Strach z brata násilníka

Staršia pani, už na dôchodku, ma navštívila s tým, že má problémy so svojim bratom
násilníkom. Brat je momentálne vo väzení, pretože ťažko zbil svoju manželku. Ešte dávno predtým zbil aj ju a zlomil jej ruku. A jej teraz vyčíta, že ho zradila, lebo na súde svedčila proti nemu. Nedá si vysvetliť, že ho odsúdili nie kvôli sestre, ale kvôli manželke. Sestra ho vraj mohla pre väzením zachrániť a neurobila to.

Brat jej teraz z väzenia posiela odkazy, že sa nevie dočkať, kedy ho prepustia na slobodu. Vraj prvé, čo urobí – príde a zabije ju. Naša pani stále zažíva pocity úzkosti, bratova nahnevaná tvár ju prenasleduje aj vo sne. A je z toho zúfalá.

Naša pani je veľmi citlivá osoba a svojho brata ľutovala aj napriek tomu, čo urobil jej, aj svojej žene. Ukázalo sa, že jej stavy úzkosti pramenili z jej pocitu viny pred bratom, že ho nezachránila pred väzením. V kútiku duše mu dávala za pravdu, že si od neho zaslúži trest. Vznikol tak začarovaný kruh, keď bojovala sama so sebou. Na jednej strane si rozumovo uvedomovala, že brat dostal to, čo mu patrí, na druhej strane podvedome, emočne cítila pocit viny, že ho nezachránila pred väzením. To v nej vyvolávalo veľmi nepríjemné stavy úzkosti, s ktorými si sama nevedela poradiť.

Špeciálnou mentálnou technikou EMOD som jej odstránil emočný blok spojený s bratovými vyhrážkami. Už na konci nášho stretnutia sa cítila lepšie a neskôr som sa dozvedel, že jej stavy úzkosti pominuli.

Zanechaj komentár