Na Slovensku klesá od r. 2013 počet motivovaných zamestnancov. Priemerná miera motivovanosti dosiahla v r. 2016 hodnotu 49%. V roku 2013 dosahovala 54% a od vtedy každý rok postupne klesá. Tento negatívny trend odhalila vo svojej štúdii poradenská spločnosť AON Hewitt.

Motivácia klesla nielen u radových zamesstnancov, ale aj u vrcholových a stredných manažérov. Tento trend je nebezpečný aj preto, lebo z dlhodobých výskumov vyplýva, že ak je motivovaný podávať vysoké výkony manažér, ovplyvňuje to aj výkony jeho podriadených.

Prečo u nás klesá motivácia zamestnancov i manažérov?
Odpoveďou by mohol byť minuloročný prieskum spoločnosti Consultpoint medzi podnikateľmi, majiteľmi, živnostníkmi a TOP manažérmi malých a stredných podnikov.

Na otázku: “Čo považujete za najdôležitejšie pre správne fungovanie firmy?”, odpovedali takto:

 

vzťahy / ľudia / komunikácia – spolu

37,78 %

riadenie / organizácia a kontrola

24,44 %

spoločný cieľ

11,12 %

zákazník

6,67 %

efektívne financie

4,45 %

Iné

13,22 %

bez odpovede

2,32 %

 

Ak sú na pracovisku zlé medziľudské vzťahy, ak viazne komunikácia medzi ľuďmi, klesá ich motivácia zapájať sa do nových projektov a podávať vysoké výkony.

Chcete zlepšiť motiváciu svojich zamestnancov, alebo aj seba samého? Potom som pre Vás pripravil bezplatnú konzultáciu na riešenie Vašich manažérskych výziev.

Túto konzultáciu poskytnem iba piatim z Vás a prihlásiť sa na ňu môžete iba do štvrtka 23.3.2017. Preto vyplňte vstupný vstupný dotazník hneď teraz tu >>>

Viac sa o konzultácii dozviete tu >>>

 

Alexander Birčák
Prajem Vám úspešný deň.
S pozdravom,

RNDr. Alexander Birčák
Manažérsky kouč a školiteľ.

Albisa s.r.o.
 

PS: Ak hľadáte impulz na riešenie svojich manažérskych výziev, nezaujatý pohľad kouča z vonku môže priniesť zásadný obrat do Vášho života. Konzultácia je bezplatná a poskytnem ju iba piatim vybraným záujemcom. Prihláste sa preto tu >>>