Máte zdravotné, či psychické problémy, o ktorých lekári tvrdia, že sú nevyliečiteľné, alebo spôsobené psychickými príčinami?

Máte problémy so vzťahmi – s partnerom / partnerkou, s kolegami v práci, s príbuznými a známymi?

Nedarí sa Vám v práci, podnikaní, zarábaní peňazí?
 

Ponúkam Vám pomoc založenú na prekonaní, uvoľnení a úprave Vašich psychických a emočných blokov.
 

Prečo vznikajú psychické bloky.

Každý človek je vo svojom živote vystavený stresu. Niektoré stresujúce veci nás môžu nechať úplne ľahostajnými, iné nás dokážu vybudiť k vysokému výkonu. Keď je ale stresu priveľa, môže nás to zablokovať.

Z praxe:
- Ako Vás trápi to, že sa v Holandsku v obrovských množstvách kradnú bicykle? Neviem, ako Vám, ale mne je to úplne jedno, aj keď mám doma tiež bicykel.

- Predstavte si, že idete na autobus. Ste sto metrov od zastávky, keď k nej zrazu príde Váš autobus. Väčšinu ľudí stres – nebezpečenstvo zmeškania autobusu vybudí k zrýchleniu kroku, alebo dokonca k behu, aby ho stihli. Stres človeka vybudí k vyššiemu výkonu.

- Predstavte si, že ste prebehli polovicu cesty k autobusu, jeho dvere sa zavreli a on sa pohol vpred. Väčšina ľudí nielenže prestane bežať, ale dokonca zastane. Niektorí si možno povedia, že už v živote nebudú dobiehať na odchádzajúci autobus. Stres zo zmeškaného autobusu v nich vytvorí psychický blok a oni sa v budúcnosti ani nepokúsia dobehnúť na odchádzajúci autobus.

 

Ako sa prejavujú psychické bloky.

Dlhodobé pôsobenie negatívneho stresu, alebo šokujúcej udalosti sa prejavuje buď negatívnymi emóciami, potlačením emócií, alebo zhoršením zdravotného stavu, vzťahov s inými ľuďmi i pracovného výkonu.

Vonkajšie prejavy negatívneho stresu:
- vyčerpanosť, únava, zlá koncentrácia,
- utrápenosť, smútok,
- netrpezlivosť, hnev, agresívna jazda,
- zlý spánok – nespavosť, neschopnosť vypnúť,
- pocit zbytočnosti, očakávanie toho najhoršieho,
- psychické problémy, pocity beznádeje a depresie,
- plačlivosť, podráždenosť, záchvaty strachu, paniky,
- zhoršenie zdravotného stavu, psychosomatické ochorenia,
- zhoršenie vzťahov s inými ľuďmi,
- nadmerná konzumácia alkoholu, jedla, či omamných látok.
 

V akých situáciách si ľudia vytvárajú psychické bloky.

Sú to extrémne situácie, kedy je ohrozený život človeka, veľké peniaze, majetok, pozícia človeka v spoločnosti, alebo zverená osoba.
Extrémna situácia sa môže týkať priamo konkrétneho človeka, alebo niekoho v jeho okolí, či príbuzného.

Z praxe:
Pani Marta trpela dlhé roky depresiami. Príčinou bola šokujúci udalosť v jej živote – hádka jej otca s jej dedom, otcovým otcom. Pri hádke dedo pichol otca nožom do brucha a otec skoro vykrvácal. Po odstránení emočných blokov spojených s touto šokujúcou a život ohrozujúcou udalosťou depresie pominuli.

Podnikateľka pani Erika mala problémy pri podnikaní, nedarilo sa jej získavať klientov. Príčinou bola šokujúca udalosť zo života jej pradeda a prababky, ktorí zomreli ešte pred jej narodením. Pradedo, ešte za prvej republiky, začal podnikať, a takmer priviedol rodinu na exekúciu. Príbeh o jeho neúspešnom podnikaní je dodnes súčasťou rodinných spomienok, ktoré naviac emočne blokovali pani Eriku v podnikaní.

