Emočný blok

Emočný blok

Emočný blok patrí k psychickým blokom, ktoré spôsobujú človekove problémy v práci, vo vzťahoch, alebo zdravotné problémy.

Emócie majú tú vlastnosť, že človeku buď energiu na realizáciu určitej činnosti dodajú, alebo mu energiu naopak odoberú.
Negatívne emócie človeka ovládnu a zabránia mu konať rozumne. Emočné bloky vznikajú, ak človek zažije nejakú šokujúcu udalosť, ak je vystavený nejakej hrozbe, alebo môže tento blok prevziať od človeka, ktorý šokujúcu udalosť zažil.

Emočné bloky sú zapísané v podvedomí človeka a na ich odstranenie je potrebná špeciálna technológia.
 

Príklad:
Klientka podnikateľka mala problém so zarábaním peňazí. Na konzultácii som sa jej opýtal, prečo by sa jej nemalo dariť v zarábaní peňazí. Ona pomenovala niekoľko predsudkových blokov, ale nakoniec sa ukázalo, že je treba začať s veľmi starým emočným blokom.
Povedala mi, že u nich v rodine sa rozpráva, ako sa jej pradedo, ešte za prvej republiky pokúšal podnikať. A že svojim podnikaním skoro priviedol rodinu do exekúcie.

Emočný blok patril jej pradedovi a volal sa: Nesmieš podnikať, lebo privedieš rodinu do exekúcie. Pri rušení toho emočného bloku mala klientka pocit, že od nej odchádzajú dve postavy. Pýtal som sa jej, kto boli tie postavy. Ona chvíľu rozmýšľala a potom povedala – prvá postava bol jej pradedo. Kto bola druhá postava?
– Prababka.

Zmeral som indikátorom, či tam je ešte nejaký emočný blok – a áno, bol tam ešte prababkin emočný blok, ktorý znel rovnako ako pradedov: Nesmieš podnikať, lebo privedieš rodinu do exekúcie.
Po zrušení druhého emočného bloku mala klientka pocit obrovskej úľavy a ľahkosti.
 
Viac sa o emočnom odblokovaní dozviete tu >>>

 

Viac sa o ostatných psychických blokoch dočítate tu >>>