Na začiatku môjho školenia v istej firme jeden z účastníkov povedal ostatným: „Všetci mi odovzdajte mobily. Alebo ich na tvrdo vypnite.“
Poriadok musí byť. Na prvý pohľad bolo jasné, kto je tu šéfom. A nikto neprotestoval.
Bol som mu za tie slová vďačný. Pípanie a vibrovanie mobilov na mojich školeniach je dosť nepríjemné. Účastníci sú síce prítomní, ale iba telom, myšlienkami lietajú niekde po svete.
Nepríjemné je tiež, keď s niekým riešite zložitý problém a on príjme prichádzajúci hovor a začne zoširoka riešiť niečo úplne iného.
Najvyšší šéf v tej firme pôsobí dosť dominantne a trochu vyzerá ako diktátor. Prvý dojem ale niekedy klame. On v skutočnosti veľa investuje do svojich manažérov i radových zamestnancov – platí im školenia, koučovanie, a jeho dvere sú pre nich stále otvorené.
Jeho prísnosť vo vzťahu k pípajúcim mobilom na stretnutiach vnímam veľmi konštruktívne. Ak sme sa už stretli, aby sme spolu niečo vyriešili, venujme sa tomu na plno. Svoju produktivitu si treba chrániť a niekedy aj s použitím donucovacích prostriedkov. Inak je to iba plytvanie časom a energiou všetkých zúčastnených.
A čo Vy, ako chránite svoju produktivitu pred mobilným smogom na pracovných stretnutiach a školeniach? Podeľte sa dole v diskusii. Ja napríklad počas stretnutí a školení vypínam zvonenie aj vibrovanie mobilu a niekedy ho vypnem úplne.
Prajem Vám úspešný deň.
S pozdravom,
RNDr. Alexander Birčák
Motivačný kouč a školiteľ.
PS: Ak sa chcete dozvedieť viac o vedení ľudí a dosahovaní výsledkov, príďte v auguste na školenie „Motivácia, Leadership a Asertivita pri zvyšovaní produktivity práce“ >>> v Košiciach 14.8., Bratislave 15.8. a v Prahe 16.8.2018.
Zanechaj komentár