Ako Vám pomôže Emočné odblokovanie:

Ako Vám pomôže Emočné odblokovanie:

Máte zdravotné, či psychické problémy, o ktorých lekári tvrdia, že sú nevyliečiteľné, alebo spôsobené psychickými príčinami?

Máte problémy so vzťahmi – s partnerom / partnerkou, s kolegami v práci, s príbuznými a známymi?

Nedarí sa Vám v práci, podnikaní, zarábaní peňazí?
 

Využite pomoc založenú na odblokovaní (úprave) Vašich emočných blokov – objednajte sa na konzultáciu.

Konzultácia prebieha prostredníctvom Skype, telefonicky, alebo osobne v mojej kancelárii v Kežmarku.

Cena konzultácie: 50 €/hod.

Referencia úzkosť
 

Chcem sa objednať
 

Prečo vznikajú emočné bloky?

Emočný blok je dôsledok veľmi silného negatívneho stresu, ktorý človek nedokázal úspešne spracovať a vyrovnať sa s ním.

Negatívny stres vzniká pri nejakej šokujúcej životnej udalosti, alebo pri dlhodobom ohrození života, majetku, zverených osôb, povesti a spoločenského postavenia človeka.

Dlhodobé pôsobenie negatívneho stresu sa prejavuje buď negatívnymi emóciami, a/alebo zhoršením zdravotného stavu, vzťahov s inými ľuďmi i pracovného výkonu.
 

Aké sú vonkajšie prejavy emočného zablokovania:

– zhoršenie zdravotného stavu, psychosomatické ochorenia,
– vyčerpanosť, únava, zlá koncentrácia,
– utrápenosť, smútok,
– netrpezlivosť, hnev, agresívna jazda,
– zlý spánok – nespavosť, neschopnosť vypnúť,
– pocit zbytočnosti, očakávanie toho najhoršieho,
– psychické problémy, pocity beznádeje a depresie,
– plačlivosť, podráždenosť, záchvaty strachu, paniky,
– zhoršenie vzťahov s inými ľuďmi,
– nadmerné fajčenie, konzumácia alkoholu, jedla, či omamných látok.
 

Trápi Vás niektorý z týchto prejavov emočného zablokovania?
 
Chcem sa objednať
 

Ako odblokovávam (upravujem) emočné bloky?

Emočný indikátor

Emočný indikátor (virguľa).

Klient mi na konzultácii najprv povie, čo ho trápi a čo by chcel vo svojom živote zmeniť. Ja mu položím niekoľko doplňujúcich otázok.

Podľa druhu problému buď pokračujeme v rozhovore, alebo pomocou emočného indikátora (virgule) hľadám emočné bloky, ktoré spôsobujú jeho problém.
 

Nájdené emočné bloky odblokovávam (upravujem do normy) pomocou mentálnej techniky.

Pri úprave emočného bloku je dôležité zistiť, či nie je spojený s nejakými informačnými, alebo predsudkovými blokmi. Ak sa totiž neodstránia informačné, a/alebo predsudkové bloky, človek si môže v novej stresujúcej situácii emočný blok vytvoriť znova a jeho problémy sa vrátia.

Preto je obvykle treba na vyriešenie problému niekoľko konzultácií.
 

Príklady, ako vznikol nadmerný stres.

Nadmerný stres vzniká v extrémnych, šokujúcich situáciách, kedy je ohrozený život človeka, veľké peniaze, majetok, pozícia človeka v spoločnosti, alebo zverená osoba.

Extrémna situácia sa môže týkať priamo konkrétneho človeka, alebo niekoho v jeho okolí, či príbuzného. Niekedy tá šokujúca situácia mohla nastať aj u príbuzných, ktorí zomreli dávno pred našim narodením.
 

Z praxe:

– Depresie.

Pani Marta trpela dlhé roky depresiami. Keď prišla na konzultáciu, bola pod silnými sedatívami a veľmi ťažko sa s ňou rozprávalo.

Náš rozhovor nikam neviedol, tak som začal merať emočným indikátorom čo ovplyvňuje jej zdravotný stav. Stále som tam nachádzal emócie spojené s jej otcom. Opýtal som sa jej, či mal jej otec pred smrťou s niekým nevybavené účty.

Pani Marta povedala: „Áno, so svojim otcom, mojim dedom. Raz sa tak pohádali, že dedo pichol otca nožom do brucha a otec skoro vykrvácal.“

To dedovo pichnutie otca nožom bola tá šokujúca udalosť, ktorá vrhla tieň na celú rodinu. Na niekoľkých následujúcich konzultáciách som potom odstránil emočné bloky spojené s touto šokujúcou udalosťou a depresie pominuli.
 

– Problémy v podnikaní.

Podnikateľka pani Erika mala problémy pri podnikaní, nedarilo sa jej získavať klientov. Na konzultácii som emočným indikátorom pomeral jej vzťah s podnikaním a našiel som tam nejakého predka zo strany jej mamy. Opýtal som sa jej, či mal v ich rodine niekto problémy s podnikaním. Pani Erika odpovedala, že áno. V ich rodine sa rozpráva rodinná historka o pradedovi a prababke.

