Zúrivý manžel

Bol som doma sám. Keď som prišiel v noci do spálne, mal som pocit, že tam sám nie som. Ako keby tam niekto bol a niečo odo mňa chcel. To určite, ani ma nehne niečo robiť o dvanástej v noci. Nech si na také veci nezvykajú. Zobral som si paplón a vankúš a išiel som si ľahnúť do obývačky.

Na druhý deň zavolala pani Amália, asi 65 ročná pani, či ku mne môže prísť ešte ten deň, že je to súrne. Keď prišla, začala mi rozprávať, že má problémy s manželom. Po svadbe sa im rok žilo veľmi dobre. Potom raz za nim išla do krčmy, nech ide domov, a keď nešiel, tak mu dala pred chlapmi po papuli. Od vtedy sa to pokazilo. Aj jej svokra začala syna proti nej štvať. A manžel sa veľmi zmenil. Kým sú na verejnosti, tak je milý a priateľský ku všetkým, aj ku nej. Keď prídu domov, zmení sa na nepoznanie, bije ju a terorizuje aj deti.

Začal som ju merať s pomocou indikátora (virgule) a nemohol som sa pohnúť z miesta. Stále mi tam vyskakoval jej otec. Tak som sa pustil do jej otca a upravil som jeho vzťah so smrťou. Pýtam sa pani Amálie, ako sa cíti. Vraj dobre, prestala ju bolieť hlava. Tak som jej povedal, že som musel najprv odblokovať jej otca, že nemal ani po smrti kľud.

– „S mojim otcom som si vytrpela svoje. Asi osem rokov od jeho smrti sa mi stále sníval jeden sen – som v kostole, pri oltári je jeho rakva, on z nej výjde a začne ma naháňať.“ Takto nečakane potvrdila správnosť môjho merania pani Amália. A mne svitlo, kto bol u mňa včera večer na návšteve. Keď toto robil otec pani Amálie aj jej manželovi, nedivím sa mu, že bol taký zúrivý.

K úprave samotných vzťahov s jej manželom sme sa dostali až za dva týždne. Odstránil som jej, aj jej manželovi emocionálne bloky spojené s tou osudnou fackou pred kamarátmi. Počas odblokovania mala pani Amália pocit prílevu veľkej horúčavy. Uľavilo sa jej – odchádzala spokojná a optimistická. Čakala ju nová kapitola vzťahov s jej manželom, ktoré nebude narúšať ani jej zosnulý otec, ani osudová facka z pred dávnych rokov.

Zanechaj komentár