fbpx

Ako Vám pomôže Emočné odblokovanie Alexandra Birčáka

Ako Vám pomôže Emočné odblokovanie Alexandra Birčáka

 
Máte zdravotné, či psychické problémy, o ktorých lekári tvrdia, že sú nevyliečiteľné, alebo spôsobené psychickými príčinami?

Máte problémy so vzťahmi – s partnerom / partnerkou, s kolegami v práci, s príbuznými a známymi?

Nedarí sa Vám v práci, podnikaní, zarábaní peňazí?

Využite pomoc založenú na odblokovaní (úprave) Vašich emočných blokov – objednajte sa na konzultáciu.

Konzultácia prebieha prostredníctvom Skype, telefonicky, alebo osobne v mojej kancelárii v Kežmarku.

Cena konzultácie: 49 €/hod.

Referencia úzkosť

 

Chcem sa objednať
 

Prečo vznikajú emočné bloky?

Emočný blok je dôsledok veľmi silného negatívneho stresu, ktorý človek nedokázal úspešne spracovať a vyrovnať sa s ním.

Negatívny stres vzniká pri nejakej šokujúcej životnej udalosti, alebo pri dlhodobom ohrození života, majetku, zverených osôb, povesti a spoločenského postavenia človeka.

Dlhodobé pôsobenie negatívneho stresu sa prejavuje buď negatívnymi emóciami, a/alebo zhoršením zdravotného stavu, vzťahov s inými ľuďmi i pracovného výkonu.

Aké sú vonkajšie prejavy emočného zablokovania:

– zhoršenie zdravotného stavu, psychosomatické ochorenia,
– vyčerpanosť, únava, zlá koncentrácia,
– utrápenosť, smútok,
– netrpezlivosť, hnev, agresívna jazda,
– zlý spánok – nespavosť, neschopnosť vypnúť,
– pocit zbytočnosti, očakávanie toho najhoršieho,
– psychické problémy, pocity beznádeje a depresie,
– plačlivosť, podráždenosť, záchvaty strachu, paniky,
– zhoršenie vzťahov s inými ľuďmi,
– nadmerné fajčenie, konzumácia alkoholu, jedla, či omamných látok.

Trápi Vás niektorý z týchto prejavov emočného zablokovania?

Chcem sa objednať

Ako odblokovávam (upravujem) emočné bloky?

Emočný indikátor

Emočný indikátor (virguľa).

Klient mi na konzultácii najprv povie, čo ho trápi a čo by chcel vo svojom živote zmeniť. Prípadne, čo nechce mať v živote. Ja mu položím niekoľko doplňujúcich otázok, aby som presne pochopil, o čo mu ide.

Podľa druhu problému buď pokračujeme v rozhovore, alebo pomocou emočného indikátora (virgule) hľadám emočné bloky, ktoré spôsobujú jeho problém.
Nájdené emočné bloky odblokovávam (upravujem do normy) pomocou mentálnej techniky.

Pre úplné vyriešenie problému je obvykle treba viac konzultácií.

Príklady, ako vznikol nadmerný stres.

Nadmerný stres vzniká v extrémnych, šokujúcich situáciách, kedy je ohrozený život človeka, veľké peniaze, majetok, pozícia človeka v spoločnosti, alebo zverená osoba.

Extrémna situácia sa môže týkať priamo konkrétneho človeka, alebo niekoho v jeho okolí, či príbuzného. Niekedy tá šokujúca situácia mohla nastať aj u príbuzných, ktorí zomreli dávno pred našim narodením. Psychológovia tomu hovoria psychická trauma druhej generácie. Prvý krát to pozorovali u detí a vnukov tých, ktorí prežili väznenie v koncentračných táboroch. U ich potomkov sa začali prejavovať podobné psychické problémy, ako u ich predkov, napriek tomu, že oni v koncentračnom tábore nikdy neboli.
 

Z praxe:

– Depresie.

Pani Marta trpela dlhé roky depresiami. Keď prišla na konzultáciu, bola pod silnými sedatívami a veľmi ťažko sa s ňou rozprávalo.

Náš rozhovor nikam neviedol, tak som začal merať emočným indikátorom čo ovplyvňuje jej zdravotný stav. Stále som tam nachádzal emócie spojené s jej otcom. Opýtal som sa jej, či mal jej otec pred smrťou s niekým nevybavené účty.

