Ako Trumpovo víťazstvo ovplyvní Vašu prácu?

Ako Trumpovo víťazstvo ovplyvní Vašu prácu?

Trump je pre väčšinu laikov i odborníkov veľká neznáma, pre niektorých dokonca hrozba. V prezidentskom úrade sa môže vydať tromi smermi:

1. Spraví množstvo dobrých vecí, zlepší podmienky v USA aj vo svete.
2. Spraví množstvo zlých vecí a všetko doma aj vo svete ešte zhorší.
3. Obmedzovaný mantinelmi svojho úradu nevybočí z vychodených chodníčkov svojich predchodcov.

Trumpovo víťazstvo je prejavom jednej z mala istôt, ktoré v živote máme – všetko na svete sa mení. Nech sa Trump vo svojom úrade vydá ktorýmkoľvek smerom, jedno je isté – zmena bude pokračovať. Väčšia, alebo menšia, s ním, alebo bez neho, svet sa bude meniť ďalej. Záleží to vždy hlavne na nás, ako nás to ovplyvní v našej práci aj osobnom živote.

 

Veľa ľudí chodí do práce iba z donútenia, aby mali z čoho zaplatiť hypotéku. Bez radosti, bez nápadov, bez nedočkavosti pokračovať v načatom diele. Sú to otroci toho, čo ich nebaví. Podobne je to i s partnerskými vzťahmi.

Prečo toľko ľudí zostáva v práci, alebo vo vzťahoch, ktoré ich už nebavia a nepokúsia sa o zmenu k lepšiemu?

 
 

U klientov, ktorí chodia ku mne na konzultácie, sa stretávam s týmito dôvodmi:
 
1. Strach, že po zmene to bude ešte horšie.
2. „Skryté“ výhody, ktoré im prináša trpiteľská rola. (Sociálne dávky, budúci vdovský dôchodok, pocit morálnej nadradenosti nad tyranom, vďačné témy na sťažnosti pred priateľmi apod. )
3. Emocionálna spútanosť v existujúcej práci / vzťahu. (Pocit povinnosti, dlhov, zaviazanosti apod.)
4. Neuvedomenie si, že mu tá práca / vzťah už nevyhovuje (syndróm pomaly uvarenej žaby.)
 

Už niekoľko klientov sa po mojej konzultácii, alebo po mojom školení, rozhodlo podať výpoveď. Niekedy z toho majú trochu pocit viny – ich zamestnávateľ im zaplatil moju konzultáciu, alebo školenie a oni teraz u neho skončia. To je jeden pohľad na vec.

Iný pohľad na vec je taký, že zamestnávateľ na mojom klientovi videl nespokojnosť, znížený výkon, alebo dokonca vyhorenie. Chcel s tým niečo urobiť a tak ho poslal ku mne, aby som ho motivoval k zmene.

Já som svoju prácu odviedol dobre – klient sa k zmene odhodlal, aj keď očakávania boli možno iné. Niekedy je ale výpoveď v zamestnaní to najlepšie riešenie pre obe strany. Aj keď ja osobne by som pred tým radšej skúsil veci napraviť.
 

Keď ľuďom pomáham naštartovať zmenu v ich živote, využívam pri tom koučovaciu techniku na vytvorenie Slobody možností.
 
Klienti ku mne zvyčajne chodia v stave mysle, ktorý sa nazýva TUPÉ PRÁZDNO. V takomto stave sú na dne, je im zle a nevidia žiadne vhodné riešenie svojej situácie.

Do tohto stavu sa človek dostane zo stavu mysle OSVIETENÉ JASNO. V tomto nadšenom stave mysle má človek geniálny plán na riešenie všetkých problémov. On si cestu k riešeniu nehľadá, on sedí v buldozéri a cestu k výsledku si razí cez prekážky. Všetko je úžasné, všetko mu ide na ruku. Až kým nenarazí na skalnú stenu.

Udrie do steny jedenkrát, desaťkrát, stokrát a potom mu hrozí prepad do TUPÉHO PRÁZDNA.

Najneskôr vtedy by mal začať hľadať tretí stav mysle – SLOBODU MOŽNOSTÍ.
 

Koľko možností človek potrebuje, aby mal SLOBODU MOŽNOSTÍ? Ľudia najčastejšie odpovedajú, že 2 možnosti. A to je nesprávne. Dve možnosti sa totiž často používajú na manipuláciu. Dostanete na výber medzi zlou možnosťou a ešte horšou možnosťou. Ktorú si vyberiete?
– Žiadnu! Vy predsa chcete lepšiu možnosť. Nie zlú, alebo ešte horšiu.

Práve preto potrebujete minimálne 3 možnosti. Najlepšie také, ktoré sa navzájom vylučujú. Potom si môžete vybrať takú, ktorá vám vyhovuje najviac.
 

Ak chcete zmenu vo svojom živote a potrebujete inšpiráciu, potom sa vám bude hodiť kniha „Prířučka úspěšných, aneb 7 rad na řešení každého problému“.

Stiahnite si ukážku knihy zdarma tu >>>
 
Objednajte si knihu tu >>>
 
Ďalšou inšpiráciou pre Vás môže byť koučovanie. Prečítajte si o koučingu viac tu >>>

 
USA sa mení, svet sa mení, všetko sa mení. Trumpovo víťazstvo môže byť podnetom i pre zmenu vo Vašom pracovnom, alebo osobnom živote. Keď prišla zmena do USA, tak je možno na čase zmeniť niečo aj vo Vašom živote.

Chcete niečo vo svojom živote zmeniť a nemôžete sa odhodlať k zmene? Objednajte si moju Skype konzultáciu u pani Majerčákovej hneď teraz: 00421 904 163 383.

 

Alexander Birčák

Prajem Vám úspešný deň.
S pozdravom,

RNDr. Alexander Birčák
Motivačný kouč a školiteľ.

(Bývalý riaditeľ marketingu Wüstenrotu v Prahe, predseda predstavenstva Sokolovských strojíren a tiež >>>.)

Albisa s.r.o.

Zanechaj komentár