Pradedo, ešte za prvej republiky, začal podnikať, a takmer priviedol rodinu na exekúciu. Prababka na poslednú chvíľu odstavila pradeda od podnikania a zachránila rodinu pred stratou domova. Emočný blok, ktorý bránil pani Erike podnikať vytvoril pradedo a bol to emočný blok STRACHU z podnikania, aby nepriviedol rodinu na exekúciu.

Keď upravujem (ruším) emočné bloky, poprosím klienta, aby sa postavil čelom k stene. Vtedy ho nič nevyrušuje a klienti pri tom obvykle mávajú nejaké pocity na tele. Pani Erika mi po úprave povedala, že mala pocit, že od nej odišli dve postavy.

Pýtam sa cez indikátor – bola tá prvá postava jej pradedo? – Odpoveď cez indikátor: Áno.
Pýtam sa pani Eriky – kto mohla byť tá druhá postava?
Pani Erika hovorí – moja mama? – Odpoveď cez indikátor: Nie.
Moja babka? – Nie.
Moja prababka, jeho manželka? – Áno.
Aký emočný blok na podnikaní vytvorila prababka? – Zákaz! Nesmieš podnikať, lebo privedieš rodinu na exekúciu.

Tak som pani Erike okrem pradedovho emočného bloku zrušil aj ten emočný blok od prababky.

Po zrušení oboch emočných blokov na podnikaní začala pani Erika vidieť nové obchodné príležitosti, ktoré predtým nevidela. Tiež som si všimol u pani Eriky aj telesnú zmenu. Predtým, keď sa dostala do stresujúcej situácie, tak sa jej začala triasť brada. Po úprave emočných blokov na podnikaní som už trasenie jej brady nevidel.
 

– Seknutie v krížoch.

Pán Juraj prišiel na konzultáciu s tým, že ho začali bolieť kríže, ma vraj problém s ľadvinami. Emočným indikátorom som nameral negatívnu sugesciu (kliatbu) od jeho susedy. Po úprave emočného bloku bolesti okamžite prestali.
 

Referencie – čo napísali o emočnom odblokovaní moji klienti:

Seknutie v krížoch.
Nečakane ma seklo v krížoch, myslel som, že omdliem od bolesti. Sériu konzultácií som absolvoval v priebehu týždňa. Už po prvej konzultácii – úprave som sa mohol hýbať, po poslednej úprave necítim žiadnu bolesť chrbta.
Andrej B.

Zúrivý manžel.
Manžel mával záchvaty zúrivosti a obviňoval ma, že ho chcem zabiť. Ja sama som absolvovala sériu konzultácií. Vďaka tomu som sa upokojila ja, upokojil sa aj môj manžel a teraz je ako vymenený.
Helena S.

Obrovská únava.
Dlhú dobu ma bolel chrbát a bola som veľmi vyčerpaná. Po príchode z práce domov som rovno išla spať. Pri sérii konzultácií u teba sa mi veľmi uľavilo, únava prešla, aj bolesť chrbta. Pochopila som, čo robím v svojej práci zle, kde mi uniká moja energia a zmenila som to.
Alena C.

Ohováranie a nepriateľstvo v práci.
Kolega ma v práci ohováral a usiloval o moje prepustenie. Na konzultáciách som sa zbavila nervozity a hnevu voči nemu. Tiež som našla rozumné kroky, ako čeliť jeho ohováraniu, takže nakoniec odišiel zo zamestnania on.
Renáta C.

Poruchy spánku.
Pre konflikty v práci som odišiel do predčasného dôchodku. Odvtedy som nemohol v noci spať. Už po prvej konzultácii sa to zlepšilo a teraz spím ako nemluvňa.
Milan M.

Strach zo šoférovania.
Vždy, keď som si sadla za volant, prežívala som pocity paniky, ako keby išlo o život. Po úprave emočných blokov síce ešte nemám pri šoférovaní veľkú istotu – desať rokov od autoškoly som nešoférovala. Ale ten pocit paniky zmizol.
Helena V.

 
Chcem sa objednať
 

Alexander Birčák
S pozdravom.

RNDr. Alexander Birčák, kouč.

00421 904 864 912.

S emočným odblokovaním som sa prvý krát stretol ako klient v roku 1993.
Mal som vtedy bolesti brucha, ktoré lekári označili za neliečiteľné. Po niekoľkých úpravách (odblokovaniach) bolesti prestali.

To ma priviedlo k tomu, že som emočné odblokovanie začal tiež študovať v psychotronickej škole na Morave.

Od roku 2002 sa venujem emočnému odblokovaniu profesionálne. Okrem toho školím školenia o osobnom rozvoji, motivácii a komunikácii.
 

