Ako sa prejavujú emočné bloky?

 
Máte zdravotné, či psychické problémy, o ktorých lekári tvrdia, že sú nevyliečiteľné, alebo spôsobené psychickými príčinami?

Máte problémy so vzťahmi – s partnerom / partnerkou, s kolegami v práci, s príbuznými a známymi?

Máte s niekým konflikty? Niekto vám nepraje, (niekto vás uriekol) a vy sa teraz cítite zle?

Nedarí sa Vám v práci, podnikaní, pri zarábaní peňazí?
 

Všetky tieto životné situácie sú spôsobené, alebo sprevádzané emočnými blokmi.

Človek sa pri tom cíti strašne zle, je vystresovaný, prežíva mučivé fyzické, alebo psychické bolesti, zažíva ťaživé pocity beznádeje, strachu, smútku a často má pocit, že to už ďalej nevydrží.

Lekári vám možno predpísali lieky, ale tie nezaberajú podľa očakávania. Alebo vám jeden problém vyriešili, no na druhej strane na sebe pociťujete rôzne nežiadúce vedľajšie účinky.
 

Pozrite si video o Emočnom odblokovaní stresu, kde vám poviem:
1. Ako vznikajú emočné bloky.
2. Ako sa dajú emočné bloky pomenovať a uvoľniť.
3. Ako som sa dostal k emočnému odblokovaniu ja.
 


 

 

Možno si kladiete otázku, či aj vy

MÁTE EMOČNÝ BLOK?

Test emočných blokov

Zistite, či ste emočne zablokovaní.

 

Test emočných blokov (5 minút) vám odpovie na túto otázku.

STIAHNÚŤ TEST >>>
 

 

 

Ak ste emočne zablokovaní, vaše trápenie môže čoskoro skončiť. Emočné bloky sa dajú pri terapii namerať (pomenovať) a potom upraviť (odblokovať).

Po terapii – úprave emočných blokov sa váš život znova vráti do normálu, vy sa vrátite do práce, k svojim blízkym a k svojim záľubám.

Ako napríklad u Lilly:
 

PRÍPAD: ÚZKOSTI A DEPRESIE

Referencia úzkosť
 

 
Alebo Kristína, ktorá mala panické ataky a brala antidepresíva:


 

 

OBJEDNAJTE SA NA KONZULTÁCIU – TERAPIU:

Využite pomoc založenú na úprave (odblokovaní) Vašich emočných blokov.

Konzultácia prebieha prostredníctvom Skype, Messengera, ZOOM, Whatsapp, telefonicky, alebo osobne v mojej kancelárii v Kežmarku.

Konzultácia je dôverná, ak o nej nebudete hovoriť vy, nikto sa nedozvie, o čom sme sa rozprávali.
 

Objednajte sa na konzultáciu tu >>>

Chcem sa objednať
 

 

AKO VZNIKAJÚ EMOČNÉ BLOKY?

Emočný blok vzniká, keď človek zažije nejakú extrémnu, šokujúcu udalosť, kedy je ohrozený život, veľké peniaze, majetok, pozícia človeka v spoločnosti, vzťah, alebo zverená osoba.

Ak človek nedokáže túto udalosť spracovať, vyrovnať sa s ňou, negatívny stres s tým spojený sa mu uloží do podvedomia ako emočný blok.

Vždy, keď sa človek dostane do situácie, ktorá mu pripomenie tú šokujúcu udalosť, vyvolá to v ňom podvedome rovnaký negatívny stres a negatívne emócie, ako pri tej šokujúcej udalosti.

Preto je na odstránenie emočného bloku treba použiť mentálne techniky na prácu s podvedomím.

Niekedy človeka ovplyvňuje šokujúca udalosť, o ktorej nevie, alebo ktorá sa stala niekomu z jeho blízkych.
 

 

PRÍPAD: HĽADANIE PARTNERKY

Prekonanie šokujúcej udalosti z detstva pomohlo aj mladíkovi, ktorý mal problém nájsť si partnerku:
 

Referencia úzkosť
 

 

PRÍPAD: DROGA SPUSTILA DEPRESIE

Úprava emočného bloku pomohla mladíkovi, ktorý skúsil jointa a potom sa mu spustili psychické problémy:
 

Referencia úzkosť
 

 

Chcem sa objednať
 

 

MÔJ PRÍBEH

Ako som sa dostal k emočnému odblokovaniu.

V roku 1993 ma už 10 rokov neustále bolelo brucho. Lekári mi povedali, že sú to žalúdočné vredy, predpísali mi prísnu diétu a lieky na potláčanie žalúdočnej kyseliny.