Pani Marta povedala: „Áno, so svojim otcom, mojim dedom. Raz sa tak pohádali, že dedo pichol otca nožom do brucha a otec skoro vykrvácal.“

To dedovo pichnutie otca nožom bola tá šokujúca udalosť, ktorá vrhla tieň na celú rodinu. Na niekoľkých následujúcich konzultáciách som potom odstránil emočné bloky spojené s touto šokujúcou udalosťou a depresie pominuli.
 

– Problémy v podnikaní.

Podnikateľka pani Erika mala problémy pri podnikaní, nedarilo sa jej získavať klientov. Na konzultácii som emočným indikátorom pomeral jej vzťah s podnikaním a našiel som tam nejakého predka zo strany jej mamy. Opýtal som sa jej, či mal v ich rodine niekto problémy s podnikaním. Pani Erika odpovedala, že áno. V ich rodine sa rozpráva rodinná historka o pradedovi a prababke.

Pradedo, ešte za prvej republiky, začal podnikať, a takmer priviedol rodinu na exekúciu. Prababka na poslednú chvíľu odstavila pradeda od podnikania a zachránila rodinu pred stratou domova. Emočný blok, ktorý bránil pani Erike podnikať vytvoril pradedo a bol to emočný blok STRACHU z podnikania, aby nepriviedol rodinu na exekúciu.

Keď upravujem (ruším) emočné bloky, poprosím klienta, aby sa postavil čelom k stene. Vtedy ho nič nevyrušuje a klienti pri tom obvykle mávajú nejaké pocity na tele. Pani Erika mi po úprave povedala, že mala pocit, že od nej odišli dve postavy.

Pýtam sa cez indikátor – bola tá prvá postava jej pradedo? – Odpoveď cez indikátor: Áno.
Pýtam sa pani Eriky – kto mohla byť tá druhá postava?
Pani Erika hovorí – moja mama? – Odpoveď cez indikátor: Nie.
Moja babka? – Nie.
Moja prababka, jeho manželka? – Áno.
Aký emočný blok na podnikaní vytvorila prababka? – Zákaz! Nesmieš podnikať, lebo privedieš rodinu na exekúciu.

Tak som pani Erike okrem pradedovho emočného bloku zrušil aj ten emočný blok od prababky.

Po zrušení oboch emočných blokov na podnikaní začala pani Erika vidieť nové obchodné príležitosti, ktoré predtým nevidela. Tiež som si všimol u pani Eriky aj telesnú zmenu. Predtým, keď sa dostala do stresujúcej situácie, tak sa jej začala triasť brada. Po úprave emočných blokov na podnikaní som už trasenie jej brady nevidel.

– Seknutie v krížoch.

Pán Juraj prišiel na konzultáciu s tým, že ho začali bolieť kríže, ma vraj problém s ľadvinami. Emočným indikátorom som nameral negatívnu sugesciu (prianie) od jeho susedy. Po úprave emočného bloku bolesti okamžite prestali.

Referencie – čo napísali o emočnom odblokovaní moji klienti:

Seknutie v krížoch.
Nečakane ma seklo v krížoch, myslel som, že omdliem od bolesti. Sériu konzultácií som absolvoval v priebehu týždňa. Už po prvej konzultácii – úprave som sa mohol hýbať, po poslednej úprave necítim žiadnu bolesť chrbta.
Andrej

Zúrivý manžel.
Manžel mával záchvaty zúrivosti a obviňoval ma, že ho chcem zabiť. Ja sama som absolvovala sériu konzultácií. Vďaka tomu som sa upokojila ja, upokojil sa aj môj manžel a teraz je ako vymenený.
Helena S.

Obrovská únava.
Dlhú dobu ma bolel chrbát a bola som veľmi vyčerpaná. Po príchode z práce domov som rovno išla spať. Pri sérii konzultácií u teba sa mi veľmi uľavilo, únava prešla, aj bolesť chrbta. Pochopila som, čo robím v svojej práci zle, kde mi uniká moja energia a zmenila som to.
Alena

Ohováranie a nepriateľstvo v práci.
Kolega ma v práci ohováral a usiloval o moje prepustenie. Na konzultáciách som sa zbavila nervozity a hnevu voči nemu. Tiež som našla rozumné kroky, ako čeliť jeho ohováraniu, takže nakoniec odišiel zo zamestnania on.
Renáta