16. apríla 2011|

50 komentárov

 1. Julka 10. júla 2015 at 7:55 - Reply

  dobrý deň,
  chcem sa informovať o tom ako je možné vykonať emočné odblokovanie na diaľku.netýka sa to mňa ale môjho syna.Je možné to urobiť aj bez jeho vedomia??
  Ide o to, že minulý rok sa v októbri rozišiel s priateľkou, s ktorou žili spolu 3 roky a dosť ho to vzalo.V januári stretol dievča s ktorým si veľmi rozumejú a majú pocit ako keby sa poznali už tisíc rokov. V marci sa rozhodol že ju požiada o ruku a ona povedala áno. Syn bol najšťastnejší človek na svete, mal vysnívanú prácu a dievča ,s ktorým si rozumeli.Žiaľ v máji mu dali výpoveď, napriek tomu sa držal statočne ale po dvoch týždňoch mi volal,že je sním zle a má strach lebo má zlé myšlienky a zlé predtuchy. Snažíme sa mu pomôcť a podporovať ho. Naoko vyzerá že je v poriadku ale ja cítim že nie je.Viete mi poradiť prosím??Ďakujem.S pozdravom Julka

  • albisa 11. júla 2015 at 13:11 - Reply

   Dobrý deň, pani Julka,
   emočné odblokovanie na diaľku je možné vykonať. Problém je v tom, že Váš syn je už dospelý. Robiť to bez jeho vedomia považujem za neetické.
   Ak to je to neplnoleté dieťa, za ktoré máte zodpovednosť, alebo blízky človek v bezvedomí, ktorý nemôže sám požiadať o odblokovanie, tak to je v poriadku. Ak to je plnoleté dieťa pri zmysloch a schopné samo o sebe rozhodovať, tak by malo požiadať o odblokovanie samo. Aj keď zaplatiť za to môže niekto iný.
   To, že trpiaci človek požiada o pomoc sám má okrem etického aj praktický význam. Často je človek zablokovaný nielen emočne, ale aj predsudkovým, alebo informačným blokom. Bez odstránenia informačných a predsudkových blokov býva emočné odblokovanie často neúčinné, alebo iba na krátko. Keď klient sám požiada o pomoc, tak sa venujeme aj informačným a predsudkovým blokom a odblokovanie je úspešnejšie.
   Vo svojej otázke píšete: “Naoko vyzerá že je v poriadku, ale ja cítim, že nie je.”
   Možno Váš syn je v poriadku, možno nie je. Je to ale jeho cesta k poznaniu, ktorú by si mal prejsť on sám. Vy by ste mu mali byť nablízku, keď bude potrebovať Vašu pomoc. O tú pomoc by mal ale sám požiadať.
   Najväčšiu službu, ktorú môžete synovi v núdzi preukázať je, že Vy sama budete v pohode a v poriadku. Aby ste mu v prípade, že o to požiada vedeli dobre pomôcť.
   Preto by bolo na mieste urobiť konzultáciu a odblokovanie Vám, aby Vás neznepokojovali rôzne skryté trápenia Vášho syna. Zo skúseností viem, že takéto odblokovanie matky výrazne pomôže matke, aj dieťaťu, o ktoré má starosti. U detí do troch rokov takmer výlučne funguje emočné odblokovanie matky a dieťaťu sa uľaví.
   Alexander Birčák

 2. zofia 26. apríla 2016 at 11:16 - Reply

  dobrý deň mám taký problém snažíme sa s manželom o dieťa ale nedarí sa nám sama neviem stále mi tá myšlienka s babom behá po rozume ako mám prosím odblokovat svoju psychiku aby sa čo najskôr podarilo babo? cítim že som na to pripravená no neviem ako ďalej už som zúfalá z toho lebo všade a každý sa ma pýta kedy bude babo a už neviem čo im mam na to odpovedať . prosím váš o pomoc odblokovat všetky bloky aj takto na diaľku ak by sa dalo. Ďakujem krásne Zofia 🙂

  • albisa 5. mája 2016 at 12:55 - Reply

   Dobrý deň, pani Žofia,
   pýtate sa, ako máte odblokovať svoju psychiku, aby ste čo najskôr otehotneli. Ako to máte urobiť Vy sama Vám neviem poradiť. Ja keď som nemohol mať s manželkou dieťa, tak som zašiel k môjmu učiteľovi asi 6x na odblokovanie a podarilo sa, manželka otehotnela. To bolo v roku 1995, keď som už 2 roky študoval, ako robiť emočné odblokovanie.
   Teraz to viem urobiť aj ja, ale stálo ma to roky a roky štúdia. Jednoduchšie je preto využiť služby odborníka.
   Ak máte záujem o konzultáciu a emočné odblokovanie, zavolajte mi a dohodneme si termín.
   Ak máte do Kežmarku ďaleko, môžeme konzultáciu urobiť aj cez Skype.
   Alexander Birčák

