Čo spôsobuje psychické bloky?

Čo spôsobuje psychické bloky?

V živote človeka často vznikajú stresujúce situácie – v práci, doma, v medziľudských vzťahoch, či vo vyhrotených životných situáciách.

Ak pri tých situáciách ide o život, zdravie, peniaze, spoločenské postavenie alebo zverené osoby, môže to v človeku vytvoriť psychický blok.

Psychický blok poznáme podľa toho, že nemôžeme robiť to, čo väčšina ľudí robí v pohode, pretože nás ovládnu negatívne emócie (hnev, strach, ľútosť, pocit viny …), prípadne necítime vôbec žiadne emócie.

Preto sa psychickým blokom často hovorí aj emočné bloky.
 

4 SILY, KTORÉ SPÔSOBUJÚ BLOKY

Náš problém existuje preto, lebo v súvislosti s tou ťažkou, šokujúcou udalosťou:
1. Cítime zlé pocity,
2. Myslíme si zlé veci,
3. Robíme zlé veci,
4. Vzťahy s inými ľuďmi majú na nás zlý vplyv.
 

PRÍPAD: STRACH HOVORIŤ PO ANGLICKY

Manažérka Jana mala obavy hovoriť v práci po anglicky.

1. Cítenie. Vždy, keď mala hovoriť so zahraničnými manažérmi po anglicky, ovládla ju panika (cítila sa zle).
2. Myslela si (zle), že je to spôsobené jej zlou výslovnosťou.
3. Robila (zle) to, že sa vyhýba rozhovorom s kolegami v angličtine.
4. Vzťahy (zlé) s inými ľuďmi – asi pred 6 rokmi jej bývalý slovenský šéf povedal, že jej anglická výslovnosť je strašná. Odvtedy sa bála hovoriť po anglicky ešte viac.

Takto vzniká bludný kruh – cítime sa zle, to v nás vyvoláva zlé myšlienky, na základe toho robíme zlé veci, vzťahy s inými ľuďmi sa zhoršujú a my sa cítime zle. To všetko náš problém nerieši, ale ešte zhoršuje – ako vidíme na obrázku nižšie.
 

4 sily spôsobujú
 

PREKONANIE BLOKOV

spočíva v tom, že vám pomôžem zmeniť 4 sily, ktoré spôsobujú váš problém tak, aby tie sily problém prestali spôsobovať a naopak, začali ho riešiť. To vám prinesie trvalé riešenie vášho problému.
 

4 sily riešia
 

V prípade manažérky Jany sme dosiahli:

1. Úpravu cítenia. V Janinom prípade som emočným indikátorom pomeral, aké emočné bloky ju najviac stresujú. Ukázalo sa, že to bol veľmi dramatický rozvod s bývalým manželom, ktorý na nej zanechal pár emočných blokov a každá komunikácia s mužmi bola pre ňu veľmi stresujúca. Po úprave emočných blokov spôsobených rozvodom sme sa dostali k emočným blokom, ktoré vznikli, keď jej bývalý šéf povedal, že má zlú výslovnosť. Takto sme zlepšili to, ako sa cíti, keď má hovoriť po anglicky.

Magazín REFLEX na TV Markíza

2. Úpravu myslenia. Obavu z toho, že má zlú výslovnosť sme prekonali tým, že si Jana uvedomila, že v ich firme je veľmi málo Angličanov a pre väčšinu kolegov je angličtina cudzím jazykom, takže tiež hovoria s prízvukom.

3. Úpravu robenia. Čo môže pani Jana urobiť, aby lepšie hovorila po anglicky? Pri našom rozhovore dospela k rozhodnutiu, že začne chodiť na kurz konverzačnej angličtiny.

4. Úpravu vzťahov. Pani Jana sa rozhodla, že bude v práci aktívne vyhľadávať príležitosti hovoriť v kolegami po anglicky. Tým, že už pri tom nepociťovala takú veľkú paniku spôsobenú emočnými blokmi jej to išlo oveľa ľahšie.

Po dvoch mesiacoch
od poslednej konzultácie mi pani Jana napísala: „Už sa zbytočne netrápim vecami, ktoré nedokážem zmeniť. Aktívne sa učím AJ a zbavujem sa každým dňom strachu komunikovať v angličtine. Som pokojnejšia a viac si užívam život.
 

 

Možno si kladiete otázku, či aj vy

MÁTE EMOČNÝ (PSYCHICKÝ) BLOK?

Test emočných blokov

Zistite, či ste emočne zablokovaní.

