fbpx

Ako Vám pomôže Emočné odblokovanie Alexandra Birčáka

Ako Vám pomôže Emočné odblokovanie Alexandra Birčáka

 
Máte zdravotné, či psychické problémy, o ktorých lekári tvrdia, že sú nevyliečiteľné, alebo spôsobené psychickými príčinami?

Máte problémy so vzťahmi – s partnerom / partnerkou, s kolegami v práci, s príbuznými a známymi?

Nedarí sa Vám v práci, podnikaní, zarábaní peňazí?
 

Všetky tieto životné situácie sú spôsobené, alebo sprevádzané emočnými blokmi.

Človek sa pri tom cíti strašne zle, prežíva mučivé fyzické, alebo psychické bolesti, zažíva ťaživé pocity beznádeje, strachu, smútku a často má pocit, že to už ďalej nevydrží.

Lekári vám možno predpísali lieky, ale tie nezaberajú podľa očakávania. Alebo vám jeden problém vyriešili, no na druhej strane na sebe pociťujete rôzne nežiadúce vedľajšie účinky.
 

Toto trápenie ale nemusí trvať večne. Emočné bloky sa dajú namerať (pomenovať) a potom upraviť (odblokovať).

Po úprave emočných blokov sa váš život znova vráti do normálu, vy sa vrátite do práce, k svojim blízkym a k svojim záľubám.

Ako napríklad u Lilly:

 

Referencia úzkosť
 

Využite pomoc založenú na úprave (odblokovaní) Vašich emočných blokov – objednajte sa na konzultáciu.

Konzultácia prebieha prostredníctvom Skype, telefonicky, alebo osobne v mojej kancelárii v Kežmarku.

Konzultácia je dôverná, ak o nej nebudete hovoriť vy, nikto sa nedozvie, o čom sme sa rozprávali.
 

Objednajte sa na konzultáciu tu >>>

Chcem sa objednať
 

Ako som sa dostal k emočnému odblokovaniu.

S emočným odblokovaním som sa prvý krát stretol ako klient v roku 1993. To som mal už 10 rokov neustále bolesti brucha. Lekári mi povedali, že to sú žalúdočné vredy, predpísali mi prísnu diétu a lieky na potláčanie žalúdočnej kyseliny. A vraj to budem mať celý život.

Napriek prísnej diéte ma brucho stále bolelo. Často som sa zvíjal v bolestiach, ale žiadna poloha, žiadny liek mi nepomáhali. Bol som zúfalý, nevidel som žiadne svetlo na konci tunela.

Keď mi otec porozprával, ako jemu emočné odblokovanie pomohlo pri ľadvinovom záchvate, neváhal som ani sekundu a objednal som sa na konzultáciu. Už po prvej úprave som cítil zlepšenie a po ďalších asi dvoch – troch konzultáciách (úpravách) bolesti úplne prestali.

Nemohol som tomu uveriť – po 10 rokoch neustálych bolestí brucha som bol zrazu zdravý! Mohol som jesť čokoľvek, aj pálivé, aj kyslé, aj prepálené a bol som v pohode.
 

Začal som to študovať

To ma priviedlo k tomu, že som emočné odblokovanie začal študovať v škole emočného odblokovania na Morave. A tiež som pravidelne chodil na úpravy emočných blokov ako klient a riešil som rôzne svoje problémy. Napríklad alergiu na cigaretový dym, nemohli sme mať s manželkou deti, nakoniec sa postupne narodili 2, narušené vzťahy v práci a podobne.

Emočné odblokovanie som študoval 7 rokov, ale nikdy mi to nezačalo fungovať tak, aby som sám začal robiť úpravy sebe, alebo iným ľuďom. To ma zase až tak netrápilo, pretože som v tom čase rozvíjal veľmi úspešnú manažérsku kariéru v Prahe.

Emočné úpravy (odblokovanie) som využíval ako svoj tajný nástroj, ktorý mi pomáhal zbavovať sa stresu, udržiavať sa zdravotne vo forme a postupovať v kariére.
 

Potom sa to pokazilo…

Na prelome tisícročia sa všetko pokazilo. Prišiel divoký rozvod, prepustenie zo zamestnania a keď som si myslel, že je mi najhoršie, zomrel mi otec. A emočné úpravy mi ako klientovi prestali fungovať. Nech moji koučovia robili čokoľvek, stále som sa cítil zle, mal som pocit, že som na hranici života a smrti.

