Niektoré skupiny sú otvorené, iné uzavreté.

Zaujímavá je skupina Učíme sa podnikať, ktorá má už viac než 40 000 členov. Jej členovia si navzájom pomáhajú radami a tipmi. Tiež sa stretávajú aj „na živo“ na neformálnych networkingových stretnutiach po celom Slovensku. Viac o nej sa dozviete na: www.facebook.com/groups/ucimesapodnikat

 

Toho roku som sa zúčastnil niekoľkých networkingových stretnutí – platených, aj neformálnych. Platené stretnutia prebiehali tak, že sa na úvod predstavili dvaja úspešní a známi podnikatelia a porozprávali o svojej ceste k úspechu. Potom následovalo „kolečko“, pri ktorom sa za 30 sekúnd predstavil každý z účastníkov – kto je a čím sa zaoberá.

Potom nasledovalo 5 naplánovaných stretnutí podľa grafikonu, každé trvalo 8 minút. Tam sa účastníci mohli bližšie predstaviť a zoznámiť.

.

Posledným bodom programu bol neformálny networking – rozprávali sa ľudia, ktorí boli pre seba niečím zaujímaví.
 

Neformálne networkingové stretnutie bolo bezplatné, každý si zaplatil iba svoju konzumáciu. Na začiatku sa každý účastník za 30 sekúnd predstavil, kto je a čo robí.

Druhé kolečko bolo o pracovných úspechoch každého účastníka za uplynulý mesiac (obdobie). Tretie kolečko bolo o plánoch, čo chce každý účastník dosiahnúť budúci mesiac. Štvrté kolečko bolo o tom, čo každý z účastníkov na stretnutí hľadá.
 

Z obidvoch typov networkingu som odchádzal s dobrou náladou. Z toho neformálneho stretnutia bola moja nálada možno ešte lepšia. Je príjemné stretnúť sa s ľuďmi, ktorí riešia podobné problémy ako vy. Je inšpirujúce počuť, ako niekto dokázal to, čo sa vy už roky chystáte robiť a stále je to pre vás veľkou výzvou.

Napríklad mojou veľkou výzvou je začať točiť videoblog. Prekvapilo ma, keď jeden z účastníkov stretnutia povedal, že sa chystá za týždeň natočiť 100 krátkych videí. Keď som sa počudoval, či to je vôbec možné, tak mi povedal, že áno. Má to vyskúšané, už pred rokom natočil za jeden deň 30 krátkych videí, 100 videí za týždeň preto musí zvládnuť ľavou zadnou.
 

A čo vy, chodíte na networkingové stretnutia? Aké s tým máte skúsenosti? Napíšte nám do diskusie pod článkom.

 

Alexander Birčák

Prajem Vám úspešný deň.
S pozdravom,

RNDr. Alexander Birčák
Kouč a školiteľ.

Albisa s.r.o.
 

PS: Pre šéfov a podnikateľov z pod Tatier pripravujeme prvé Stretnutie podnikateľov v Kežmarku, vo štvrtok 7.9.2017 od 18:00 hod.
Vstupné je zdarma, každý si platí svoju konzumáciu. Počet miest je obmedzený. Ak sa chcete zúčastniť, rezervujte si miesto – napíšte na náš email albisa@albisa.sk Vaše meno a počet prihlásených účastníkov.

Zanechaj komentár