Pána Juraja boleli kríže, údajne mal problém s ľadvinami. Príčinou bol jeho konflikt so susedou. Po úprave emočného bloku bolesti okamžite prestali.
 

Aké psychické bloky vytvára negatívny stres.

Informačný blok.
Negatívny stres vzniká z toho, že človek nevie, ako určitá vec v jeho živote funguje, cíti sa tým ohrozený a nevie, ako by to mohol ovládať.

Predstavte si, že si potrebujete zavolať. Vo Vašom mobile sa vybila batéria a niekto Vám požičia supermoderný mobil a niekam odbehne. Vám sa ani po piatich minútach nepodarilo mobil odblokovať. Čo by ste s tým mobilom najradšej urobili? Veľa ľudí si vie predstaviť, že by s tým mobilom v záchvate zúrivosti (emócie) tresli o zem.

Stačí, keď Vám niekto ukáže, ako mobil odblokovať, Vy si zavoláte, poprava mobilu sa odkladá a všetko je v poriadku. Ak by vám nikto neukázal, ako odblokovať ten mobil, možno by Vami triasla zlosť pri každom pohľade na neho.
 

Predsudkový blok.
Negatívny stres vzniká z toho, že človek má nejaké obmedzujúce presvedčenie, ktoré mu bráni riešiť jeho problém. Často si ľudia vytvárajú predsudkové bloky, aby ich chránili pred nejakou hrozbou, alebo aby im zjednodušili život. Niekedy predsudky bez rozmýšľania preberáme od iných ľudí.

Ak si nejaká žena myslí, že všetci muži sú alkoholici, akých mužov bude stále stretávať? Alkoholikov. A aj keby stretla absolútneho abstinenta, tak si z jeho správania vytrhne nejaký detail, aby si potvrdila, že je alkoholik. Takéto obmedzujúce presvedčenie zabráni žene zoznámiť sa nielen s alkoholikom, ale aj s vhodným partnerom na spoločný život.
 

Emočný blok.
Šokujúca udalosť sa uloží v podvedomí človeka a odtiaľ negatívne ovplyvňuje jeho život. Prejavuje sa vyššie uvedenými Vonkajšími prejavmi negatívneho stresu.
 

Emočný indikátor

Emočný indikátor.

Pri klientovej návšteve hľadám emočné bloky pomocou emočného indikátora, viď obrázok. To mi umožňuje veľmi rýchlo odhaliť príčinu klientových problémov.
 

Emočné bloky uvoľňujem, upravujem do normy pomocou ukončujúcej sugescie. Používať ukončujúce sugescie učím na školení Mentálne techniky na zvládanie stresu >>>.
 

Pri úprave emočného bloku je dôležité zistiť, či nie je spojený s nejakými informačnými, alebo predsudkovými blokmi. Ak sa totiž neodstránia informačné, a/alebo predsudkové bloky, človek si v stresujúcej situácii emočný blok vytvorí znova a jeho problémy sa vrátia.

Vtedy je treba pátrať, aké informačné, alebo predsudkové bloky súvisia s klientovými problémami.
 

Referencie – čo povedali o mojich konzultáciách klienti:

Seknutie v krížoch.
Nečakane ma seklo v krížoch, myslel som, že omdliem od bolesti. Koučovací program som absolvoval v priebehu týždňa. Už po prvej konzultácii – úprave som sa mohol hýbať, po poslednej úprave necítim žiadnu bolesť chrbta.
Andrej B.

Zúrivý manžel.
Manžel mával záchvaty zúrivosti a obviňoval ma, že ho chcem zabiť. Ja sama som absolvovala sériu konzultácií. Vďaka tomu som sa upokojila ja, upokojil sa aj môj manžel a teraz je ako vymenený.
Helena S.

