Máte zdravotné, či psychické problémy, o ktorých lekári tvrdia, že sú nevyliečiteľné, alebo spôsobené psychickými príčinami?

Máte problémy so vzťahmi – s partnerom / partnerkou, s kolegami v práci, s príbuznými a známymi?

Nedarí sa Vám v práci, podnikaní, zarábaní peňazí?
 

Ponúkam Vám pomoc založenú na prekonaní, uvoľnení a úprave Vašich psychických a emočných blokov.
 

Prečo vznikajú emočné bloky.

Emočný blok je dôsledok veľmi silného negatívneho stresu, ktorý človek nedokázal úspešne spracovať a vyrovnať sa s ním.

Negatívny stres vzniká pri nejakej šokujúcej životnej udalosti, alebo pri dlhodobom ohrození života, majetku, zverených osôb, povesti a spoločenského postavenia človeka.

Dlhodobé pôsobenie negatívneho stresu sa prejavuje buď negatívnymi emóciami, a/alebo zhoršením zdravotného stavu, vzťahov s inými ľuďmi i pracovného výkonu.
 

Vonkajšie prejavy negatívneho stresu (emočného zablokovania):
- zhoršenie zdravotného stavu, psychosomatické ochorenia,
- vyčerpanosť, únava, zlá koncentrácia,
- utrápenosť, smútok,
- netrpezlivosť, hnev, agresívna jazda,
- zlý spánok – nespavosť, neschopnosť vypnúť,
- pocit zbytočnosti, očakávanie toho najhoršieho,
- psychické problémy, pocity beznádeje a depresie,
- plačlivosť, podráždenosť, záchvaty strachu, paniky,
- zhoršenie vzťahov s inými ľuďmi,
- nadmerná konzumácia alkoholu, jedla, či omamných látok.
 

Príklady, ako vznikol nadmerný stres.

Nadmerný stres vzniká v extrémnych, šokujúcich situáciách, šokujúce situácie, kedy je ohrozený život človeka, veľké peniaze, majetok, pozícia človeka v spoločnosti, alebo zverená osoba.

Extrémna situácia sa môže týkať priamo konkrétneho človeka, alebo niekoho v jeho okolí, či príbuzného. Niekedy tá šokujúca situácia mohla nastať aj u príbuzných, ktorí zomreli dávno pred našim narodením.
 

Emočný indikátor

Emočný indikátor (virguľa).

Z praxe:
Pani Marta trpela dlhé roky depresiami. Keď prišla na konzultáciu, bola pod silnými sedatívami a veľmi ťažko sa s ňou rozprávalo.

Náš rozhovor nikam neviedol, tak som začal merať emočným indikátorom čo ovplyvňuje jej zdravotný stav. Stále som tam nachádzal emócie spojené s jej otcom. Opýtal som sa jej, či mal jej otec pred smrťou s niekým nevybavené účty.

Pani Marta povedala: “Áno, so svojim otcom, mojim dedom. Raz sa tak pohádali, že dedo pichol otca nožom do brucha a otec skoro vykrvácal.”

To dedovo pichnutie otca nožom bola tá šokujúca udalosť, ktorá vrhla tieň na celú rodinu. Na niekoľkých následujúcich konzultáciách som potom odstránil emočné bloky spojené s touto šokujúcou udalosťou a depresie pominuli.
 

Podnikateľka pani Erika mala problémy pri podnikaní, nedarilo sa jej získavať klientov. Na konzultácii som pomeral jej vzťah s podnikaním a našiel som tam nejakého predka zo strany jej mamy. Opýtal som sa jej, či mal v ich rodine niekto problémy s podnikaním. Pani Erika odpovedala, že áno. V ich rodine sa rozpráva rodinná historka o pradedovi a prababke.

