Podraz, ktorý zlomil riaditeľovi krk

Podrazy sú súčasťou nášho života. Niekedy nám ich dotyční ľudia urobia nevedomky, ani si to neuvedomia. Inokedy to urobia zámerne a plánovane. A ešte sa na tom dobre bavia.

Taký podraz často ohrozí náš život, spoločenské postavenie, peniaze, majetok, alebo našu chuť ďalej pokračovať v práci.
 

šéf

.

Robert, výrobný riaditeľ strojárskej spoločnosti mal dlhodobý konflikt s obchodnou zástupkyňou, zdatnou manipulátorkou. Obchodná zástupkyňa mala na starosti 4 veľkých klientov, ktorí robili 40% obratu spoločnosti.

Problém bol ale v tom, že obchodná zástupkyňa ignorovala pracovné postupy v spoločnosti a často pribehla do výroby s tým, že súrne potrebuje vyrobiť tovar pre svojho klienta.

Robert jej opakovane vysvetľoval, že tovar pre jej klienta sa nedá vyrobiť z večera do rána. Je treba naplánovať materiál, kapacity, ľudí…

Obchodná zástupkyňa mala omotaného okolo prsta majiteľa firmy. Vždy keď Robert „robil problémy“, odbehla za majiteľom a keď sa spolu vrátili, majiteľ povedal, nech urobia ako povedala obchodná zástupkyňa.

Robertovi to veľmi nabúravalo výrobu a tak sa jedného dňa dohodol aj so svojimi majstrami z výroby, že na porade otvorene poukážu na neprijateľné praktiky obchodnej zástupkyne.

Keď obchodná zástupkyňa zistila, že ju idú kritizovať, tak sa zodvihla a odišla zo zasadačky s tým, že ona toto počúvať nebude, že sú všetci proti nej zaujatí.

Majiteľ za ňou vybehol a začal ju chlácholiť, aby si to tak nebrala, že oni to tak nemysleli. Robert so svojimi majstrami chceli s majiteľom dokončiť to, čo začali na porade. Majiteľ sa ale zatvoril vo svojej kancelárii a nikoho neprijímal. Úplne sa vyhol rozhovoru na túto tému aj hneď po porade, aj vždy, keď k tomu bola neskôr príležitosť.

Viete si predstaviť, čo to urobilo s morálkou pracovníkov vo výrobe.

A Robert? Toto bol zlom v jeho kariére, ktorý viedol až k jeho úplnému pracovnému vyhoreniu. Keď mi po prvý krát telefonoval, či mu viem pomôcť so syndrómom vyhorenia, tak povedal, že nevie, či bude zajtra vôbec schopný ísť do práce. A dalo nám to veľa práce, aby sme to spolu zvládli.
 

Veľký podraz v práci / podnikaní / osobnom živote nám môže obrátiť celý svet hore nohami. Ak ste niečo podobné tiež zažili, mohol by vás zaujímať webinár Ako prekonať podraz >>>

 

Alexander Birčák

S pozdravom,

RNDr. Alexander Birčák
Manažérsky kouč a školiteľ.
 
Mob:+421 904 864 912
 

PS: Ak sa chcete diskrétne porozprávať o vašej konkrétnej situácii, objednajte sa na online konzultáciu tu >>>

Zanechaj komentár