 3. Mato258963 5. mája 2016 at 6:23 - Reply

  Mám 22 rokov a nemám žiadne dievča. Nikdy som žiadne dievča nemal a mám pocit, že ani nikdy mať nebudem. Napriek tomu túžim mať svoje dievča. Problém je v tom, že možem robiť čo chcem, všetky ma berú iba za kamaráta. Cítim sa ako chudák, neschopný chudák.
  Ďalšia vec je tá, že nemám na to pobozkať dievča, aj keď po tom túžim. Nejaký psychický blok alebo čo neviem čo to je. Proste sa pozerám alebo som s dievčatom ktoré lúbim a v tej chvíli ju chcem pobozkať, ale nespravím to. Prečo to neviem. Asi sa bojím ako zareaguje alebo čo. Ale mám už 22 to by nemal byť pre mňa problém.
  Dalšia vec je samotný sex, čo ma uplne odrovnáva. Nemám žiadne skúsenosti. Či je to s dievčaťom alebo je to sex. Nulové skúsenosti nič. Keby som mal predsa len dievča a prekonal by som ten prvý bozk určite by prišlo k sexu a toho sa bojím. Chcel by som ho zažiť to ano so svojím dievčaťom, lenže neviem ako sa to robí v realy 😀 je to vtipné ja viem, ale pozerať na porno ma už nebaví. Nikdy po mne žiadna nešla, takže ma nemohla ani chyťiť za zadok, alebo za predok (ako to dievčata rady robia chlapcom) Možno tím, že som nič nezažil z tohoto tak mám z toho nejaké bloky čo ja viem. Strašne ma to trápi, pretože bojujem s tím, že som neschopný a s tím, že skapem sám. Závidim ľudom, ktorí sú šťastný idú si ruka v ruke. Mna dievča nikdy nechytilo za ruku. Možno sú šťastný naoko ale sú tam kde ja sa možno nikdy nedostanem. Deti na základnej škole sa dostávaju tam, kde som sa ja nikdy ešte nedostal. Dotyky, bozkávanie a tak… to je jedno. Len potrebujem poradiť, čo to je ako sa to nazýva, aký to je blok alebo čo mám robiť aby som sa z toho nejako dostal. Túžim po rodine…

  • albisa 5. mája 2016 at 13:08 - Reply

   Dobrý deň, Maťo,
   z toho čo mi popisujete to vyzerá, že sa točíte v začarovanom kruhu. Nejaké dievčatá sa vo Vašom okolí objavujú, ale všetky Vás berú iba ako kamaráta. Chcete odo mňa počuť radu, aký je to blok, ktorý Vám bráni nadviazať vzťah s dievčaťom a čo máte urobiť, aby ste ho prekonali.
   Z tých pár Vašich riadkov nedokážem určiť, aký je to blok, ani čo máte urobiť, aby ste to prekonali. Na to sú určené konzultácie, kde pri rozhovore s klientom odhaľujem jeho psychické bloky a potom mu ich pomáham prekonať. Ak s tým skutočne chcete niečo urobiť, zavolajte mi a dohodnite si konzultáciu.
   Alexander Birčák

  • matej 10. februára 2017 at 22:11 - Reply

   Ja som v minulosti zažíval presne to isté ako ty. Pomohli mi až každodenné výstupy z komfortnej zóny (chodenie do terénu, mentor, bootcampy) – robenie vecí, ktorých som sa najviac obával. Začal som brať život viac s humorom a postupne som odstraňoval svoju obmedzenosť a zábrany, ktoré mi bránili osloviť dievča a dosiahnuť želaný výsledok. Ak chceš, napíš mi na saigon.drake@gmail.com, môžem ti dať tipy, ako na sebe pracovať a čo mne pomohlo.

 4. zuzana 8. augusta 2016 at 11:18 - Reply

  Dobrý deň. Pred par rokmi som schudla, spôsobila si zdravotne problemy ale lekari nevedia prísť na to co sa stalo, vsetky výsledky mam dobré. Každý rok v období keď som schudla sa mi vracajú ťažké depresie, kedy mám problém aby som nespáchala samovraždu. Každý rok to trva 2 mesiace a ja neviem ako ďalej, spolu s depresiami nastúpi veľká únava. Je mozne v takejto situácii pomôcť? Ďakujem

  • albisa 25. augusta 2016 at 7:10 - Reply

   Dobrý deň. Áno, je možné v takejto situácii pomôcť, už som niekoľkým klientom s podobnými problémami pomohol. Zavolajte mi a dohodneme si konzultáciu.
   Alexander Birčák

 5. Marta 6. októbra 2016 at 18:55 - Reply

  Dobrý deň.
  Môj 14 ročný vnuk má problém. Tohto roku bol 3 týždne na psychijatrii po odporučaní školskej psichologičky. V škole nekomunikoval. Hovoril len áno alebo nie. Odovzdával prázdne papiere na pisomkách. Bol nervózny až výbušny. Dovtedy dobrý chlapec s dobrým prospechom. Najprv diagnóza znela: aspergerov syndrom. Pol roka berie lieky. Pekne komunikuje a je v pohode ale unavený z liekov. V septembri nastúpil do školy a tam zase nekomunikuje. Povedal, že by sa chcel učiť ale nevie ako. Diagnóza aspergerov syndrom je nepotvrdená a zatial nevedia určiť diagnózu. Vnuk tvrdí že všetko by bolo v poriadku len keby do školy nemusel. Môže mať nejaký blok? Ďakujem srdečne. Marta

