Čo som urobil zle, že sa to pokazilo?

Čo som urobil zle, že sa to pokazilo?

Pred trinástimi rokmi som žil v Prahe. Práve ma prepustili z riaditeľského miesta, manželka sa so mnou rozviedla a nedovolila sa mi stretávať s deťmi. Potom mi zomrel otec…

Padol som na to najhlbšie dno a nechcelo sa mi robiť vôbec nič – cítil som sa ako zablokovaný. Odsťahoval som sa naspäť na Slovensko a asi tri mesiace som skutočne nerobil nič. Syndróm vyhorenia ako z čítanky.

Potom som si položil zásadnú otázku – Čo som urobil zle, že sa to všetko pokazilo? Kde som urobil chybu? A ako zabránim tomu, aby sa to znova nezopakovalo?

 

Sedem rokov som hľadal odpoveď na tieto otázky. Študoval som rôzne návody na dobrý život – teológiu, ezoteriku i psychológiu. Popri štúdiu som rozbehol poradenskú prax. Získané návody som začal využívať na sebe, i na svojich klientoch, ktorí u mňa hľadali pomoc pri riešení svojich problémov.

Teraz už viem, že keď sa človek dostane do ťažkostí, je veľmi pohodlné obviniť z neúspechu niekoho iného a stále mu to vyčítať. Ja som tak na začiatku zo svojho neúspechu obvinil svoju bývalú manželku.

Situácia sa tým obvykle nezmení, pretože „vinník“ našich problémov na sebe nič zmeniť nechce. Naopak, má pre nás pripravené svoje výčitky. Je to uzavretý kruh, nič sa tým nevyrieši a naše problémy sa skôr zväčšujú, než zmenšujú.
 

Otázkou „Čo som urobil zle, že sa to všetko pokazilo?“ človek urobí zásadnú vec pre vyriešenie svojich ťažkostí: Prestane spoliehať na iných, že mu urobia zo života raj na zemi. Zoberie svoj osud do svojich rúk a ten raj na zemi si urobí on sám.
 

Tou otázkou človek zmení svoj postoj k životu. Už to nie je: „Iní ľudia mi robia zle.“ Už to je: „Dovolil som iným ľuďom, aby mi robili zle. A pretože ma to už nebaví, tak im to viac nedovolím.“

U mňa odpoveď na uvedenú otázku urobila v živote zásadný obrat k lepšiemu. Dnes mám druhú, oveľa lepšiu manželku, mladšia dcéra prišla od jej mamy z Prahy bývať ku mne na Slovensko a mám skvelú prácu, ktorá ma baví a živí.
 

Chcete vedieť, ako dosiahnuť úspech a udržať si úspech, keď ho už máte? Ako nedovoliť iným ľuďom, aby Vám robili zle? Ako zobrať svoj život do svojich rúk a prekonať prekážky?

 

Viac sa o tom dočítate v mojej knihe „Príručka úspešných.“

Na šesťdesiatich stranách som popísal tie najdôležitejšie veci, ktoré je treba urobiť, ak chcete vyriešiť akýkoľvek problém vo svojom živote.

A na záver nájdete sedem rád na riešenie každého problému.
 

Bezplatnú e-ukážku z knihy si stiahnite tu >>>
Papierovú knihu si kúpte tu >>> Cena 5,90 €.
 

 

Alexander BirčákPrajem Vám úspešný deň.
 
RNDr. Alexander Birčák
Konateľ spoločnosti a lektor
 
Albisa s.r.o.
Mob: +421 904 864 912
 

PS: Chcete vedieť „Ako prekonať psychické bloky a zlepšiť si vzťahy, zdravie a prácu?“
Potom príďte na rovnomennú prednášku, ktorá sa koná v stredu 23.4.2014 od 18.00 do 20.00 hod. v Kežmarku, v salóniku Kežmarskej reštaurácie, Hradné nám. 33.
Vstup zdarma.

Zanechaj komentár