Tak som urobil hrubú čiaru za starým životom – odišiel som zo školy emočného odblokovania, odsťahoval som sa z Prahy do Kežmarku a začal som sa venovať osobnému rozvoju, zvládaniu emócií a koučovaniu. Asi po dvoch mesiacoch mi emočné odblokovanie začalo fungovať.
 

Začal som robiť emočné úpravy sám

Najprv som zapracoval sám na sebe. Potom som začal robiť emočné úpravy príbuzným, známym a nakoniec sa na mňa začali obracať s prosbou o pomoc aj úplne neznámi ľudia.
 

Ako napríklad mladík, ktorý mal problém nájsť si partnerku:

Referencia úzkosť

 

Alebo u mladíka, ktorý skúsil jointa a potom sa mu spustili psychické problémy:
 

Referencia úzkosť
 

Chcete prekonať svoje vzťahové, zdravotné či pracovné prekážky a zlepšiť svoj život aj Vy?
 

Objednajte sa na konzultáciu tu >>>

Chcem sa objednať
 

Ako vzniká emočný blok?

Emočný blok vzniká pri nejakej šokujúcej udalosti. Ak človek tu udalosť nedokáže úspešne spracovať, uloží sa mu ten blok do podvedomia. Z podvedomia ten blok potom negatívne ovplyvňuje človekov život.

Psychológovia tomu hovoria posttraumatická stresová porucha.
 

4 sily, ktoré spôsobujú problém

Problém existuje preto, lebo v súvislosti s tou ťažkou, šokujúcou udalosťou:
1. Cítime zlé pocity,
2. Myslíme si zlé veci,
3. Robíme zlé veci,
4. Vzťahy s inými ľuďmi majú na nás zlý vplyv.
 

Napríklad manažérka pani Jana mala obavy hovoriť v práci po anglicky.
1. Cítenie. Vždy, keď mala hovoriť so zahraničnými manažérmi po anglicky, ovládla ju panika (cítila sa zle).
2. Myslela si (zle), že je to spôsobené jej zlou výslovnosťou.
3. Robila (zle) to, že sa vyhýba rozhovorom s kolegami v angličtine.
4. Vzťahy (zlé) s inými ľuďmi – asi pred 6 rokmi jej bývalý slovenský šéf povedal, že jej anglická výslovnosť je strašná. Odvtedy sa bála hovoriť po anglicky ešte viac.
 

Takto vzniká bludný kruh – cítime sa zle, to v nás vyvoláva zlé myšlienky, na základe toho robíme zlé veci, vzťahy s inými ľuďmi sa zhoršujú a my sa cítime zle. To všetko náš problém nerieši, ale ešte zhoršuje.

Emočné udice
 

Úprava emočných blokov spočíva v tom, že vám pomôžem zmeniť 4 sily, ktoré spôsobujú váš problém tak, aby problém začali riešiť. To vám prinesie trvalé riešenie vášho problému.
 

V prípade manažérky Jany sme dosiahli:

1. Úpravu cítenia. V Janinom prípade som emočným indikátorom pomeral, aké emočné bloky ju najviac stresujú. Ukázalo sa, že to bol veľmi dramatický rozvod s bývalým manželom, ktorý na nej zanechal pár emočných blokov a každá komunikácia s mužmi bola pre ňu veľmi stresujúca. Po úprave emočných blokov spôsobených rozvodom sme sa dostali k emočným blokom, ktoré vznikli, keď jej bývalý šéf povedal, že má zlú výslovnosť. Takto sme zlepšili to, ako sa cíti, keď má hovoriť po anglicky.

2. Úpravu myslenia. Obavu z toho, že má zlú výslovnosť sme prekonali tým, že si Jana uvedomila, že v ich firme je veľmi málo Angličanov a pre väčšinu kolegov je angličtina cudzím jazykom, takže tiež hovoria s prízvukom.

3. Úpravu robenia. Čo môže pani Jana urobiť, aby lepšie hovorila po anglicky? Pri našom rozhovore dospela k rozhodnutiu, že začne chodiť na kurz konverzačnej angličtiny.

