Ako zvládať Overthinking, Úzkosť a Hnev

 

podraz

.

Overthinking, alebo premieľanie myšlienok je stav, kedy sa človek v mysli neustále vracia k nejakej téme, dookola niečo premýšľa a nemôže to zastaviť. Alebo sa podobne intenzívne a neefektívne venuje riešeniu nejakého aktuálneho problému. Často pri tom vymýšľa tisíce scénarov budúcich udalostí.

Niekto sa vracia ku svojim rozhodnutiam a hľadá akýkoľvek nedostatok, iný vo svojej hlave vedie nekonečné rozhovory s inými ľuďmi. Obvykle je toto premieľanie myšlienok sprevádzané pocitmi úzkosti, že človek urobil niečo zlé, alebo že niečo zanedbal.

Riešením je vziať zodpovednosť za obťažujúce myšlienky do vlastných rúk a použiť návod na kontrolu svojej mysle. Ten návod sa volá Ako odpustiť neodpustiteľné.

Návod pozostáva z 20 krokov, v ktorých sú zoradené v špeciálnom poradí mentálne techniky, pomocou ktorých dokážete pomenovať, spracovať a prevziať kontrolu nad svojimi negatívnymi emóciami, ako je Hnev, Strach, Ľútosť, Obviňovanie, Hanba, alebo pocit Bezmocnosti.

Tento návod sa dá prirovnať k tomu, ako keby ste pomyselným prstom v hlave vypli pomyselný vypínač so svojou negatívnou emóciou.
 

Obsah školenia:
– rôzne príčina overthinkingu (premieľania myšlienok)
– emočná inteligencia pri kontrole svojich myšlienok a emócií (hnevu)
– čo nám bráni prestať premieľať myšlienky
– 3 príčiny nášho stresu a ako ich prekonať
– mentálne protistresove techniky (Prerámovanie, Dobrá výmena, Odpustenie emócií, Kotvenie v piatich zmysloch, Focusing
– uvoľnenie overhinkingu (a emócií s tým spojených) vybraného účastníka alebo prečítanie kazuistík – 3 prípadov úspešného uvoľnenia hnevu, overthinkingu, úzkosti
– diskusia, otázky – odpovede
 

Čo nám o tomto školení povedali a napísali jeho účastníci:

 

 


 

– Skúšala som odpustiť tak, že som dotyčnej osobe napísala list odpustenia. Napísala som 10 strán a nič sa s tým nestalo. Pri vašej technike sa s tým pracuje ďalej systematicky, za prvé, za druhé, … za piate. A zrazu sa mi to tak otvorilo, že waw. Túto techniku odporúčam viac, ako len také vypísanie.
Katka, ktorá sa prestala hnevať na istú osobu

– Na školení som si začala viac uvedomovať svoje emócie pri overthinkingu, ako sa pri tom správam a reagujem. Páčili sa mi tiež techniky na zvládanie emócií. Ďakujem pekne za príjemné školenie.
Petra Žiaková, projektový líder, BFS nezisková organizácia

– Zaujímavé na školení bolo to, že sme precvičovali konkrétne techniky, pracovalo sa so skutočnými zážitkami, každý mal priestor sa vyjadriť a vďaka bezpečnému priestoru tak väčšina účastníkov aj urobila. Ďakujem za toto školenie, robíte svet lepším miestom.
Silvia, koordinátor projektov, BFS nezisková organizácia

– Bolo to skvelé, otvoril si mi oči. Išiel si priamo k veci, mal si trefné príklady a super vysvetlenia toho, čo sa pri overthinkingu človeku deje. Použijem tvoje techniky na to, aby som sa zbavil negatívnych emócií a negatívnych skúseností.
Bc. Adam Kumičík, koordinátor projektu, BFS nezisková organizácia
 

Pred workshopom dostanete pracovné listy na poznámky a tiež formulár, pomocou ktorého na workshope konštruktívne spracujete (uvoľníte) svoj hnev na ten podraz.

Pre koho je školenie určené:
Pre vedúcich pracovníkov, riaditeľov, obchodníkov, podnikateľov, živnostníkov a záujemcov o tématiku.
 
Trvanie školenia: 1 deň (7 hod.)

 

Nechcete o tom hneve hovoriť pred inými ľuďmi?

Techniku na vyrovnanie sa s tou udalosťou môžeme urobiť individuálne medzi štyrmi očami. Objednajte sa na konzultáciu tu >>>
 

 

Prednáša:

RNDr. Alexander Birčák, poradca, kouč a lektor.
(Bývalý riaditeľ marketingu Wüstenrotu Praha, bývalý riaditeľ marketingu Linde Gas Praha a bývalý predseda predstavenstva Sokolovských strojíren.)

Prečo prísť na školenia Alexandra Birčáka: čítajte viac >>>
 

 

Kedy sa koná toto online školenie:

Podľa záujmu, 9:00 – 16:00 hod.
 

Ak máte o toto školenie záujem, vyplňte prosím dotazník „Chcem sa opýtať na školenie/konzultácie“ na konci tejto stránky. Do troch pracovných dní Vám zatelefonujem a dohodneme si termín školenia, ktorý Vám najlepšie vyhovuje.

Toto školenie sa koná online prostredníctvom ZOOM. Emailom Vám pošlem návod na pripojenie sa do ZOOM vysielania.

Školenie je interaktívne.
 
 
Cena školenia: 240,- € (cca 6 000 Kč)/osoba. Cena je konečná, nie sme platiteľmi DPH.
 

Každý účastník dostane tiež
Pracovné listy na poznámky + slajdy z prezentácie v hodnote 10 € ZDARMA!
 

Ako sa prihlásiť?

Za vstup na školenie môžete zaplatiť platobnou kartou stlačením oranžového tlačítka „Prihláste sa na školenie tu“, alebo bankovým prevodom.
 


 

Pre platbu bankovým prevodom použite „Prihlášku na online školenie“ tu dole. Po prihlásení vám do ďalšieho pracovného dňa vystavíme zálohovú faktúru, ktorú uhradíte pred školením. Po školení vám pošleme riadnu zúčtovaciu faktúru.
 

  Chcem sa opýtať na školenie/konzultácie

  Meno, priezvisko a titul (povinné):

  Telefón (povinné):

  Váš email (povinné):

  Funkcia v spoločnosti/názov spoločnosti:

  Uveďte rozsah školenia/konzultácií (1 hod., pol dňa, X dní ...):

  Zvoľte, o čo máte záujem:
  mám záujem o školenie pre skupinumám záujem o školenie pre sebamám záujem o konzultácie pre seba.

  O akú tému školenia / konzultácií máte záujem:

  Vaša správa - na čo sa chcete opýtať:

  Zaslaním tejto otázky súhlasím s tu uvedenými s Ochranou osobných údajov >>>

  Ak ste formulár vyplnili správne, objaví sa pod tlačítkom dole potvrdenie o jeho prijatí. Ak nevyplníte všetky požadované položky, objaví sa tam výzva k ich oprave.