  • albisa 11. októbra 2016 at 18:35 - Reply

   Dobrý deň, pani Marta,
   z toho čo popisujete to vyzerá, že Váš vnuk má problém s chodením do školy. Je pravdepodobné, že sa mu stala nejaká šokujúca udalosť, ktorá spôsobuje jeho problém (blok). Ale príčina môže byť aj iná. Tú príčinu je treba nájsť a pomôcť mu ju prekonať.
   Pri 14 ročnom chlapcovi by bolo lepšie, keby prišla na prvú konzultáciu jeho mama, ale môžete prísť aj Vy (konzultáciu sa dá urobiť aj cez Skype). Psychické bloky často vyplávajú na povrch už pri rozhovore s klientom (jeho blízkymi osobami), alebo ich nameriam s pomocou indikátora. Ozvite sa mi telefonicky a dohodneme si konzultáciu.
   Alexander Birčák

 6. Petra 4. marca 2017 at 20:10 - Reply

  Dobry den,da sa odstranit blok ,ktory sposobuje vaginizmus ? Dakujem pekne

  • albisa 9. marca 2017 at 11:42 - Reply

   Dobrý deň, áno, dá sa to. Zavolajte mi a dohodneme si konzultáciu. Alexander Birčák

 7. Lili 19. apríla 2017 at 17:34 - Reply

  Dobry den,
  Moj partner, s ktorym zijem 6 rokov a mame spolu 3 rocnu dceru ma v sebe blok pri prejavovani citov. Nevie mi povedat lubim ta, dokonca ani svojej dcere a mame. Je to dobry clovek, vzdy pozitivne naladeny ale vyslovit tie slova nedokaze, ako napriklad ked som vyobliekana na nejaku akciu pozrie sa na mna ale nevie mi povedat aka si pekna. V podstate akekolvek prejavovanie citov je u neho nepredstavitelne. Pevne objatie, drzanie sa za ruky, povedat mam ta rad a zalezi mi na tebe. Toto vsetko nedokaze. Rozpravali sme sa o tom vie ze by mal aj by chcel aj to citi, ale nedokaze to povedat. Viete mi s tym poradit?

  • albisa 25. apríla 2017 at 9:59 - Reply

   Dobrý deň, Lili,
   píšete, že Váš partner vie, že by mal prejaviť svoje priateľské a láskavé pocity voči Vám a dcére, aj by chcel, aj to cíti, ale nedokáže to povedať. A či Vám s tým viem poradiť.

   Máte minimálne 3 možnosti:
   1, naučiť sa s tým žiť tak ako to je.
   2, naučiť sa, ako partnera podporiť v prejavovaní pocitov.
   3, partner sa naučí sám, alebo s pomocou niekoho z vonku, ako prejavovať pocity.

   So všetkými tromi možnosťami Vám viem pomôcť. Objednajte sa na konzultáciu, kde si upresníme, čo konkrétne odo mňa očakávate a potom zapracujeme na Vami vybranom riešení.
   Alexander Birčák

 8. Majka.K 27. septembra 2017 at 19:28 - Reply

  Dobry den.Velmi ma potesilo ked som Vas nasla na internete,len chcela som vediet ci Vam nebude robit problem konzultovat somnou len cez Skype,pretoze zijem v Skotsku.Mam taktiez emocny blok,na ktorom pracujem.Pocuvam prednasku Briana Tracyho a vela som pochopila ako sa co preco udialo.Este je vomne nieaky ten strach ale snazim si uvedomit,ze vsetko je v pihode a co sa dialo uz nieje a v tejto chvili robim vsetko preto aby som bola skutocne stastna a to s prijatim minulosti a odpusteni.Viem cim sa mi to spustilo a vsetkeho som si vedoma.Uz sa toho hodne uvolnilo ale i tak este ako keby tam bol nieaky kusok niecoho a to nieakeho bloku.Mam super meditacie odblokovanie minulych vztahov.A co musim napisat,podarilo sa mi upravit spanok bez akychkolvek liekov a to tak,ze busenie srdca prestalo a palenie hrude odislo.Viem,ze som na dobrej ceste len by mi moc pomohla aj vasa rada lebo vidim,ze pred vami klobuk dolu.Dakujem moc.

  • albisa 1. októbra 2017 at 6:50 - Reply

   Dobrý deň, Majka.
   Vidím, že ste mi asi najprv napísali tu do komentárov a potom sa prihlásili telefonicky na konzultáciu. Do úpravy Vášho emočného bloku sa pustíme na dohodnutej konzultácii.
   Alexander Birčák

 9. Tibor 31. januára 2018 at 11:09 - Reply

  Dobry deň, v lete som si pretazil v oblasti panvy svaly a z toho som mal veľké bolesti v pohlavných organoch, ktoré po 2 mesiacoch pominuli, ale som zistil, ze sa od vtedy ma nic nevzrušuje, vyšetrenia boli negativne, pri pomysleni na nejakú eroticku scenu pocitujem tupu bolesť v hlave, aj ma napadlo, ci nemam nejaky psychicky blok z tych bolesti co som prezival, chcel by som sa opýtať, ci by ste mi s tym vedel pomôcť, ďakujem

  • albisa 3. februára 2018 at 11:05 - Reply

   Dobrý deň, Tibor.
   Z toho, čo píšete to vyzerá na emočný blok zameraný na Vaše pohlavné orgány. Objednajte sa na konzultáciu, pustíme sa do toho.
   Alexander Birčák

