Robíte prijímacie pohovory?

Hľadanie nového zamestnanca je podobné, ako hľadanie životného partnera. S tým rozdielom, že pri rozväzovaní pracovného pomeru so zamestnancom nehrozia až také problémy, ako pri rozvode.

Čo je treba urobiť, aby ste našli dobrého nového zamestnanca?

Prvým krokom je vytvorenie si popisu ideálneho zamestnanca. Taký popis by mal mať 20 až 40 bodov, aké vlastnosti by mal ten nový zamestnanec mať.

Keď už ten popis ideálneho zamestnanca máme, je dobré si uvedomiť, že ideálny zamestnanec neexistuje. A keby aj existoval, tak je otázka, či by sme my pre neho boli ideálnym zamestnávateľom.
 

nábor1

.

Popis ideálneho zamestnanca je ale dôležitý, pretože tak sa môžeme dopracovať k popisu optimálneho zamestnanca. Optimálny zamestnanec je zamestnanec, ktorý spĺňa všetky dôležité predpoklady na to, aby na obsadzovanom mieste podával dlhodobo kvalitný výkon.

K popisu optimálneho zamestnanca sa dopracujeme tak, že v popise vlastností ideálneho zamestnanca označíme 5 – 7 vlastností, ktoré sú podmienkou pre dlhodobo kvalitný výkon zamestnanca. Všetky ostatné vlastnosti sú bonusom, vítanou vlastnosťou, bez ktorej sa ale pokojne zaobídete.

Keď už máte 5 – 7 nevyhnutných vlastností optimálneho zamestnanca, tak je treba pomenovať, podľa čoho poznáte, že ich dotyčný uchádzač skutočne má.

Ako sa to robí v praxi sa dozviete na školení „Prijímacie pohovory“, ktoré sa koná v piatok 29.3.2019 v Košiciach. Prihláste sa na školenie tu >>>

Ak sa chcete uvedeného školenia zúčastniť v Bratislave, alebo Prahe (prípadne v inom meste), pošlite nám email >>> a napíšte, kde by ste sa chceli školenia zúčastniť a koľko osôb z Vašej spoločnosti má o účasť záujem.
 
 
 
Alexander Birčák

Prajem Vám úspešný deň.
S pozdravom,

RNDr. Alexander Birčák
Kouč a školiteľ.
 
PS: Potrebujete pomoc, alebo sa poradiť? Prečítajte si, čo je pre to treba urobiť >>>

Zanechaj komentár