Pradedo, ešte za prvej republiky, začal podnikať, a takmer priviedol rodinu na exekúciu. Prababka na poslednú chvíľu odstavila pradeda od podnikania a zachránila rodinu pred stratou domova. Emočný blok, ktorý bránil pani Erike podnikať vytvoril pradedo a bol to emočný blok STRACHU z podnikania, aby nepriviedol rodinu na exekúciu.

Keď upravujem (ruším) emočné bloky, poprosím klienta, aby sa postavil čelom k stene. Vtedy ho nič nevyrušuje a klienti pri tom obvykle mávajú nejaké pocity na tele. Pani Erika mi po úprave povedala, že mala pocit, že od nej odišli dve postavy.

Pýtam sa cez indikátor – bola tá prvá postava jej pradedo? – Odpoveď cez indikátor: Áno.
Pýtam sa pani Eriky – kto mohla byť tá druhá postava?
Pani Erika hovorí – moja mama? – Odpoveď cez indikátor: Nie.
Moja babka? – Nie.
Moja prababka, jeho manželka? – Áno.
Aký emočný blok na podnikaní vytvorila prababka? – Zákaz! Nesmieš podnikať, lebo privedieš rodinu na exekúciu.

Tak som pani Erike okrem pradedovho emočného bloku zrušil aj ten emočný blok od prababky.

Po zrušení oboch emočných blokov na podnikaní som si všimol u pani Eriky aj telesnú zmenu. Predtým, keď sa dostala do stresujúcej situácie, tak sa jej začala triasť brada. Po úprave emočných blokov na podnikaní som už trasenie jej brady nevidel.
 

Pán Juraj prišiel na konzultáciu s tým, že ho začali bolieť kríže, ma vraj problém s ľadvinami. Emočným indikátorom som nameral negatívnu sugesciu (kliatbu) od jeho susedy. Po úprave emočného bloku bolesti okamžite prestali.
 

Čo je príčinou negatívneho stresu.

Negatívny stres je spôsobený jedným, alebo viacerými psychickými blokmi. Sú to Informačné, Predsudkové a Emočné bloky.
 

Informačný blok.
Negatívny stres vzniká z toho, že človek nevie, ako určitá vec v jeho živote funguje, cíti sa tým ohrozený a nevie, ako by to mohol ovládať.

Predstavte si, že si potrebujete zavolať. Vo Vašom mobile sa vybila batéria a niekto Vám požičia supermoderný mobil a niekam odbehne. Vám sa ani po piatich minútach nepodarilo mobil odblokovať. Čo by ste s tým mobilom najradšej urobili? Veľa ľudí si vie predstaviť, že by s tým mobilom v záchvate zúrivosti (emócie) tresli o zem.

Stačí, keď Vám niekto ukáže, ako mobil odblokovať, Vy si zavoláte, poprava mobilu sa odkladá a všetko je v poriadku. Ak by vám nikto neukázal, ako odblokovať ten mobil, možno by Vami triasla zlosť pri každom pohľade na neho.
 

Predsudkový blok.
Negatívny stres vzniká z toho, že človek má nejaké obmedzujúce presvedčenie, ktoré mu bráni riešiť jeho problém. Často si ľudia vytvárajú predsudkové bloky, aby ich chránili pred nejakou hrozbou, alebo aby im zjednodušili život. Niekedy predsudky bez rozmýšľania preberáme od iných ľudí.

Ak si nejaká žena myslí, že všetci muži sú alkoholici, akých mužov bude stále stretávať? Alkoholikov. A aj keby stretla absolútneho abstinenta, tak si z jeho správania vytrhne nejaký detail, aby si potvrdila, že je alkoholik. Takéto obmedzujúce presvedčenie zabráni žene zoznámiť sa nielen s alkoholikom, ale aj s vhodným partnerom na spoločný život.
 

Emočný blok.
Negatívny stres vzniká pri nejakej šokujúcej udalosti a uloží sa v podvedomí človeka. Odtiaľ negatívne ovplyvňuje jeho život – prejaví sa vždy, keď sa človek dostane do podobnej situácie.

