Prečo ste zmenili…? Lebo kríza!

Keď mi pred dvoma týždňami v pneuservise vymenili zimné kolesá za letné, opýtal som sa majiteľa pneuservisu – Platím ako obvykle 15 €?

Majiteľ mi na to povedal – Nie, 25 €. (Nárast o 66%).

Tak mu vravím – Od jesene to nejako stúplo.

On mi na to odpovedal – Lebo kríza!
 

portrét

.

Možno ste tento dôvod počuli už aj Vy. Kríza donútila celú spoločnosť zmeniť zaužívané postupy, zvyky, či metódy. Staré postupy niekde úplne prestali fungovať. A vy ste vo svojej práci nútení inovovať tiež, inak v zmenenej situácii neprežijete.

Vy si potrebu zmeny v práci uvedomujete veľmi dobre. Horšie to je s vašimi zamestnancami. Niektorí sa zmene bránia zubami – nechtami. Lenže vy nemáte na výber, vy buď zmeny v práci zavediete, alebo ste odpísaní.

Možno to bude znieť bohorúhačsky, ale kríza vám dáva veľmi dobrý dôvod, prečo zmenu uskutočniť: Lebo kríza!

Pod heslom „Lebo COVID-19“ zostali státisíce zamestnancov pracovať z domu. Pod heslom „Lebo kríza“ mnohé podniky prepúšťajú desiatky – stovky zamestnancov.

Žijeme v dobe prevratných zmien. A vy ten pohyb v spoločnosti môžete využiť na zavedenie zmien, ktoré vaša spoločnosť potrebuje a ktoré ste už veľmi dlho odkladali.
 

Keď vstupujete do veľkej zmeny, je dobré vedieť, aké mechanizmy pri tom fungujú. Budete tak pripravení na to, čo vás pri tom čaká a bude poznať techniky, ako tú zmenu uskutočniť aj napriek odmietaniu niektorých ľudí.

Ak čelíte potrebe zmeny a chcete sa na ňu pripraviť, príďte na online školenie „Ako naštartovať seba a svojich ľudí v kríze“.

Dozviete sa tam:
1. Typy ľudí vo vzťahu k zmene (Iniciátor, realizátor a odporca).
2. Ako nastaviť podmienky pre uskutočnenie zmien (dobrá výmena).
3. Kedy sú ľudia pripravení prijať zmenu (etapy riešenia problému).
4. Cena za zmenu + deľba práce.
5. Stavy mysle pri riešení úloh.
6. Príčiny demotivácie a ako ich prekonať.
 

Online školenie „Ako naštartovať seba a svojich ľudí v kríze“ sa koná vo štvrtok 14.05. od 9:00 do 16:00 hod. Prihláste sa na školenie tu >>>

Ešte do zajtra, do štvrtka do polnoci platí predpredajová cena školenia. V piatok cena stúpne o 50%. Prihláste sa už teraz na školenie tu >>>
 

Alexander Birčák

Prajem Vám úspešný deň.
S pozdravom,

RNDr. Alexander Birčák
Manažérsky kouč a školiteľ.

PS: Pozrite si, čo povedal o mojom školení pri zavádzaní zmien v Prvej stavebnej sporiteľni ich regionálny riaditeľ Marek Darida >>>
 

Zanechaj komentár