Napriek prísnej diéte ma brucho stále bolelo. Často som sa zvíjal v bolestiach, ale žiadna poloha, žiadny liek mi nepomáhali. Bol som zúfalý, nevidel som žiadne svetlo na konci tunela.

Keď mi otec porozprával, ako jemu emočné odblokovanie pomohlo pri obličkovom záchvate, neváhal som ani sekundu a objednal som sa na konzultáciu. Už po prvej úprave emočných blokov som cítil zlepšenie a po ďalších asi dvoch – troch konzultáciách (úpravách) bolesti úplne prestali.

Nemohol som tomu uveriť – po 10 rokoch neustálych bolestí brucha som bol zrazu zdravý! Mohol som jesť čokoľvek, aj pálivé, aj kyslé, aj prepálené a bol som v pohode.

To ma priviedlo k tomu, že som emočné odblokovanie začal tiež študovať v škole emočného odblokovania na Morave. Od roku 2002 sa venujem emočnému odblokovaniu profesionálne.
 

 

ČO POVEDALI KLIENTI:

Seknutie v krížoch.
Nečakane ma seklo v krížoch, myslel som, že omdliem od bolesti. Sériu terapií som absolvoval v priebehu týždňa. Už po prvej terapii som sa mohol hýbať, po poslednej terapii necítim žiadnu bolesť chrbta.
Andrej

Zúrivý manžel.
Manžel mával záchvaty zúrivosti a obviňoval ma, že ho chcem zabiť. Ja sama som absolvovala sériu terapií. Vďaka tomu som sa upokojila ja, upokojil sa aj môj manžel a teraz je ako vymenený.
Helena S.

Obrovská únava.
Dlhú dobu ma bolel chrbát a bola som veľmi vyčerpaná. Po príchode z práce domov som rovno išla spať. Pri sérii konzultácií u teba sa mi veľmi uľavilo, únava prešla, aj bolesť chrbta. Pochopila som, čo robím v svojej práci zle, kde mi uniká moja energia a zmenila som to.
Alena

Ohováranie a nepriateľstvo v práci.
Kolega ma v práci ohováral a usiloval o moje prepustenie. Na konzultáciách som sa zbavila nervozity a hnevu voči nemu. Tiež som našla rozumné kroky, ako čeliť jeho ohováraniu, takže nakoniec odišiel zo zamestnania on.
Renáta

Poruchy spánku.
Pre konflikty v práci som odišiel do predčasného dôchodku. Odvtedy som nemohol v noci spať. Už po prvej terapii sa to zlepšilo a teraz spím ako nemluvňa.
Milan

Strach zo šoférovania.
Vždy, keď som si sadla za volant, prežívala som pocity paniky, ako keby išlo o život. Po úprave emočných blokov síce ešte nemám pri šoférovaní veľkú istotu – desať rokov od autoškoly som nešoférovala. Ale ten pocit paniky zmizol.
Helena

Vzťahy a zdravie.
Tvoje koučovanie mi funguje v oblasti vzťahov s inými ľuďmi – riešenie konfliktov, zorientovanie sa v zamotanej situácii, vedenie ľudí. V emocionálnej oblasti si mi pomohol pri prekonávaní strachu, smútku, odbúravaní stresu. Vďaka nemu som pochopila mechanizmy mnohých dejov v živote a našla viacero užitočných a účinných odpovedí na dovtedy nezodpovedané otázky. Nezabudnem aj na množstvo emočných úprav pri chorobách mojich detí – pôrod, vysoké horúčky, hnačky, zapálené oči … Odporúčam Tvoje konzultácie aj iným ľuďom.
Renáta

Rozbitý vzťah s manželom.
Na konzultáciu ma priviedli rozbité vzťahy s mojim manželom. Mala som pocit, že je v tom jeho kolegyňa. Už asi 6 rokov sa ma ani nedotkol, uvažovala som o rozvode. Po niekoľkých terapiách som sa zbavila svojho hnevu na neho, uvedomila som si, kedy tlačím na pílu, prestala som riešiť kolegyňu. A zmenil sa aj manžel, aj keď na žiadnej konzultácii nebol. V lete sme boli už dvakrát na dovolenke pri mori a vyzerá to, že sme chytili druhú miazgu.
Myslím, že to bolo to najlepšie, čo som mohla urobiť, keď som Vám zavolala a dohodla si konzultáciu.
Natália

Vzťah sama so sebou.
Vaše konzultácie mi pomohli posunúť sa ďalej hlavne vo vzťahu samej ku sebe a vzťahu mojej maminy ku mne. Vidím aj viditeľné výsledky – počas posledných Vianoc napríklad mamina prvý krát uznala, že mám právo si zariadiť život po svojom. To mi povedala, že už nemá strach o to, kto sa o mňa postará. A taktiež som uvoľnenejšia, správam sa inak k ľuďom a ľudia sa inak správajú ku mne. Mám k sebe väčší rešpekt a súcit.
Rozhodne by som Vašu konzultáciu odporúčala aj iným ľuďom.
Martina F.

