Odhaľte, čo Vám bráni zlepšiť vzťahy, zdravie, prácu.

Možno to poznáte. Chceli ste zlepšiť svoje vztahy, zdravie, či prácu/podnikanie. Aj ste urobili kroky k zlepšeniu, veľmi ste sa snažili, ale nikdy to nestačilo, po chvíli to prestalo fungovať. A Vy ste sa ocitli tam, kde ste začínali.

Hrad

.

Jednou z príčin, prečo sa Vám nedarí úspešne dokončiť vytýčenú zmenu sú Vaše vnútorné konflikty. Vašu cestu k úspešnej zmene potom môžeme prirovnať k ceste autom na hrad na vysokej skale. Viď obrázok č. 1.

Na zatáčke sa však zrazu vynorí nejaký váš skrytý vnútorný konflikt ako otravná osa. Vy sa prestanete venovať riadeniu auta, pretože chcete osu zahnať. Nevyberiete zatáčku, zídete z cesty a spadnete tam, kde ste začínali. Obrázok č. 2.

Problémom je, že si obvykle tieto skryté vnútorné konflikty neuvedomujeme. Iba pozorujeme, že sa naša snaha zmeniť náš život zase nepodarila. Zase sme tam, kde sme boli na začiatku.

Skvelou pomôckou na odhalenie skrytých prekážok vašej zmeny je týchto 5 koučovacích viet:

Najprv si pomenujte, akú zmenu chcete vo svojom živote urobiť, čo chcete zlepšiť: ………………….
 

Potom doplňte nasledujúce vety:
1. Keď dosiahnem vytýčenú zmenu, budem konečne cítiť ….
2. Konečne dokážem (komu) ….., že som ………….
3. Konečne sa stanem (akým) …………..
4. Dosiahnutím zmeny stratím (čo) ……………….
5. Zmenu sa mi doteraz nepodarilo dosiahnúť, lebo …………
 

Napíšte si odpovede na tieto otázky na papier – stiahnite si ich v PDF tu >>>
 

Mnohí ľudia si po zodpovedaní týchto otázok ujasnia, čo ich brzdí pri dosiahnutí vytúženej zmeny a to im pomôže úspešne uskutočniť vytúženú zmenu svojpomocne.

Je ale možné, že ste takto súčasne pomenovali svoje emočné bloky. Poznáte to podľa toho, že tieto otázky a odpovede vo vás vyvolali strach, hnev, ľútosť, alebo stres.

Na prekonanie emočných blokov potrebujete špeciálnu mentálnu techniku, pretože tie bloky sú uložené v podvedomí. Z vedomej mysle k nim nemáme priamy prístup.

V tom prípade môžete využiť moju konzultáciu >>>, kde sa spoločne pozrieme, ako dosiahnúť zlepšenie Vašich vzťahov, zdravia, práce/podnikania. A ak bude potrebné, urobíme aj emočné odblokovanie.

Moju konzultáciu môžete využiť aj v prípade, ak sa Vám nedarí nájsť odpovede na uvedených 5 otázok, ale cítíite potrebu niečo vo svojom živote zmeniť. Konzultácie prebiehajú telefonicky, Skypeom, alebo osobne v mojej kancelárii v Kežmarku.
 

Alexander Birčák

Prajem Vám úspešný deň.
S pozdravom,

RNDr. Alexander Birčák
Kouč a školiteľ.

PS: Ak sa Vám nedarí zlepšiť určitú vec vo Vašom živote svojpomocne, možno prišiel čas využiť pomoc odborníka. Prečítajte si viac o tom, ako prebiehajú moje konzultácie tu >>>

Zanechaj komentár