4. Úpravu vzťahov. Pani Jana sa rozhodla, že bude v práci aktívne vyhľadávať príležitosti hovoriť v kolegami po anglicky. Tým, že už pri tom nepociťovala takú veľkú paniku spôsobenú emočnými blokmi jej to išlo oveľa ľahšie.
 

Po dvoch mesiacoch od poslednej konzultácie mi pani Jana napísala:

„Už sa zbytočne netrápim vecami, ktoré nedokážem zmeniť. Aktívne sa učím AJ a zbavujem sa každým dňom strachu komunikovať v angličtine. Som pokojnejšia a viac si užívam život 😊

 

Možno si teraz kladiete otázku:

Koľko konzultácií budem potrebovať?

Váš problém vznikal a rozvíjal sa veľa mesiacov, či rokov. Riešenie vášho problému je proces, ktorý bude vyžadovať určitý čas a trpezlivosť.

Nový klient si obvykle objedná jednu konzultáciu. Ak mu to, čo sa stane na prvej konzultácii dáva zmysel a on chce pokračovať, tak si kúpi sériu 6 konzultácií.

Klienti, ktorí absolvujú sériu 6 konzultácií dosahujú najlepšie výsledky.
 

Pred časom ma seklo v krčnej chrbtici. Po niekoľkých úpravách krčná chrbtica poľavila. Po pár dňoch ma znova seklo v krížoch. Nemohol som si ani obuť ponožky.

Manželka ma už posielala k lekárovi. Odpovedal som jej na to – „Keď mi pichnú injekciu, čo potom – začnem inak rozmýšľať, inak spracovávať svoje emócie? Ak v myšlienkach neprestanem kopať do osieho hniezda, tak ma tie osy v myšlienkach nikdy neprestanú štípať.“

Nakoniec to bolo asi 10 hodín úprav, kým som to úplne vyriešil. Dosť dlhá doba.
 

Musí to trvať tak dlho?

Pred pár rokmi som sa sťažoval svojej koučke, že je to síce fajn, že si viem urobiť emočnú úpravu sám, že si viem zlepšiť vzťahy, zdravie, pracovné záležitosti, ale niekedy to trvá veľmi dlho.

Ona sa ma opýtala, prečo nevyužijem nejakú rýchlejšiu a efektívnejšiu metódu.

Odpovedal som jej, že preto, lebo žiadnu rýchlejšiu a efektívnejšiu nepoznám.

Uzavreli sme to s tým, že tá prácnosť a zdĺhavosť sú proste cena, ktorú je treba zaplatiť za riešenie môjho problému.

Metóda úpravy emočných blokov nie je mávnutie čarovným prútikom, ktoré na počkanie vyrieši všetky vaše problémy. Vaše problémy nevznikli v okamihu, aj keď sa v jednom okamihu mohli ukázať. Rástli a prehlbovali sa dlhé mesiace, či roky pred tým.

Aj ich riešenie si preto vyžaduje svoj čas. Je to proces, je to cesta zmeny vás ako človeka.

 

Ako prebieha konzultácia

Klient mi najprv povie, čo ho trápi a čo by chcel vo svojom živote zmeniť. Prípadne, čo nechce mať v živote. Ja mu položím niekoľko doplňujúcich otázok, aby som presne pochopil, o čo mu ide.

Podľa druhu problému buď pokračujeme v rozhovore, alebo pomocou emočného indikátora hľadám emočné bloky, ktoré spôsobujú jeho problém.

Emočný indikátor funguje na princípe svalového testu na komunikáciu s podvedomím.

Emočný indikátor

Emočný indikátor

Keď upravujem emočný blok, požiadam klienta, aby sa postavil a obrátil čelom k stene. Kým klient stojí čelom k stene, ja pomocou mentálnej techniky na prácu s podvedomím upravujem emočné bloky. Obvykle vtedy majú klienti rôzne pocity na tele, čo je sprievodným javom emočnej úpravy.

Mentálna technika funguje na princípe prosby o odpustenie. Vykonávam ju ja, klient je ten, pre koho to robím.

Klientom odporúčam, aby sa pri riešení svojho problému pripravili na 6 konzultácií.
 