Poruchy spánku.
Pre konflikty v práci som odišiel do predčasného dôchodku. Odvtedy som nemohol v noci spať. Už po prvej konzultácii sa to zlepšilo a teraz spím ako nemluvňa.
Milan

Strach zo šoférovania.
Vždy, keď som si sadla za volant, prežívala som pocity paniky, ako keby išlo o život. Po úprave emočných blokov síce ešte nemám pri šoférovaní veľkú istotu – desať rokov od autoškoly som nešoférovala. Ale ten pocit paniky zmizol.
Helena

Vzťahy a zdravie.
Tvoje poradenstvo mi funguje v oblasti vzťahov s inými ľuďmi – riešenie konfliktov, zorientovanie sa v zamotanej situácii, vedenie ľudí. V emocionálnej oblasti si mi pomohol pri prekonávaní strachu, smútku, odbúravaní stresu. Vďaka nemu som pochopila mechanizmy mnohých dejov v živote a našla viacero užitočných a účinných odpovedí na dovtedy nezodpovedané otázky. Nezabudnem aj na množstvo emočných úprav pri chorobách mojich detí – pôrod, vysoké horúčky, hnačky, zapálené oči … Odporúčam Tvoje konzultácie aj iným ľuďom.
Agáta

Rozbitý vzťah s manželom.
Na konzultáciu ma priviedli rozbité vzťahy s mojim manželom. Mala som pocit, že je v tom jeho kolegyňa. Už asi 6 rokov sa ma ani nedotkol, uvažovala som o rozvode. Po niekoľkých konzultáciách som sa zbavila svojho hnevu na neho, uvedomila som si, kedy tlačím na pílu, prestala som riešiť kolegyňu. A zmenil sa aj manžel, aj keď na žiadnej konzultácii nebol. V lete sme boli už dvakrát na dovolenke pri mori a vyzerá to, že sme chytili druhú miazgu.
Myslím, že to bolo to najlepšie, čo som mohla urobiť, keď som Vám zavolala a dohodla si konzultáciu.
Natália

Vzťah sama so sebou.
Vaše konzultácie mi pomohli posunúť sa ďalej hlavne vo vzťahu samej ku sebe a vzťahu mojej maminy ku mne. Vidím aj viditeľné výsledky – počas posledných Vianoc napríklad mamina prvý krát uznala, že mám právo si zariadiť život po svojom. To mi povedala, že už nemá strach o to, kto sa o mňa postará. A taktiež som uvoľnenejšia, správam sa inak k ľuďom a ľudia sa inak správajú ku mne. Mám k sebe väčší rešpekt a súcit.
Rozhodne by som Vašu konzultáciu odporúčala aj iným ľuďom.
Martina F.

Rozbitý vzťah s manželkou.
S manželkou sa poznáme 13 rokov, 3 roky sme svoji, máme 8 ročnú dcéru. Začali sa objavovať rozdiely pováh a názorov a manželka podala žiadosť o rozvod. Chcel som si ujasniť, aká je šanca udržať a zlepšiť vzťah, poprípade ako ďalej máme spolu komunikovať, aby to malo čo najmenší dopad na dcérku a aby sme sa vedeli dohodnúť na dôležitých veciach.
Konzultácia mi pomohla pochopiť správanie manželky, stanovil som si postup, ako s ňou ďalej komunikovať, aby sme buď udržali vzťah, alebo sa v dobrom rozišli.
Ak si chcete ujasniť, ako ďalej vo vzťahu s partnerkou, keď sa v ňom vyskytnú problémy, odporúčam vám konzultáciu A. Birčáka
Rado

Chcem sa objednať
Alexander Birčák
S pozdravom.

RNDr. Alexander Birčák, kouč.

00421 904 864 912.

S emočným odblokovaním som sa prvý krát stretol ako klient v roku 1993.
Mal som vtedy bolesti brucha, ktoré lekári označili za neliečiteľné. Po niekoľkých úpravách (odblokovaniach) bolesti prestali.

To ma priviedlo k tomu, že som emočné odblokovanie začal tiež študovať v psychotronickej škole na Morave.

Od roku 2002 sa venujem emočnému odblokovaniu profesionálne. Okrem toho školím školenia o osobnom rozvoji, zvládaní stresu, motivácii a komunikácii.

16. apríla 2011|