Svojho manžela hypnotizovať nemusím!

Svojho manžela hypnotizovať nemusím!

To by som musela byť naozaj veľká chudera, aby som sa nevedela bez hypnózy porozprávať s vlastným manželom a deťmi!
Takto ohnivo zareagovala jedna temperamentná čitateľka na môj článok „K zubárovi bez strachu >>>.“

Ten článok popisuje situáciu, kde sa jednej mojej známej podarilo upokojiť vystrašeného a plačúceho chlapčeka v čakárni u zubára. Presvedčila ho, že trhanie zubu ho nebude bolieť a ono ho to skutočne nebolelo.

Chlapčeka sa pokúšala upokojiť aj jeho mama, no tej sa to nepodarilo. Prečo sa to podarilo mojej známej a jeho matke nie?

Preto, lebo moja známa intuitívne použila hypnotické rečnícke postupy na zvýšenie svojho vplyvu a presvedčivosti. Tieto rečnícke postupy používajú psychológovia pri hypnoterapii, ale môžu ich úspešne používať aj šéfovia pri jednaní so zamestnancami, či obchodníci s klientmi. Prečítajte si celý článok tu >>>
 

Ak spomínaná temperamentná čitateľka nemá problém porozprávať sa s vlastným manželom, deťmi a inými ľuďmi, tak pravdepodobne tiež intuitívne používa hypnotické rečnícke postupy. Len sa jej možno nepáči, keď sa to označuje za hypnózu. A to je v poriadku.
 

Pre mňa bolo stretnutie s hypnózou v podaní známeho českého psychológa a hypnoterapeuta Jiřího Zíku veľmi zaujímavé, upokojujúce a inšpiratívne. Lepšie som vďaka tomu pochopil, ako funguje ľudská komunikácia.

Od vtedy zisťujem, že každá kniha o komunikácii, motivácii a riešení konfliktov popisuje hypnotické postupy. Napríklad nadviazanie raportu – uistenie sa, že nás druhý počúva a reaguje na naše slová. (Jedna z definícií hypnózy je vysoké sústredenie pozornosti na určitú vec, osobu, alebo jav.)

K hypnotickým postupom patrí aj rozprávanie príbehov, či zasadenie nepríjemnej udalosti do iného rámca – pohľad na negatívnu vec z iného úhlu pohľadu.
 

Možno si aj Vy chcete vyskúšať mimoriadne účinné techniky na ovplyvňovanie iných ľudí, na zbavenie sa stresu a odblokovanie svojho vnútorného potenciálu. Ak áno, príďte na kurz Jiřího Zíku:

Konverzačná hypnóza

Bratislava, po. 14.7. – pia. 18.7.2014. Cena 550,- €, pri platbe pred uzávierkou 27.6.2014 – zľava 10%.

Čítajte viac a prihláste sa tu >>>
 

 

Alexander BirčákPrajem Vám úspešný deň.
 
RNDr. Alexander Birčák
Konateľ spoločnosti a lektor
 
Albisa s.r.o.
Mob: +421 904 864 912
 

Zanechaj komentár