Cena konzultácií:
1 konzultácia 59 €/hod.

3 konzultácie 165 € (á 55 €/konzultácia, ušetríte 12 €).
6 konzultácií 294 € (á 49 €/konzultácia, ušetríte 60 €,)
 

Niektorí ľudia sa ma pýtajú, či sa im pri úprave emočných blokov nemôže priťažiť. Úprava emočných blokov funguje na princípe mojej prosby o odpustenie (uvoľnenie blokov). Prosba o odpustenie nemôže nikomu uškodiť. Je to technicky nemožné.

Ak si niekto myslí (bojí sa), že mu moja prosba o odpustenie môže uškodiť, potom mu môže uškodiť práve jeho strach, nie moja prosba o odpustenie. V takom prípade je dobré mi na začiatku konzultácie povedať o svojich obavách, aby sme najprv upravili váš strach z konzultácie.

Ak klientovi niekto vyčíta, že bol u mňa na konzultácii, môže sa klientovi kvôli tomu tiež priťažiť. S tým mu viem na ďalšej konzultácii tiež pomôcť, aby sa mu uľavilo.

Niekedy klienta rozruší to, že si spomína a rozpráva o minulých šokujúcich udalostiach a preto sa mu priťaží. V takom prípade je to rozrušenie súčasťou ozdravného procesu, bez ktorého sa nedá prekonať ťaživú minulosť. Tým, že sa klient naučí rozprávať o tých udalostiach pokojne, bez stresu, si vybuduje vyššiu odolnosť a vyrovná sa s minulosťou.
 

Komu najlepšie funguje 7 krokové odblokovanie Emočných udíc:

– zaujímate sa o to, ako vaše problémy vznikli,
– zaujímate sa o to, čo máte robiť inak,
– nesnažíte sa nasilu zmeniť iných ľudí (čo je niekedy nemožné), beriete ich takých, akí sú.
 

Čo môže zabrániť zlepšeniu vášho stavu:

– neveríte, že váš problém má riešenie,
– očakávate mávnutie čarovným prútikom a vyriešenie všetkých vašich problémov hneď,
– nezaujíma vás, čo spôsobuje vaše problémy,
– neupravíte si všetky 4 sily, ktoré spôsobujú váš problém.
 

Možno ste už skúsili viaceré alternatívne spôsoby riešenia svojich problémov a žiaden z nich nefungoval. Teraz si kladiete otázku, či vám pomôže práve metóda úpravy emočných blokov.

Moje prvé skúsenosti s emočným odblokovaním boli v roli klienta a tiež sa mi niekoľkokrát stalo, že mi moji koučovia nevedeli pomôcť. Nevzdal som to a hľadal som príčiny, prečo to u mňa nefungovalo.

Nakoniec som objavil 4 sily, ktoré spôsobujú každý problém.

Vaše predchádzajúce pokusy vyriešiť váš problém nefungovali preto, lebo ste skúšali zmeniť iba niektoré sily spôsobujúce váš problém. Tie sily, ktoré ste nezmenili vás do problému stiahli naspäť.

 

Čo napísali o emočnom odblokovaní moji klienti:

Seknutie v krížoch.
Nečakane ma seklo v krížoch, myslel som, že omdliem od bolesti. Sériu konzultácií som absolvoval v priebehu týždňa. Už po prvej konzultácii – úprave som sa mohol hýbať, po poslednej úprave necítim žiadnu bolesť chrbta.
Andrej

Zúrivý manžel.
Manžel mával záchvaty zúrivosti a obviňoval ma, že ho chcem zabiť. Ja sama som absolvovala sériu konzultácií. Vďaka tomu som sa upokojila ja, upokojil sa aj môj manžel a teraz je ako vymenený.
Helena S.