Rozbitý vzťah s manželkou.
S manželkou sa poznáme 13 rokov, 3 roky sme svoji, máme 8 ročnú dcéru. Začali sa objavovať rozdiely pováh a názorov a manželka podala žiadosť o rozvod. Chcel som si ujasniť, aká je šanca udržať a zlepšiť vzťah, poprípade ako ďalej máme spolu komunikovať, aby to malo čo najmenší dopad na dcérku a aby sme sa vedeli dohodnúť na dôležitých veciach.
Konzultácia mi pomohla pochopiť správanie manželky, stanovil som si postup, ako s ňou ďalej komunikovať, aby sme buď udržali vzťah, alebo sa v dobrom rozišli.
Ak si chcete ujasniť, ako ďalej vo vzťahu s partnerkou, keď sa v ňom vyskytnú problémy, odporúčam vám konzultáciu A. Birčáka
Rado

Pozrite si, čo povedala o konzultácii – „Hľadanie dobrého partnera“ Veronika >>>

 

AKO PREBIEHA TERAPIA NA KONZULTÁCII

Klient mi najprv povie, čo ho trápi a čo by chcel vo svojom živote zmeniť. Prípadne, čo nechce mať v živote. Ja mu položím niekoľko doplňujúcich otázok, aby som presne pochopil, o čo mu ide.

Podľa druhu problému buď pokračujeme v rozhovore, alebo pomocou emočného indikátora hľadám emočné bloky, ktoré spôsobujú jeho problém.

Emočný indikátor funguje na princípe svalového testu na komunikáciu s podvedomím.

Emočný indikátor

Emočný indikátor

Keď upravujem emočný blok, požiadam klienta, aby sa postavil a obrátil čelom k stene. Kým klient stojí čelom k stene, ja pomocou mentálnej techniky na prácu s podvedomím upravujem emočné bloky. Obvykle vtedy majú klienti rôzne pocity na tele, čo je sprievodným javom emočnej úpravy.

Mentálna technika funguje na princípe prosby o odpustenie. Vykonávam ju ja, klient je ten, pre koho to robím.
 

Cena konzultácií (terapií):
1 konzultácia 60 €/hod.

3 konzultácie 165 € (á 55 €/konzultácia, ušetríte 15 €).
6 konzultácií 300 € (á 50 €/konzultácia, ušetríte 60 €,)
 

Chcem sa objednať
 

Komu najlepšie funguje terapia úpravou emočných blokov:

– zaujímate sa o to, ako vaše problémy vznikli,
– zaujímate sa o to, čo máte robiť inak,
– nesnažíte sa nasilu zmeniť iných ľudí (čo je niekedy nemožné), beriete ich takých, akí sú.
 

Čo môže zabrániť zlepšeniu vášho stavu:

– neveríte, že váš problém má riešenie,
– očakávate mávnutie čarovným prútikom a vyriešenie všetkých vašich problémov hneď,
– nezaujíma vás, čo spôsobuje vaše problémy,
– neupravíte všetkých 5 síl, ktoré môžu spôsobovať váš problém.
 

 

Alexander Birčák
S pozdravom.

RNDr. Alexander Birčák, kouč.

00421 904 864 912.

S terapiou emočného odblokovania som sa prvý krát stretol ako klient v roku 1993.
Mal som vtedy bolesti brucha, ktoré lekári označili za neliečiteľné. Po niekoľkých úpravách (odblokovaniach) bolesti prestali.

To ma priviedlo k tomu, že som emočné odblokovanie začal tiež študovať v škole emočného odblokovania na Morave.

Od roku 2002 sa venujem emočnému odblokovaniu profesionálne. Okrem toho školím školenia o osobnom rozvoji, zvládaní stresu, motivácii a komunikácii.
 

 

Pozrite si moje vystúpenia v televízii:

 

Mobbing (šikana) na pracovisku,
relácia FOKUS, STV. alt=““>
  Pozor na usmievavé paradajky!
Relácia Reflex, TV Markíza. alt=““>
     
Ako využiť neúspech.
Relácia Reflex, TV Markíza.“ alt=““>
  Akú manipuláciu využívajú šmejdi,
Reflex, TV Markíza.“ alt=““>
     
Ako sa brániť šikane na pracovisku.
Relácia Dobré ráno, TV Markíza.“ alt=““>
 

 

 

Moje vystúpenie pre Rádio Regina si prehrajte tu:

 

pes

.

