fbpx

Projekt: „Cesta pokojného bojovníka dnes“

Séria piatich bezplatných webinárov v rámci projektu „Cesta pokojného bojovníka dnes“ popisuje základné kamene potrebné na to, aby sme zmenili svoj stresujúci život na pokojné napredovanie. Také napredovanie, ktoré vytvára dobré vzťahy a skvelé výsledky a to trvalo udržateľným spôsobom.

Záujemcovia budú môcť pokračovať v platenej časti – Mentoringu „Cesta pokojného bojovníka dnes“, ktorý začína 1.2.2021.
 

 

Mentoring

Mentoring „Cesta pokojného bojovníka dnes“ vznikol ako moja odpoveď na to, že som po prvý krát v roku 2001 a po druhý krát aj v roku 2007 vyhorel.

Prvé vyhorenie a pád až na samé dno trvalo asi 1,5 roka a spôsobili to tri dramatické udalosti v mojom živote – rozvod, prepustenie z práce a smrť otca v priebehu jedného roka. Nechcelo sa mi robiť vôbec nič, nič nemalo zmysel.

Zo dna ma zodvihla otázka: „Čo som urobil zle, že sa môj megaúspešný život v Prahe vo vysokých manažérskych pozíciách zrútil ako domček z karát?“

Začal som pracovať na svojom osobnom rozvoji – pustil som sa do štúdia psychológie, zvládania emócií a stresu. Pri hľadaní odpovedí na moju otázku som použil vedecký prístup (som vyštudovaný vedec – mikrobiológ) a tiež manažérsky prístup – na výsledku záleží.

Vedecký prístup k riešeniu problémov spočíva v týchto krokoch:
1. Zhromaždiť informácie.
2. Pozorovať informácie.
3. Odvodiť z pozorovaných informácií zákonitosti, ako to funguje.
4. Vytvoriť pracovný postup, ako problém riešiť.
 

Veľa ľudí aj vie, čo by mali robiť, ale nikdy sa nedostanú k rozhodnutiu to urobiť.

Manažérsky prístup k riešeniu problémov spočíva v tom, že prináša manažérske rozhodovacie pomôcky, pomocou ktorých sa viete dostať nielen k rozhodnutiu, ale aj k realizácií správnych rozhodnutí.

Preto keď som v roku 2007 znova vyhorel ako kouč, moja nechuť pokračovať v pôvodnom spôsobe života trvala iba 2 týždne. Použil som získané vedomosti, urobil som radikálne rozhodnutie a zmenil som svoj život tak, aby som s ním bol znova spokojný.
 

schody

.

Mentoring „Cesta pokojného bojovníka dnes“ je užitočný pre manažérov, aj pre nemanažérov – bežných ľudí.

To preto, lebo každý z nás, či už vedie, alebo nevedie iných ľudí, by mal viesť aspoň sám seba na ceste svojim životom. Je to teda o LEADERSHIPE iných ľudí, aj o LEADERSHIPE samého seba.

Pokojné napredovanie, dobré vzťahy a skvelé výsledky nie sú samozrejmosť. Náš život je ako cesta po starých, rozkývaných schodoch. Na každom schode sa môžeme pošmyknúť a spadnúť.

Nechcime, aby naša cesta životom bola jednoduchšia – to je nereálne. Pracujme na tom, aby sme boli lepšie pripravení riešiť stresujúce situácie na ceste našim životom.
 

 

Mentoring „Cesta pokojného bojovníka dnes“ začína 1.2.2021.

Mentoring ponúknem iba obmedzenému množstvu záujemcov, u ktorých budem mať pocit, že sme na rovnakej vlnovej dĺžke a u ktorých bude najväčšia pravdepodobnosť, že s mojim vedením dokážu zmeniť svoj život podľa svojho priania.

Ak vás zaujíma téma Pokojného bojovníka a chceli by ste sa porozprávať o tom, čo chcete vo svojom živote zmeniť a ako vám pri tom viem pomôcť ja, prihláste sa na tomto linku: Chcem sa porozprávať o mentoringu >>>

Bez nášho rozhovoru nie je vstup do Mentoringu „Cesta pokojného bojovníka dnes“ vôbec možný.
 

 

Inšpirácia

Pozrite si pre inšpiráciu film Cesta pokojného bojovníka tu >>>
 

 

Webináre

 


 

1. Webinár „O strese, vzťahoch a výsledkoch“ sa uskutočnil v utorok 29.12.2020..
Pozrite si záznam vysielania tu >>>

2. Webinár „O schopnosti viesť a nechať sa viesť“ sa uskutočnil v utorok 5.1.2021.
Pozrite si záznam vysielania tu >>>

3. Webinár „O boji, súťaži a spolupráci“ sa uskutočnil v utorok 12.1.2021.
Pozrite si záznam vysielania tu >>>

4. Webinár „Neviem, Nechcem, Nemôžem“ sa uskutočnil v utorok 19.1.2021.
Pozrite si záznam z vysielania tu >>> 

5. Webinár „Päť zručností pokojného bojovníka“ sa uskutočnil v utorok 26.1.2021.
Pozrite si záznam z vysielania tu >>> 
 

Ak vás zaujíma účasť v mentoringu „Cesta pokojného bojovníka dnes“, vyplňte mi prosím údaje o vás, aby som vám mohol zatelefónovať a porozprávať sa s vami o vašich predstavách a očakávaniach od mentoringu:
 


 

 

Alexander Birčák

S pozdravom,

RNDr. Alexander Birčák
Manažérsky kouč a školiteľ.
 
Mob:+421 904 864 912

Zanechaj komentár