Obrovská únava.
Dlhú dobu ma bolel chrbát a bola som veľmi vyčerpaná. Po príchode z práce domov som rovno išla spať. Pri sérii konzultácií u teba sa mi veľmi uľavilo, únava prešla, aj bolesť chrbta. Pochopila som, čo robím v svojej práci zle, kde mi uniká moja energia a zmenila som to.
Alena

Ohováranie a nepriateľstvo v práci.
Kolega ma v práci ohováral a usiloval o moje prepustenie. Na konzultáciách som sa zbavila nervozity a hnevu voči nemu. Tiež som našla rozumné kroky, ako čeliť jeho ohováraniu, takže nakoniec odišiel zo zamestnania on.
Renáta

Poruchy spánku.
Pre konflikty v práci som odišiel do predčasného dôchodku. Odvtedy som nemohol v noci spať. Už po prvej konzultácii sa to zlepšilo a teraz spím ako nemluvňa.
Milan

Strach zo šoférovania.
Vždy, keď som si sadla za volant, prežívala som pocity paniky, ako keby išlo o život. Po úprave emočných blokov síce ešte nemám pri šoférovaní veľkú istotu – desať rokov od autoškoly som nešoférovala. Ale ten pocit paniky zmizol.
Helena

Vzťahy a zdravie.
Tvoje poradenstvo mi funguje v oblasti vzťahov s inými ľuďmi – riešenie konfliktov, zorientovanie sa v zamotanej situácii, vedenie ľudí. V emocionálnej oblasti si mi pomohol pri prekonávaní strachu, smútku, odbúravaní stresu. Vďaka nemu som pochopila mechanizmy mnohých dejov v živote a našla viacero užitočných a účinných odpovedí na dovtedy nezodpovedané otázky. Nezabudnem aj na množstvo emočných úprav pri chorobách mojich detí – pôrod, vysoké horúčky, hnačky, zapálené oči … Odporúčam Tvoje konzultácie aj iným ľuďom.
Agáta

Rozbitý vzťah s manželom.
Na konzultáciu ma priviedli rozbité vzťahy s mojim manželom. Mala som pocit, že je v tom jeho kolegyňa. Už asi 6 rokov sa ma ani nedotkol, uvažovala som o rozvode. Po niekoľkých konzultáciách som sa zbavila svojho hnevu na neho, uvedomila som si, kedy tlačím na pílu, prestala som riešiť kolegyňu. A zmenil sa aj manžel, aj keď na žiadnej konzultácii nebol. V lete sme boli už dvakrát na dovolenke pri mori a vyzerá to, že sme chytili druhú miazgu.
Myslím, že to bolo to najlepšie, čo som mohla urobiť, keď som Vám zavolala a dohodla si konzultáciu.
Natália

Vzťah sama so sebou.
Vaše konzultácie mi pomohli posunúť sa ďalej hlavne vo vzťahu samej ku sebe a vzťahu mojej maminy ku mne. Vidím aj viditeľné výsledky – počas posledných Vianoc napríklad mamina prvý krát uznala, že mám právo si zariadiť život po svojom. To mi povedala, že už nemá strach o to, kto sa o mňa postará. A taktiež som uvoľnenejšia, správam sa inak k ľuďom a ľudia sa inak správajú ku mne. Mám k sebe väčší rešpekt a súcit.
Rozhodne by som Vašu konzultáciu odporúčala aj iným ľuďom.
Martina F.

Rozbitý vzťah s manželkou.
S manželkou sa poznáme 13 rokov, 3 roky sme svoji, máme 8 ročnú dcéru. Začali sa objavovať rozdiely pováh a názorov a manželka podala žiadosť o rozvod. Chcel som si ujasniť, aká je šanca udržať a zlepšiť vzťah, poprípade ako ďalej máme spolu komunikovať, aby to malo čo najmenší dopad na dcérku a aby sme sa vedeli dohodnúť na dôležitých veciach.
Konzultácia mi pomohla pochopiť správanie manželky, stanovil som si postup, ako s ňou ďalej komunikovať, aby sme buď udržali vzťah, alebo sa v dobrom rozišli.
Ak si chcete ujasniť, ako ďalej vo vzťahu s partnerkou, keď sa v ňom vyskytnú problémy, odporúčam vám konzultáciu A. Birčáka
Rado

 

Chcete prekonať svoje vzťahové, zdravotné či pracovné prekážky a zlepšiť svoj život aj Vy?
 

Objednajte sa na konzultáciu tu >>>

Chcem sa objednať
 

Alexander Birčák
S pozdravom.

RNDr. Alexander Birčák, kouč.

00421 904 864 912.