Rozhovor Alexandra Birčáka
pre rádio Regina:
Ako zvládať stres?

 
 

ČASTÉ OTÁZKY

– Uľaví sa mi hneď po prvej konzultácii?

Áno. Obvykle už po prvej konzultácii klienti pocítia úľavu.

Vaše problémy obvykle vznikali veľa mesiacov, či rokov. Aj ich vyriešenie si bude vyžadovať určitý čas a trpezlivosť. Možno budete preto potrebovať na úplné vyriešenie vášho problému viac konzultácií.
 

– Môže sa mi po úprave emočných blokov priťažiť?

Úprava emočných blokov funguje na princípe mojej prosby o odpustenie (uvoľnenie blokov). Prosba o odpustenie nemôže nikomu uškodiť – Je to technicky nemožné.

Ak si niekto myslí (bojí sa), že mu moja prosba o odpustenie môže uškodiť, potom mu môže uškodiť jeho strach, nie moja prosba o odpustenie.
V takom prípade je dobré mi na začiatku konzultácie povedať o svojich obavách – je treba najprv upraviť váš strach z konzultácie.

Ak vám niekto vyčíta, že ste boli u mňa na konzultácii, môže sa vám kvôli tomu priťažiť. S tým vám viem na ďalšej konzultácii tiež pomôcť, aby sa vám uľavilo.

Niekedy klienta rozruší to, že si spomína a rozpráva o minulých šokujúcich udalostiach a preto sa mu priťaží. V takom prípade je to rozrušenie súčasťou ozdravného procesu, bez ktorého sa nedá prekonať ťaživú minulosť. Tým, že sa klient naučí rozprávať o tých udalostiach pokojne, bez stresu, si vybuduje vyššiu odolnosť a vyrovná sa s minulosťou.
 

– Skúšal som už všetko možné a nepomohlo mi to. Pomôže mi emočné odblokovanie?

Keď som robil emočné úpravy blokov sám sebe, tiež sa mi niekoľkokrát stalo, že mi to nefungovalo. Nevzdal som to a hľadal som príčiny, prečo to nefungovalo. Nakoniec som objavil 5 faktorov, ktoré spôsobujú každý problém.

Vaše predchádzajúce pokusy vyriešiť váš problém nefungovali preto, lebo ste skúšali zmeniť iba niektoré faktory, ktoré spôsobujú váš problém. Tie faktory, ktoré ste nezmenili vás do problému stiahli naspäť.
 

– Môžem popri emočnom odblokovaní využívať aj iné alternatívne metódy? (Homeopatia, výživové doplnky, liečiteľstvo, kineziológiu…)

Okrem klasickej medicíny a liekov neodporúčam súčasné využívanie viacerých alternatívnych spôsobov riešenia Vašich problémov.

Je to z praktického dôvodu – ak sa Vám po mojej konzultácii uľaví, budete vedieť, že Vám pomohla moja konzultácia. Predstavte si, že v jeden deň zoberiete homeopatiká, navštívite maséra, liečiteľa, mňa a ešte si sami urobíte úplne novú meditáciu. A večer zistíte, že je Vám lepšie.

Čo z toho Vám vlastne pomohlo? A čo je treba urobiť, aby sa Vám uľavilo aj na budúce?

Preto deň pred konzultáciou a tri dni po konzultácii odporúčam nevyužívať iné metódy.
 

– Je cez Skype / /Messenger / ZOOM / / Whatsapp / telefón konzultácia rovnako efektívna, ako pri osobnom stretnutí?

Áno. Keď si s niečím neviem rady ja osobne, tiež radšej využívam online konzultácie od mojich kolegov, než by som za nimi cestoval stovky kilometrov.

V súčasnosti robím 97% konzultácií online.
 

– Čo ak mám po konzultácii nejakú otázku. Musím prísť na ďalšiu konzultáciu?

Po skončení konzultácie sa ma ešte môžete opýtať na veci, ktoré vás zaujímajú. Moja odpoveď v trvaní do 10 minút je bezplatná. Pre dlhšie rozhovory je treba využiť riadnu konzultáciu.
 

– Funguje emočné odblokovanie aj človeku, ktorý na to neverí?

Úprava emočných blokov funguje na poznaní mechanizmov ľudskej psychiky. Človek nemusí veriť na úpravu emočných blokov, stačí ak je otvorený prijať jej výhody.
 

 

Pozrite si video odpovede na otázky klientov tu >>>

Odpovede na otázky

 

Objednajte sa na konzultáciu tu >>>
 

Chcem sa objednať
 

Alebo sa otestujte, či máte Emočné bloky >>>

Test emočných blokov