 10. Gabi 3. apríla 2018 at 14:26 - Reply

  Dobrý deň,
  môj syn má 12 rokov a problémy s pečeňou a kyselinou močovou. Ani po radikálnej úprave stravy nenastalo zlepšenie. Po konzultácii s pohľadu alternatívnej medicíny mi bolo vysvetlené, že najpravdepodobnejšie ide o psychosomatickú záležitosť.
  Je na mňa dosť naviazaný, stále sa o mňa bojí a chce na mňa dávať pozor a brániť ma (zasa nie až tak, že by so mnou všade chodil :)).
  Bolo mi tiež vysvetlené, že pokiaľ neurobím zmenu ja, bude ma naďalej vedome aj podvedome ochraňovať a „brať to na seba“ a jeho problém neustúpi.
  Ja však neviem, čo mám zmeniť, nič konkrétne (okrem každodenných nepodstatných záležitostí samozrejme) ma netrápi.
  Jeho otec od nás odišiel, keď mal jeden rok, do jeho piatich rokov sme žili sami. Teraz mám partnera a žijeme spolu v jednej domácnosti už sedem rokov a vychádzajú spolu veľmi dobre, oslovuje ho „otec“.
  Žiadny iný traumatizujúci zážitok sme nezažili, aspoň o ňom neviem.
  Odporúčali by ste mi odblokovať jeho, alebo mňa?
  Vďaka a pekný deň prajem.

  • albisa 9. apríla 2018 at 11:21 - Reply

   Dobrý deň, Gabika.
   Deti po narodení využívajú nervový systém matky. Preto u malých detí často stačí úprava (odblokovanie) u matky. Čím sú deti väčšie, tým menej sú závislé na matke. U 12 ročného chlapca je treba začať s odblokovaním u Vás, potom sa uvidí, či bude treba robiť úpravu aj u syna.
   Objednajte sa na konzultáciu, pustíme sa do toho 🙂
   Alexander Birčák

 11. Zara 9. apríla 2018 at 16:38 - Reply

  Dobry den. Chcem sa iba informovať, neviem, či to sem patrí, ale trápi ma taký problém, že si 8 rokov od posledneho vztahu si neviem nikoho schopneho na trvalo najst. A aj ked by som uz niekoho stretla, zrazu sa to nikam nechce posunut. Viete mi prosim poradit, kde je vo mne chyba? Som milá a atraktívna a predsa sama. Nerozumiem tomu a trapi ma to. Dakujem za radu.
  Zara

  • albisa 10. apríla 2018 at 11:12 - Reply

   Dobrý deň, Zara.
   Aj takí klienti ako Vy vyhľadávajú moje služby. Práve minulý piatok bol na konzultácii pán (41 r.), ktorý rieši podobný problém. Príčinou je súbor informačných, predsudkových a emočných blokov. Sám som si tým prešiel, keď som si hľadal druhú manželku. A výsledok je veľmi povzbudzujúci 🙂 Uvažujem, že o tom urobím prednášku „Ako si nájsť dobrú partnerku (partnera)“. Ale môžeme sa tomu venovať priamo k veci vo Vašom konkrétnom prípade. Objednajte sa na konzultáciu, pustíme sa do toho.
   Alexander Birčák

 12. Sabina 20. apríla 2018 at 13:35 - Reply

  Traja moji rodinní príslušníci sa mi sústavne sťažovali, aké to majú v živote ťažké, ale všetky moje rady na zlepšenie odmietali. Strašne ma to zaťažovalo.
  Tvoje konzultácie mi pomohli oslobodiť sa od výčitiek, že nekonám podľa ich predstáv a netrpím s nimi. Získala som bezpečnú vzdialenosť od záťaže, ktorú na mňa stále prenášali.
  Ďakujem.
  Sabina

  • albisa 21. apríla 2018 at 21:55 - Reply

   Sabina,
   ďakujem za referenciu 🙂
   Alexander Birčák

 13. Martin 15. mája 2018 at 18:28 - Reply

  Dobrý deň, chcem sa opýtať je možné odblokovať strach z ľudí alebo stres z toho že sa ľudia na mňa dívajú ako je to možné že človek má také problémy ďakujem s pozdravom

  • albisa 19. mája 2018 at 9:53 - Reply

   Dobrý deň, Martin. Áno, je možné odblokovať strach z ľudí. Je treba nájsť príčinu – emočný blok, ktorý to spôsobuje a uvoľniť, upraviť ho. Objednajte sa na konzultáciu, pustíme sa do toho.
   Alexander Birčák

 14. jana 21. mája 2018 at 16:15 - Reply

  dobry den tiez by som sa chcela opytat na blok ktory mam z ludi chodenia medzi ludi a a strach zo samoty nakolko uz mam velke deti zostala som uz doma sama cely den manzel chodi do prace a ja doma sama nikdy pred tym som to nemalaale teraz som po operacii krcnej chrbtice a neviem co sa udialo ja mam taketo problemy neviem sa z toho dostat