Obrovská únava.
Dlhú dobu ma bolel chrbát a bola som veľmi vyčerpaná. Po príchode z práce domov som rovno išla spať. Pri sérii konzultácií u teba sa mi veľmi uľavilo, únava prešla, aj bolesť chrbta. Pochopila som, čo robím v svojej práci zle, kde mi uniká moja energia a zmenila som to.
Alena C.

Ohováranie a nepriateľstvo v práci.
Kolega ma v práci ohováral a usiloval o moje prepustenie. Na konzultáciách som sa zbavila nervozity a hnevu voči nemu. Tiež som našla rozumné kroky, ako čeliť jeho ohováraniu, takže nakoniec odišiel zo zamestnania on.
Renáta C.

Poruchy spánku.
Pre konflikty v práci som odišiel do predčasného dôchodku. Odvtedy som nemohol v noci spať. Už po prvej konzultácii sa to zlepšilo a teraz spím ako nemluvňa.
Milan M.

Strach zo šoférovania.
Vždy, keď som si sadla za volant, prežívala som pocity paniky, ako keby išlo o život. Po úprave emočných blokov síce ešte nemám pri šoférovaní veľkú istotu – desať rokov od autoškoly som nešoférovala. Ale ten pocit paniky zmizol.
Helena V.

 

 

Pozrite si video “3 kroky k zlepšeniu vzťahov, zdravia, práce”.

 

Ďalšie možnosti pre zlepšenie Vášho života:
 

1. Stiahnite si bezplatne e-book:

MOTIVÁCIA:
Čo nás poháňa a prečo si s niekým nerozumieme.


 

Zadajte Váš email, kam Vám bezplatne zašleme e-book:

 

 

 

2. Kúpte si knihu Příručka úspěšných:

AKCIA 1 + 1 ZDARMA: Zaplatíte za jednu knihu, získate dve!

Cena knihy je 5,90 €, poštovné a balné je 4,00 €. Spolu teda zaplatíte 9,90 €. Druhú knihu môžete venovať známym.

Ak uprednostňujete e-knihy, zvoľte si v e-shope elektronickú podobu, ušetríte na poštovnom.

CZ: Zájemci z České republiky objednávejte zde >>>
SK: Pokračujte v nákupe knihy v akcii 1+1 v e-shope tu >>>
 

 

3. Bezplatná úvodná konzultácia.

Zvažujete, že využijete pri riešení Vašich životných výziev moje služby?

Prebieha to takto:

Najprv si dohodneme úvodnú bezplatnú konzultáciu, na ktorej pomenujeme:
1. Zmenu, cieľ, ktorý chcete vo svojom živote dosiahnuť.
2. Prekážky, ktoré Vám bránia dosiahnuť zmenu vo Vašom živote, o ktorú usilujete.
3. Ako Vám viem ja pomôcť pri dosiahnutí Vášho cieľa.
 

Cieľom úvodnej konzultácie je zistiť, či je to, čo chcete zmeniť dosiahnuteľné, týka sa to predovšetkým zlepšenia kvality Vášho života a či Vám ja pri tom viem pomôcť.

Ak to je tak, na záver stretnutia Vám ponúknem sériu konzultácií – koučovací program na riešenie Vašich výziev.
 

Chcete sa opýtať, či Vám viem pomôcť s Vašim problémom?
Opýtajte sa prostredníctvom formulára pod mojim menom:
 

S priateľským pozdravom
RNDr. Alexander Birčák, kouč.

 

Chcem sa nezáväzne opýtať:

Vaše meno (povinné):

Váš email (povinné):

Váš telefón (povinné):

Predmet - názov toho, čo chcete riešiť:

Popis problému a čo Vás na tom trápi:

Pod týmto tlačítkom sa objaví potvrdenie o úspešnom odoslaní otázky, alebo požiadavka na doplnenie údajov.