 

Test emočných blokov (5 minút) vám odpovie na túto otázku.

STIAHNÚŤ TEST >>>
 

 

 

Ak ste emočne (psychicky) zablokovaní, vaše trápenie môže čoskoro skončiť. Emočné bloky sa dajú namerať (pomenovať) a potom upraviť (odblokovať).

Po úprave emočných blokov sa váš život znova vráti do normálu, vy sa vrátite do práce, k svojim blízkym a k svojim záľubám.

Ako napríklad u Lilly:
 

PRÍPAD: ÚZKOSTI A DEPRESIE

Referencia úzkosť
 

Chcem sa objednať

 

AKO PREBIEHA ÚPRAVA EMOČNÝCH BLOKOV:

Klient mi najprv povie, čo ho trápi a čo by chcel vo svojom živote zmeniť. Prípadne, čo nechce mať v živote. Ja mu položím niekoľko doplňujúcich otázok, aby som presne pochopil, o čo mu ide.

Emočný indikátor

Emočný indikátor

Podľa druhu problému buď pokračujeme v rozhovore, alebo pomocou emočného indikátora hľadám emočné bloky, ktoré spôsobujú jeho problém.

Emočný indikátor funguje na princípe svalového testu na komunikáciu s podvedomím.

Keď upravujem emočný blok, požiadam klienta, aby sa postavil a obrátil čelom k stene. Kým klient stojí čelom k stene, ja pomocou mentálnej techniky na prácu s podvedomím upravujem emočné bloky. Obvykle vtedy majú klienti rôzne pocity na tele, čo je sprievodným javom emočnej úpravy.
 

 

OBJEDNAJTE SA NA KONZULTÁCIU:

Konzultácia trvá 60 minút a prebieha buď prostredníctvom Skype, telefónu, alebo osobne v mojej kancelárii v Kežmarku.

Konzultácia je dôverná. O čom sa tam budeme rozprávať sa nikto nedozvie, ak o tom nebudete rozprávať Vy.

Cena konzultácie: 60 €.
 

Objednajte sa na konzultáciu tu >>>

Chcem sa objednať
 

 

POVEDALI O MOJICH KONZULTÁCIÁCH:

– Po niekoľkých návštevách u vás sa mi zlepšil zdravotný stav, zbavil som sa stresu a ujasnil som si, ako mám ďalej viesť svoju firmu.
Branislav

– Manžel mával záchvaty zúrivosti a obviňoval ma, že ho chcem zabiť. Po troch mojich konzultáciách u vás sa ukľudnil a je ako vymenený.
Helena

– Bola som už objednaná na rozbíjanie obličkových kameňov ultrazvukom. Dva dni po návšteve u vás mi žiadne kamene nenašli.
Anna

Magazín REFLEX na TV Markíza

– Synovca už 8x zavolali do nemocnice na transplantáciu srdca, ale vždy to z nejakého dôvodu nevyšlo. Sestra spočiatku tvojej pomoci neverila, ale po návšteve u teba sa ona upokojila a veci sa dali do pohybu. Synovec už má nové srdce a má sa veľmi dobre. Veľmi pekne ďakujem.
Anna

– Už dlhšiu dobu ma bolelo srdce, išlo mi z hrude vyskočiť. Bol som na rôznych vyšetreniach, aj v Bratislave, a všade mi povedali, že mám srdce zdravé. Počas návštevy u vás som pocítil úľavu na hrudi a odvtedy ma srdce už nebolí.
Štefan

– Nejakú dobu ma bolel chrbát a bola som veľmi vyčerpaná. Po príchode z práce domov som rovno išla spať. Pri návšteve u teba sa mi veľmi uľavilo, únava prešla, aj bolesť chrbta. Pochopila som, čo robím v práci zle, kde mi uniká moja energia a zmenila som to.
Alena
 

Kto sa o Vás postará?

Alexander Birčák

RNDr. Alexander Birčák, kouč.
Tel: 0904 864 912
Volajte pondelok – piatok od 8:00 – 17:00 hod.

S emočným odblokovaním som sa prvý krát stretol ako klient v roku 1993. Mal som vtedy bolesti brucha, ktoré lekári označili za neliečiteľné. Po niekoľkých úpravách (odblokovaniach) bolesti prestali.

To ma priviedlo k tomu, že som emočné odblokovanie začal tiež študovať v škole emočného odblokovania na Morave.

Od roku 2002 sa venujem emočnému odblokovaniu profesionálne. Okrem toho školím školenia o osobnom rozvoji, motivácii a komunikácii.

Zanechaj komentár