  • albisa 22. mája 2018 at 10:18 - Reply

   Dobrý deň, Jana.
   Zdá sa, že Váš strach zo samoty nejako súvisí s operáciou, ktorú ste prekonali. Áno, dá sa to odstrániť. Objednajte sa na konzultáciu, pustíme sa do toho.
   Alexander Birčák

 15. Petra 8. septembra 2018 at 13:42 - Reply

  Dovry den prosim vas moj 3 rocny syn nerozprava, mam pocit ze sa “zasekol“ ked sme sa prestahovali , mali sme rodinne provlemy, dokzali by ste nam pomoct? dakujem

  • albisa 14. septembra 2018 at 18:11 - Reply

   Dobrý deň, Petra. Áno, viem Vám s tým pomôcť. Emočná úprava sa robí tak, že na konzultáciu prídete Vy. Dieťa do 3 – 5 rokov totiž využíva nervový systém matky a jeho účasť na konzultácii nie je nutná. Objednajte sa na konzultáciu, pustíme sa do toho.
   Alexander Birčák

 16. Katarína 17. septembra 2018 at 8:06 - Reply

  Dobrý deň, chcela by som da opýtať koľko stojí
  odblok a koľko kráť treba sedenie zopakovať,
  lebo sotva stačí jedno.
  Ďakujem

  • albisa 17. septembra 2018 at 9:19 - Reply

   Dobrý deň, Katarína.
   Emočné odblokovanie (úprava) stojí 50 € a odporúčam 6 konzultácií. Aj keď svoj problém možno vyriešite aj skôr.
   Ak sa chcete objednať na konzultáciu, zavolajte mojej asistentke, pani Pokrivčákovej na 0904 163 383.
   Alexander Birčák

 17. Anna Kološtová 18. novembra 2018 at 17:55 - Reply

  Chcem sa spýtať na problém môjho vnuka Má 13. rokov.Už v predškolskom veku mu diagnostikovali v Trnave postraumatický syndróm,dlho nerozprával a aj teraz nie je veľmi komunikatívny.Povie väčšinou len,keď sa ho niečo opýtate ináč je zdravý,,pekný, urastený mládenec V škole má niektoré úľavy /tabuľky, ináč je hodnotený a má aj asistentku.Nevie si zapamätať napr. násobilku,vybrané slová atď.Teraz je už v 7. triede.Na vysvedčení mal aj 3.Učivo sa ale stále nabaľuje a on to ťažko zvláda, úlohy stále robí za pomoci rodičov. Rád však modeľuje a hrá sa na počítači. Je možné aj v takomto prípade chlapcovi dáko pomôcť?.Stále si myslím,že je to niaky blok,rodičia však nechcú tomu veriť..

  • albisa 22. novembra 2018 at 15:03 - Reply

   Dobrý deň, pani Kološtová.
   Posttraumatický stresový syndróm je emočný blok, ktorý vznikol pri nejakej šokujúcej udalosti.
   Chlapcovi sa dá pomôcť, dá sa mu urobiť emočné odblokovanie. Vzhľadom na to, že je neplnoletý, mal by o emočné odblokovanie požiadať jeho zákonný zástupca, t.j. matka, alebo otec. Aj keď zaplatiť to môžete aj Vy.
   Ak to rodičia nepovažujú za schodnú cestu, ako zlepšiť kvalitu života ich syna (aj svoju vlastnú), tak bude treba počkať do 18 rokov, kedy o emočné odblokovanie môže požiadať Váš vnuk a zaplatiť to môžete Vy.
   Alexander Birčák

 18. Ivana 20. januára 2019 at 20:22 - Reply

  Dobry vecer. Potrebovala by som pomoct. Mam velke obavy zo soferovania. Trva to uz dlhych 20 rokov! Vlastne od doby ziskania vodicaku. Myslela som,ze kondicne jazdy mi pomozu,no nestalo sa tak. Dalo by sa s tym nieco robit?
  Dakujem

  • albisa 21. januára 2019 at 10:14 - Reply

   Dobrý deň, áno, dá sa s tým pomôcť. Objednajte sa na konzultáciu, pustíme sa do toho.
   Alexander Birčák

 19. Blondina 24. januára 2019 at 10:17 - Reply

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať 10 ročná dcéra má strach ísť do školy . Keď príde do školy tak sa tam roztrasie. Vedeli by ste nám pomôcť prekonať tento blok zo školy? Dakujem

  • albisa 28. januára 2019 at 9:22 - Reply

   Dobrý deň.
   Áno, viem Vám s tým pomôcť. Objednajte sa na konzultáciu, pustíme sa do toho.
   Alexander Birčák

