Prečo sa teším, keď vonku prší?

Prečo sa teším, keď vonku prší?

Pretože keby som sa netešil, aj tak by pršalo.

Mohol by som k dažďu zaujať aj neutrálny postoj, proste si to nevšímať. To sa ale niekedy pri pohľade na prúdy vody lejúce sa z neba ťažko robí. Tretia možnosť je začať na dážď nadávať. Čo by sa tým zmenilo, keby som začal na dážď nadávať? Prvá by sa zmenila asi moja nálada – začal by som sa cítiť horšie. A možno by sa mi podarilo pokaziť náladu aj niekomu inému.

Keď sa z dažďa teším, znamená to, že dokážem ovplyvňovať svoje emócie a som strojcom svojho šťastia. Ak som zdrojom svojho šťastia, tak mám svoj osud vo svojich rukách a môžem v ktorúkoľvek chvíľu niečo vytvoriť, alebo zmeniť.

Čo ak sa so zlou náladou už zobudíme? Čo ak sa necítime dobre, máme nejaký problém v práci, alebo v osobnom živote? Môžeme chvíľu ten problém ignorovať, tváriť sa, že neexistuje. Ak to nepomôže, potom je treba začať hľadať iné riešenia.

Príčiny, prečo sa nám nedarí riešiť naše problémy sú rôzne:
1. Myslíme si, že náš problém sa nedá vyriešiť.
2. Sme zaneprázdnení ľutovaním samých seba.
3. Nevieme, ako dosiahnuť zmenu.

Ľutovaním samých seba možno dosiahneme to, že náš problém vyrieši niekto iný. Ak to spraví, fajn. Ak nie, môžeme sa ľutovať ďalej. Ak nás sebaľutovanie prestane baviť, je na čase prestať spoliehať na iných a vziať svoj život do svojich rúk. Aké si to v živote urobíme, také to budeme mať.

Opýtajte sa úspešných ľudí, ako je možné, že nemajú žiadne problémy. Odpovedia Vám: „Každý problém sa dá riešiť, len je treba zistiť, ako na to.“ Užitočnou pomôckou pri tom môže byť „zázračná otázka“. Tá znie:

„Čo mám urobiť, aby sa problém vyriešil podľa môjho priania?“

A je treba ju opakovať dovtedy, kým nedostaneme fungujúcu odpoveď.
Alexander Birčák
Prajem Vám slnko v duši, aj keď vonku prší.

RNDr. Alexander Birčák
Konateľ spoločnosti a lektor

Albisa s.r.o.
Mob: +421 904 864 912
PS 1: „Zázračnej otázke“ a dosahovaniu úspechu sa venuje školenie „Čo robia úspešní, aby boli úspešní“, ktoré sa uskutoční v Bratislave, utorok 18.6.2013 a v Prahe, štvrtok 20.6.2013,
čítajte viac >>>

PS 2: Viac sa o „zázračnej otázke“ a o spôsobe jej použitia dočítate aj v knihe PŘÍRUČKA ÚSPĚŠNÝCH.


Bezplatnú e-ukážku z knihy si stiahnite tu >>>

Papierovú knihu si kúpte tu >>>

Zanechaj komentár