Pri klientovej návšteve hľadám emočné bloky pomocou emočného indikátora, viď obrázok vyššie. To mi umožňuje veľmi rýchlo odhaliť príčinu klientových problémov.
 

Emočné bloky uvoľňujem, upravujem do normy pomocou ukončujúcej sugescie.

Pri úprave emočného bloku je dôležité zistiť, či nie je spojený s nejakými informačnými, alebo predsudkovými blokmi. Ak sa totiž neodstránia informačné, a/alebo predsudkové bloky, človek si v stresujúcej situácii emočný blok vytvorí znova a jeho problémy sa vrátia. Preto je treba na vyriešenie problému niekoľko konzultácií.
 

Chcete sa naučiť robiť emočné odblokovanie aj Vy?

Príďte na moje živé školenie Mentálne techniky na zvládanie stresu >>>. Naučíte sa dve formy ukončujúcich sugescií, ktoré používam aj ja pri svojich konzultáciách.
 

Referencie – čo napísali o mojich konzultáciách klienti:

Seknutie v krížoch.
Nečakane ma seklo v krížoch, myslel som, že omdliem od bolesti. Sériu konzultácií som absolvoval v priebehu týždňa. Už po prvej konzultácii – úprave som sa mohol hýbať, po poslednej úprave necítim žiadnu bolesť chrbta.
Andrej B.

Zúrivý manžel.
Manžel mával záchvaty zúrivosti a obviňoval ma, že ho chcem zabiť. Ja sama som absolvovala sériu konzultácií. Vďaka tomu som sa upokojila ja, upokojil sa aj môj manžel a teraz je ako vymenený.
Helena S.

Obrovská únava.
Dlhú dobu ma bolel chrbát a bola som veľmi vyčerpaná. Po príchode z práce domov som rovno išla spať. Pri sérii konzultácií u teba sa mi veľmi uľavilo, únava prešla, aj bolesť chrbta. Pochopila som, čo robím v svojej práci zle, kde mi uniká moja energia a zmenila som to.
Alena C.

Ohováranie a nepriateľstvo v práci.
Kolega ma v práci ohováral a usiloval o moje prepustenie. Na konzultáciách som sa zbavila nervozity a hnevu voči nemu. Tiež som našla rozumné kroky, ako čeliť jeho ohováraniu, takže nakoniec odišiel zo zamestnania on.
Renáta C.

Poruchy spánku.
Pre konflikty v práci som odišiel do predčasného dôchodku. Odvtedy som nemohol v noci spať. Už po prvej konzultácii sa to zlepšilo a teraz spím ako nemluvňa.
Milan M.

Strach zo šoférovania.
Vždy, keď som si sadla za volant, prežívala som pocity paniky, ako keby išlo o život. Po úprave emočných blokov síce ešte nemám pri šoférovaní veľkú istotu – desať rokov od autoškoly som nešoférovala. Ale ten pocit paniky zmizol.
Helena V.

 

Máte záujem o konzultáciu a emočné odblokovanie? Kliknite tu >>>.

Chcete vedieť, či Vám viem pomôcť pri riešení Vášho problému?
Opýtajte sa ma nezáväzne tu >>>
 

Alexander Birčák

RNDr. Alexander Birčák, kouč.

Mobil asistentky: 0904 163 383.

S emočným odblokovaním som sa prvý krát stretol ako klient v roku 1993.
Mal som vtedy bolesti brucha, ktoré lekári označili za neliečiteľné. Po niekoľkých úpravách (odblokovaniach) bolesti prestali.

To ma priviedlo k tomu, že som emočné odblokovanie začal tiež študovať v psychotronickej škole na Morave.

Od roku 2002 sa venujem emočnému odblokovaniu profesionálne. Okrem toho školím školenia o osobnom rozvoji, motivácii a komunikácii.