 20. Silvia Pauček 24. júla 2019 at 19:20 - Reply

  Dobrý deň p Dr.,
  už ani sama neviem prečo, ale skúšam nájsť východisko z môjho problému…Už naozaj nevládzem, ako duševne i fyzicky. Som učiteľka, mám 43 rokov a som pol roka na materskej so synčekom…Žiaľ od pôrodu mám „neidentifikovateľný druh alergie“. Do min mi musí byť privolaná záchranka, lebo sa udusím…Už mi robili gyno, endro, alergologické vyšertrenia a na nič neprišli…Napichajú ma, pošlú následne domov a odpúcham ešte dni. Za týždne som schudla kg…stále ma preháňa a vraciam…už som na antidepresívach, ktoré aj tak pravdepodobne vyvrátim…Ako dieťa som trpela anorexiou( nie ľahké detstvo), ale nepoddávam sa. Veľmi chcem žiť kôli synčekovi. Som tak veľmi vyčerpaná, už nevládzem…synček je úžasné dieťa. Manžel sa tiež snaží, ale už mu ide môj stav na nervy a sám nevládze…Dnes mi Dr nameral 3x za sebou tlak 160/130…napichali ma a šla som domov…v súrnom prípade volať znova záchranku…Beriem setralin, gerodorm, frontin, vit D, sylimarín…Strašne som už vyčerpaná, aj na základe liekov na spanie spím 2-3 hod. Čo mám podľa Vás robiť? Trpím ešte panickou poruchou…Vždy som sa z toho dostala, teraz akosi nevládzem. Ďakujem za každú radu…
  S pozdravom
  Silvia

  • albisa 28. júla 2019 at 13:20 - Reply

   Dobrý deň, pani Pauček.
   Toto, čo popisujete vyzerá na emočný blok súvisiaci s pôrodom. Objednajte sa na konzultáciu, pustíme sa do toho.
   Alexander Birčák

 21. Božena Filípková 13. októbra 2019 at 17:01 - Reply

  Dobrý deň, už vyše roka môžem jest len 4 potraviny a nemôžem na slnko. Von len ked nesvieti. Prišlo to z ničoho nič, z minúty na minútu. Zistená alergia na lepok, KB, HIT. Ale konkrétne potraviny vyšli ok. Vraj to spôsobil dáky blok. Vedeli by ste mi aj v tomto prípade pomôct? S pozdravom Božka.

  • albisa 16. októbra 2019 at 9:42 - Reply

   Dobrý deň, pani Filipková. Áno, viem Vám s tým pomôcť. Objednajte sa na konzultáciu, pustíme sa do toho.
   Alexander Birčák

 22. Martina 25. októbra 2019 at 22:48 - Reply

  Dobrý večer, minulý rok v Máji mi zomrela mamina na rakovinu. Následne na tom veľmi pribrala. Od februára tohto roka sa snažím schudnúť, nejde mi to. Som z toho zúfalá, nedokážem sa ďalej pohnúť, prídem si neschopná. Tak veľmi sa snažím a vôbec to nejde. Vedeli by ste mi prosím pomôcť. Osobne žiaľ neviem prísť na sedenie. Ďakujem Martina

  • albisa 28. októbra 2019 at 13:57 - Reply

   Dobrý deň, Martina.
   Viem Vám s tým pomôcť a konzultácia sa dá urobiť aj cez Skype, alebo telefón. Objednajte sa na konzultáciu, pustíme sa do toho.
   Alexander Birčák

 23. Veronika Kováčiková 26. októbra 2019 at 21:13 - Reply

  Dobrý deň potrebujem pomôcť. Aši dve roky mam veľké uskosti neviem to ani presne definovať príde to hoci kedy. Sú to veľmi nepríjemné pocity, pocit mimo reality ako keby sa mi ťažko dycha neviem co stym. Ďakujem za odpoveď.

  • albisa 28. októbra 2019 at 13:55 - Reply

   Dobrý deň, pani Kováčiková.
   Viem Vám s tým pomôcť. Objednajte sa na konzultáciu, pustíme sa do toho.
   Alexander Birčák

 24. Iveta Martonova 18. novembra 2019 at 8:49 - Reply

  Dobrý deň už dlhší čas ma moja dcéra stresy úzkosti že ju nechám že po ňu neprídem do školy neviem. Si snou rady ako keby mala strach zo všetkého a čím je staršia ako keby sa to stupňovalo, dalo by sa na diaľku odstrániť ten blok prosím o rada vopred ďakujem

  • albisa 20. novembra 2019 at 1:17 - Reply

   Dobrý deň, pani Martonová.
   Pýtali ste sa ma, či viem Vašej dcére pomôcť s prekonaním pocitov úzkosti, že ju necháte v škole a neprídete po ňu.

   Áno, viem Vám s tým pomôcť. Predpokladám, že sa jedná o dcéru v 1 – 3 triede. Tam treba začať pracovať s Vami, Vy mi budete vedieť lepšie odpovedať na moje otázky.

   Zavolajte mi na tel. 0904 864 912 a objednajte sa na konzultáciu, pustíme sa do toho.
   Konzultáciu môžeme uskutočniť aj cez Skype / po telefóne.
   Prípadne mi pošlite svoje telefónne číslo, ja zavolám Vám.
   Alexander Birčák

 25. Katarína Jakabová 7. januára 2020 at 20:07 - Reply

  Potrebovala by som pomoc,nakoľko mám veľký strach,úzkosť,strach zo smrti,ale som invalidná dôchodkyňa a nemôžem si to dovoliť.Už roky mi tieto problémy znepríjemňujú život.Som z toho zúfalá.Poradte mi prosím Vás.

Zanechaj komentár