Šťastný koniec sveta

a úspešný začiatok Vašej novej éry.

Média nám čoraz častejšie prinášajú správy o blížiacom sa konci sveta podľa mayského kalendára. V Rusku predávajú balíčky na jeho prežitie, ruská vláda i americká NASA dôrazne popierajú, že by mal svet 21.12.2012 skutočne skončiť.
 
Niektorí ľudia sú z týchto správ zmätení, podliehajú depresiám, uvažujú o samovražde. Čo sa to deje? Čo ta hystéria vlastne znamená?
 
Depresia v dôsledku predpovedí konca sveta z televízie je príkladom asociatívnej hypnózy.
Niekto nám povie sugesciu, že príde koniec sveta, my ju príjmeme a začneme sa cítiť zle, aj keď k tomu nie je žiaden fyzikálny dôvod. Ako sa z takej depresívnej hypnózy dostať?

 

Jednou z možností je použiť nástroj skeptikov – pozrieť sa na rukolapné fakty.
Faktom totiž je, že všetky doterajšie predpovede konca sveta majú jedno spoločné – nesplnili sa. Napriek všetkým proroctvám o zaručenom konci sveta sme stále tu. Neúnavný katastrofik si možno povie: „Ale čo ak predsa?“
 
V takom prípade môžeme použiť techniku ťahu. Dobre, koniec sveta príde, ale čo to vlastne znamená? Autoritami na výklad mayského kalendára by mohli byť samotní Mayovia. Združenie mayských organizácií Oxlajuj Ajpop k tomu uvádza: „Bude to o veľkých zmenách na osobnej, rodinnej a komunitnej úrovni, je to o harmónii medzi ľudstvom a prírodou.“ Takže si pokojne môžeme založiť ruky a čakať, až tie zmeny sami prídu.
 
Tu nám ale hrozí osud postáv z jedného kresleného vtipu, kde sa dvaja páni sťažujú: „Keď sme padli na dno, tak nám nikto nepovedal, že sa máme odraziť a vyplávať hore!“
 
Treťou možnosťou potom je, že sa k tomu nepostavíme pasívne – čakaním, ale aktívne. Môžeme si položiť otázku: „Ak má prísť koniec, čo chcem, aby v mojom živote skončilo?“ „A aký život chcem potom žiť?“
 
Takýmto spôsobom môžeme využiť mentálnu energiu zmeny, ktorú vytvárajú média, na zlepšenie svojho vlastného života. Môžeme sa zviezť na ich vlne.
 
K tomu si treba pomenovať to, čo chceme, aby v našom živote skončilo. Potom je treba si urobiť predstavu, ako chceme ďalej žiť a ako sa k tomu vytýčenému stavu dopracovať. Pri tom nám pomôže zázračná otázka. Tá znie:

„Čo mám urobiť, aby sa problém vyriešil podľa môjho priania?“

 

 
Ako používať zázračnú otázku a veľa iného sa dozviete v knihe Príručka úspešných, alebo Sedem rád na riešenie každého problému.

Využijte akciu 1+1 ZDARMA!

Jednu knihu si môžete nechať a druhú venovať svojim blízkym pod stromček.


Napísali o knihe:

– Táto príručka nevyrieši naše problémy za nás. Je to ale kompas, ktorý mám pomôže zorientovať sa v probléme, nájsť a vybrať si to najlepšie riešenie. Napokon, sami sme tvorcami svojho osudu a je na každom z nás, ako sa kto rozhodne.

JUDr. Martin Miller – Maťašeje,
generálny riaditeľ UPC BROADBAND SLOVAKIA s.r.o.

 
– Je to malé, milé, geniálne dielko. Ľahké čítanie s vtipným „korením“ a množstvom praktických rád. Nechýbajú logické zdôvodnenia a vysvetlenia vplyvu emócií pri riešení problémov. Odporúčam aj ako darček pre priateľov.

RNDr. Renáta Chamillová, riaditeľka Základnej školy.

 
 
– Jasne, stručne a výstižne o sebakoučovaní. Na prečítanie stačí niekoľko desiatok minút. Užitočné je vracať sa neskôr ku kľúčovým pasážam a premýšľať a aplikovať na osobné situácie. Viem si predstaviť, že pre mnohých z nás sa môže táto minibiblia sebakoučovania stať denným spoločníkom.

PhDr. Jiří Zíka, klinický psychológ – hypnoterapeut a tréner neurolingvistického programovania.

 
Bezplatnú e-ukážku z knihy si stiahnite tu…

Papierovú knihu si kúpte tu… Cena 5,90 €. AKCIA 1+1 ZDARMA!

 
S prianim šťastného konca sveta a úspešného začiatku Vašej novej éry,
 

email
RNDr. Alexander Birčák
Konateľ spoločnosti a lektor
 
Albisa s.r.o.
Mob: +421 904 864 912
 

 
PS: Prepošlite tento email svojim známym, nech sa tiež inšpirujú.
 

Zanechaj komentár