S emočným odblokovaním som sa prvý krát stretol ako klient v roku 1993.
Mal som vtedy bolesti brucha, ktoré lekári označili za neliečiteľné. Po niekoľkých úpravách (odblokovaniach) bolesti prestali.

To ma priviedlo k tomu, že som emočné odblokovanie začal tiež študovať v škole emočného odblokovania na Morave.

Od roku 2002 sa venujem emočnému odblokovaniu profesionálne. Okrem toho školím školenia o osobnom rozvoji, zvládaní stresu, motivácii a komunikácii.
 

Časté otázky.

Môžem popri vašom emočnom odblokovaní využívať aj iné alternatívne metódy, ako je homeopatia, výživové doplnky, liečiteľstvo, kineziológiu, či iné formy emočného odblokovania?

Okrem klasickej medicíny a liekov neodporúčam súčasné využívanie viacerých alternatívnych spôsobov riešenia Vašich problémov. Je to z praktického dôvodu – ak sa Vám po mojej konzultácii uľaví, budete vedieť, že Vám pomohla moja konzultácia a že v tom máte prípadne ďalej pokračovať. Deň pred konzultáciou a tri dni po konzultácii odporúčam nevyužívať iné metódy.
 

Emočné odblokovanie – je to liečiteľstvo, ezoterika alebo mágia?

Poznám pár ľudí, ktorí sa označujú za ľudových liečiteľov. Všetci sa stali liečiteľmi tak, že jedného dňa zistili, že získali nadprirodzený dar uzdravovať iných ľudí.

Poznám pár ezoterikov, ktorí získali nadprirodzené schopnosti od nadprirodzených bytostí (anjelov), komunikujú s nimi, plnia ich príkazy.

Voči takým ľuďom som skeptický, aj keď pripúšťam, že ich pomoc môže fungovať.

Ja o žiadnom mojom nadprirodzenom dare, alebo schopnostiach neviem. Všetko, čo viem som si naštudoval sám a stálo ma to veľmi veľa námahy. Emočné odblokovanie som sa naučil robiť vďaka štúdiu fungovania ľudskej psychiky. Je to uvoľnenie nadmerného stresu, ktorý sa v človeku vytvoril v pri nejakej šokujúcej udalosti.

Emočný indikátor slúži ako forma svalového testu a vďaka zrkadlovým neurónom to funguje aj na diaľku.

Mentálna technika, ktorú najviac používam je založená na mojej prosbe o odpustenie. Na to, ako to všetko funguje existuje psychologické vysvetlenie a môže sa to naučiť robiť každý.

 

Je cez Skype konzultácia rovnako efektívna, ako pri osobnom stretnutí?

Áno. Keď si s niečím neviem rady ja osobne, tiež radšej využívam Skype konzultácie od mojich kolegov, než by som za nimi cestoval stovky kilometrov.
 

Čo ak mám po konzultácii nejakú otázku. Musím prísť na ďalšiu konzultáciu?

Po konzultácii sa ma môžete ešte opýtať na veci, ktoré vás zaujímajú. Moja odpoveď v trvaní do 10 minút je bezplatná. Pre dlhšie rozhovory je treba využiť riadnu konzultáciu.
 

Uľaví sa mi hneď po prvej konzultácii?

Človek často pocíti určitú úľavu už na prvej konzultácii, na začiatku celého procesu.

Trvalá úľava prichádza, ak upravíme všetky 4 sily, ktoré spôsobujú váš problém. Na to obvykle jedna konzultácia nestačí – pripravte sa, že na to bude treba 6 konzultácií.
 

Je emočné odblokovanie forma psychoterapie?

Nie, nemám na to formálne psychologické vzdelanie. Pri emočnom odblokovaní využívam znalosti fungovania ľudskej psychiky, ktoré som získal samoštúdiom, na kurzoch a vlastným skúmaním.
 

Je emočné odblokovanie nejaká forma náboženstva?

Nie, metóda Emočných udíc je metóda založená na technikách práce s podvedomím, psychológie a manažérskych techník dosahovania výsledkov. Funguje veriacim aj ateistom.
 

Chcete prekonať svoje vzťahové, zdravotné či pracovné prekážky a zlepšiť svoj život aj Vy?

 
Objednajte sa na konzultáciu tu >>>

Chcem sa objednať

20. apríla 2020|