Kúpiť knihu

Kniha

Příručka úspěšných

Aneb Sedm rad k řešení každého problému.

 


Anotácia:

Kouč Alexander Birčák vo svojom živote zažil veľa ťažkých chvíľ – prepustenie z riaditeľskej funkcie, dramatický rozvod, odlúčenie od detí, smrť rodičov, zavrhnutie od príbuzných, bolesti brucha (schudol pri tom o 15 kg) a iné zaťažkávacie situácie.

Všetky tieto prekážky vďaka osobnostnému rozvoju a mentálnym technikám na zvládanie stresu úspešne prekonal. Čo mohol zmeniť to zmenil, čo nemohol zmeniť to opustil, alebo sa s tým naučil v pohode žiť.

Vo svojej knihe na základe svojich mnohoročných skúseností popisuje, ako naše problémy vznikajú a prečo si ich niekedy do života sami privolávame.

Intuitívny a rozumový spôsob riešenia problémov pozná väčšina ľudí. Okrem toho sa na 10. strane dozviete o ďalších dvoch spôsoboch riešenia problémov a tiež o tom, kedy použiť ktorý spôsob.

Keď má človek veľký problém, prežíva pri tom stav mysle, ktorý sa volá „tupé prázdno“. V knihe sa na 20. strane dozviete o stave mysle, ktorý človeka do tupého prázdna privádza a tiež o stave mysle, ktorý potrebujete, aby ste problém úspešne vyriešili. A tiež ako si ten úspešný stav mysle sám navodiť.

Naše problémy sú spôsobené našimi rozhodnutiami, cudzími rozhodnutiami a ešte treťou príčinou. V príručke sa na 26. strane dozviete, ako zmeniť rozhodnutie inej osoby, prípadne čo robiť, ak je problém spôsobený treťou príčinou.

Na 31 strane sa dozviete o dvoch pasciach, do ktorý sa môžete chytiť, keď využívate služby odborníkov na riešenie svojich problémov.

Na 35 strane sa dozviete zázračnú otázku, s pomocou ktorej vyriešite akýkoľvek problém. A tiež návod, ako ju efektívne využívať v praxi.

Na 39 strane sa dozviete o troch typoch psychických blokov, ktoré ľuďom bránia úspešne vyriešiť svoj problém a tiež návod, ako tie bloky prekonať.

Na 50. strane sa dozviete o piatich etapách spracovania problému a tiež to, čo musia ľudia zažiť, aby zmenili svoje správanie.

Na konci knihy (strana 60) nájdete zhrnutie celej knihy do siedmich rád na riešenie každého problému.
 

Väzba paperback, ČESKÉ ZNENIE, počet strán 64, formát 149 x 209 mm.

Prečo je kniha v ČESKOM ZNENÍ?
Kniha Příručka úspěšných bola pripravená do tlače v češtine aj v slovenčine. Český knižný veľkoobchod si však objednal do distribúcie 1500 ks, slovenský iba 280 ks. Preto bola kniha vydaná v českom znení.
 

Chcem kúpiť knihu >>>
 

Čo o knihe napísali odborníci i neodborníci:

– Táto príručka nevyrieši problémy za nás. Je to ale kompas, ktorý nám pomôže zorientovať sa, nájsť a vybrať si to najlepšie riešenie. Napokon, sme tvorcami svojho osudu a je na každom z nás, ako sa kto rozhodne.

JUDr. Martin Miller – Maťašeje, generálny riaditeľ UPC BROADBAND SLOVAKIA.
 

– Je to malé, milé, geniálne dielko. Ľahké čítanie s vtipným “korením” a množstvom praktických rád. Nechýbajú logické zdôvodnenia a vysvetlenia vplyvu emócií pri riešení problémov. Odporúčam aj ako darček pre priateľov.

RNDr. Renáta Chamillová, riaditeľka Základnej školy s materskou školou.
 

Jasne, stručne a výstižne o sebakoučovaní – na prečítanie stačí hodinka. Užitočné je vracať sa neskôr ku kľúčovým pasážam a premýšľať a aplikovať na osobné situácie. Pre mnohých z nás sa môže táto minibiblia sebakoučovania stať dobrým spoločníkom.

PhDr. Jiří Zíka, Klinický psychológ – hypnoterapeut.
 

– Zaujímavá kniha. Má zrozumiteľný jazyk, prezentuje viac faktov, ako “omáčky”, využíva štýl “priameho útoku na bránku”. Teší ma, že aj zložité psychologické koncepty sa dajú vysvetliť zrozumiteľným spôsobom.

Mgr. Alena Chomišáková, klinická psychologička.
 

– Kniha je výborná, len je treba sa k nej občas vracať. Človek zabúda, čo si prečítal – ako v kuchárskej knihe. Recept si zapamätám na chvíľu, ale musím ju stále otvárať, keď chcem variť znova. Je super, i praktické príklady. Odporúčam.

Ing. Mgr. Jana Exelová, expert financií Západoslovenská energetika a.s.
 

– Příručka úspěšných je napísaná veľmi pútavo. Nachádza sa v nej prepojenie teórie s praxou, čo je veľmi osožné. Odporúčam do každých rúk. Prečítanie netrvá dlho, avšak môže veľmi pomôcť.

Robert Krause, psychológ a školiteľ
 

– Veľmi dobre sa číta, zaujímavé postrehy a príklady. Odporúčam vám ju. Veľmi mi táto kniha pomohla a verím, že pomôže aj ostatným čitateľom.

Martina
 

– Dobre napísané, zrozumiteľné príklady, prekvapujúce postrehy o tom, ako fungujú naše emócie pri riešení problémov. Stálo to za to.

Jiří

 

Čo si o knihe myslí riaditeľka Základnej školy?

Video s jej odpoveďou si prehrajte tu >>>


 

 

Cena knihy je 9,90 €, poštovné a balné je 4,00 €. Spolu teda zaplatíte 13,90 €.
 

Kúpiť knihu česky
 

Ak uprednostňujete e-knihy, kúpte si slovenskú verziu, ušetríte na poštovnom
 

Kúpiť e-knihu slovensky
 

E-book v češtine si kúpte na tomto odkaze:

Kúpiť e-knihu česky
 

Nákup knihy – množstevné zľavy:

Počet knih v ks:

cena v € / ks

1 až 2

9,90 + 4,00 poštovné a balné

3 až 5

9,90

6 až 20

8,90

21 a viac

7,40

 
Pri nákupe knihy nad 3 kusy je poštovné a balné zdarma.
 
V prípade záujmu o nákup 3 a viac kusov knihy nám pošlite objednávku na email uvedený tu >>>