Emočný blok

Emočný blok

Emočný blok patrí k psychickým blokom, ktoré spôsobujú človekove problémy v práci, vo vzťahoch, alebo zdravotné problémy.

Emócie majú tú vlastnosť, že človeku buď energiu na realizáciu určitej činnosti dodajú, alebo mu energiu naopak odoberú.
Negatívne emócie človeka ovládnu a zabránia mu konať rozumne. Emočné bloky vznikajú, ak človek zažije nejakú šokujúcu udalosť, ak je vystavený nejakej hrozbe, alebo môže tento blok prevziať od človeka, ktorý šokujúcu udalosť zažil.

Emočné bloky sú zapísané v podvedomí človeka a na ich odstranenie je potrebná špeciálna technológia.
 

Príklad:
Klientka podnikateľka mala problém so zarábaním peňazí. Na konzultácii som sa jej opýtal, prečo by sa jej nemalo dariť v zarábaní peňazí. Ona pomenovala niekoľko predsudkových blokov, ale nakoniec sa ukázalo, že je treba začať s veľmi starým emočným blokom.
Povedala mi, že u nich v rodine sa rozpráva, ako sa jej pradedo, ešte za prvej republiky pokúšal podnikať. A že svojim podnikaním skoro priviedol rodinu do exekúcie.

Emočný blok patril jej pradedovi a volal sa: Nesmieš podnikať, lebo privedieš rodinu do exekúcie. Pri rušení toho emočného bloku mala klientka pocit, že od nej odchádzajú dve postavy. Pýtal som sa jej, kto boli tie postavy. Ona chvíľu rozmýšľala a potom povedala – prvá postava bol jej pradedo. Kto bola druhá postava?
– Prababka.

Zmeral som indikátorom, či tam je ešte nejaký emočný blok – a áno, bol tam ešte prababkin emočný blok, ktorý znel rovnako ako pradedov: Nesmieš podnikať, lebo privedieš rodinu do exekúcie.
Po zrušení druhého emočného bloku mala klientka pocit obrovskej úľavy a ľahkosti.
 
Viac sa o emočnom odblokovaní dozviete tu >>>

 

Viac sa o ostatných psychických blokoch dočítate tu >>>

2 komentáre

 1. Monika 8. novembra 2014 at 8:05 - Reply

  Čo sa tu myslí pod „špeciálnou technológiou“?

 2. albisa 8. apríla 2015 at 11:08 - Reply

  Špeciálna technológia znamená technológia na prácu s podvedomím. Poznám veľa technológii na prácu s podvedomím – najrozšírenejšia je modlitba, potom rôzne relaxačné techniky, NLP, hypnóza, meditačné techniky, Focusing a podobne.

  Ich podstatou je dostať klienta (seba, alebo iných ľudí) do raportu. Raport znamená stav vedomia, kedy klient prijíma a reaguje na zadávané sugescie. (Sugescia je podmanivý príkaz.)
  Spoločným znakom všetkých technológií rušiacich emočné bloky sú pocity mravčenia, tlaku, alebo energie v rukách (cca 90 % klientov). Ďalšími prejavmi rušenia emočného bloku sú rôzne iné pocity na tele – spustenie zablokovaného trávenia, pocit úľavy, ľahkosti

  Ja najčastejšie používam dva spôsoby emočného odblokovania:

  1. všeobecnú modlitbu (sugesciu) – to keď nemám čas a presne neviem, čo mňa, alebo klienta konkrétne zablokovalo.

  Keď príde klient na konzultáciu a chce, aby som mu pomohol niečo v jeho živote zmeniť, tak s ním preberiem jeho problém. Najprv skúmam, či nie je zablokovaný informačným, alebo predsudkovým blokom. Tie je dobré odstraniť najprv.
  Ak sa ukáže, že je treba ísť po emočných blokoch, tak to zisťujem s pomocou indikátora (virgule). Zistené bloky odstraňujem pomocou:

  2. konkrétnej modlitby (sugescie).
  Pri nej zadávam sugesciu na zrušenie konkrétneho zisteného emočného bloku.

Zanechaj komentár